TMS KantorTMS OandaWymieniaj waluty po korzystnych kursachREKLAMA

Walutomat Business — kantor dla firm. Recenzja i opinie

Data dodania: 22 marca 2024 r. / Aktualizacja: 22 marca 2024 r.

Najważniejsze informacje o kantorze

 • Kantor
  Walutomat Business

  Walutomat Business

 • Ranking kantorów

  2 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 9Obsługiwane waluty: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, SEK, NOK, DKK, CZK
  Ilość walut
 • NIE
  Karta wielowalutowa
 • Darmowe przelewy na Ukrainę
  Cechy szczególne

Zakładam konto

Prowadzisz firmę i obracasz dużą ilością walut? Nie przepłacaj na wysokich bankowych spreadach oraz prowizjach za przelewy międzynarodowe. Ułatw sobie życie i załóż kantor dla firm w Walutomacie Business. 

Dlaczego właśnie Walutomat Business? Operatorem serwisu jest spółka Currency One SA jest to spółka, która spełnia rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem jest nadana przez Komisję Nadzoru Finansowego licencja na świadczenie usług płatniczych. 

Ponadto Walutomat Business oferuje szereg udogodnień, takich jak gwarantowane kursy, firmowe konto w euro czy raporty MT940. 

Dzisiaj sprawdzimy, czy warto otworzyć kantor dla firm w Walutomat Business i jak założyć konto dla przedsiębiorstwa.

Czym różni się kantor Walutomat Business dla firm od standardowej oferty Walutomat.pl?

Ktoś może zapytać: po co zakładać Walutomat Business, skoro w ramach usługi Walutomat.pl również można otworzyć konto na firmę? Tak, jak najbardziej, można. Tylko pomiędzy ich działaniem jest kilka zasadniczych różnic:

 • Walutomat Business ma kantorowe kursy walut gwarantowane, a w standardowej ofercie kursy ustalane są przez użytkowników platformy.
 • Oznacza to, że wymieniając dużą kwotę, w Walutomat Business transakcja zostanie zrealizowana od razu i w całości po określonym kursie. Wystawiając ofertę w standardowym Walutomacie,  wymiana jest dokonywana po kursie giełdowym. Przy dużych kwotach na jedną wymianę składa się wiele ofert użytkowników.W Walutomat Business zyskujesz dodatkowe funkcje jak zaciąganie raportów MT940. Tej funkcji nie znajdziesz w standardowej wersji serwisu. 
 • Walutomat.pl oferuje 9 walut, a wersja Business ponad 20.
 • W standardowejj wersji nie nadasz dostępów innym użytkownikom, a w Walutomat Business bez problemu, dzięki funkcji multi-user.
 • W Walutomat nie masz dostępnych indywidualnych rachunków, a w Business możesz zawnioskować o indywidualny rachunek w euro, z którego i na którymożesz dokonywać rozliczeń z kontrahentami.
 • Walutomat Business jest dedykowany dla osób zlecających duże, pojedyncze przelewy w celu wymiany. Dlatego też w serwisie Walutomat Business masz możliwość zasilenia Portfela Walutowego poprzez tradycyjny przelew lub PayPal, Walutomat.pl daje możliwość skorzystania z wpłaty poprzez kartę, BLIK, przelew itd.

Walutomat Business — opinie

Przy każdym wyborze, czy to kantoru, rachunku w banku czy też zwykłego produktu codziennego użytku warto wcześniej sprawdzić opinie. 

Jakie są opinie o Walutomat, którego serwis Walutomat Business oceniamy?

Walutomat opinie Opineo

Zerknijmy na znany serwis Opineo. Jest to opinia o całym serwisie, zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. Jednak naszym zdaniem opinie o kantorze, nawet jeśli w większości pochodzą od prywatnych osób, dają nam niezły pogląd na to, co w serwisie działa dobrze, a co należałoby poprawić. Na ich podstawie można sobie wyrobić zdanie o kantorze i zadecydować, czy jest wart założenia.

Na ten moment Walutomat ma ponad 4600 opinii, z czego 96% jest pozytywnych. Końcowa ocena to 4,8 na 5, czyli bardzo, bardzo wysoko. 

Użytkownicy chwalą przede wszystkim bezproblemowe działanie, bardzo szybki proces wymiany waluty, dobrą i łatwą w obsłudze aplikację mobilną oraz korzystne kursy.

Co do opinii negatywnych o Walutomacie jest ich zaledwie kilkanaście i z reguły dotyczą długiego czasu oczekiwania na zaksięgowanie przelewów.

Walutomat Business wady i zalety

Zalety

 • Gwarantowany kurs wymiany waluty.
 • Dostępnych jest ponad 20 walut.
 • Możliwość nadania dostępu z różnymi uprawnieniami innym osobom.
 • Koszyk przelewów, import przelewów z CVS, eksport raportów MT940.
 • Rachunek w EURO na dane firmowe do odbierania przelewów od kontrahentów i ich wysyłki.
 • Natychmiastowe przelewy SEPA Instant.

Wady

 • Brak opcji zamrożenia kursu.
 • Aktualnie indywidualny rachunek tylko w euro.
 • Wpłaty tylko przelewem bankowym lub poprzez PayPal.
 • Brak aplikacji mobilnej

Jak założyć konto dla firmy na Walutomat Business ?

1. Wejdź na stronę internetową Walutomat

2. Wpisz adres e-mail i ustal hasło. Jeśli masz już indywidualne konto na Walutomat, do rejestracji musisz użyć innego adresu mailowego.

3. Potwierdź adres e-mail.

4. Uzupełnij kraj rejestracji firmy i NIP. W większości przypadków system automatycznie zaczyta dane firmy z rejestrów. Jeśli tak się jednak nie stanie, samodzielnie uzupełnij wymagane dane: dla jakiego rodzaju działalności ma być prowadzone konto, nazwa firmy, adres, dane reprezentanta i nr telefonu. 

Rejestracja w Walutomat Business

5. Zaznaczasz zgody marketingowe. 

6. Logujesz się na swoje konto klienta.

Twoje konto Business jest już aktywne, ale przed pierwszą transakcją musisz dokonać kilku dodatkowych czynności.

 1. W Panelu Klienta uzupełniasz dane osobowe właściciela firmy (np. PESEL, dane z dowodu osobistego).
 2. Dosyłasz dane dotyczące firmy. To, jakie dane będą wymagane, zależy od formy prawnej przedsiębiorstwa. Najczęściej będą to:
 • dane potwierdzające tożsamość osoby upoważnionej do reprezentowania przedsiębiorstwa;
 • oświadczenie o beneficjentach rzeczywistych;
 • jeśli reprezentujesz firmę, ale nie jesteś widoczny w ogólnodostępnych dokumentach rejestrowych (np. KRS), zostaniesz poproszony o dosłanie upoważnienia do reprezentowania firmy;
 • serwis może poprosić o dokumenty rejestrowe.
 1. Definiujesz rachunki bankowe.
 2. Wysyłasz przelew weryfikacyjny na dowolną kwotę z konta firmowego, który ma potwierdzić zgodność podanych danych.

Jak wymieniać walutę w Walutomat dla firm?

Tradycyjny Walutomat opiera się na społecznościowej wymianie walut. Oznacza to, że kantor nie dyktuje z góry narzuconej ceny, tylko decydują o niej użytkownicy. Ty chcesz sprzedać 100 eur, ktoś po drugiej stronie chce kupić 100 eur. Jeśli dogadacie się co do ceny, transakcja jest realizowana. Opłatą, którą pobiera serwis, jest w tym przypadku niewielka prowizja.

Walutomat Business opiera się na kursach gwarantowanych, czyli mamy tutaj do czynienia z tradycyjnym kantorem: Walutomat przedstawia aktualne kursy, po których możesz od niego kupić lub sprzedać daną walutę. W tym przypadku prowizja nie występuje, a zarobkiem serwisu są spready (czyli różnica pomiędzy ceną sprzedaży i zakupu).

Dzięki temu cała transakcja może być zrealizowana za jednym razem. Takiej pewności nie masz, korzystając z tradycyjnej wersji kantoru internetowego — tam realizacja zlecenia zależy od tego, czy druga osoba lub osoby ustawią odwrotne zlecenie po takiej samej cenie w odpowiedniej kwocie. Przy małych transakcjach nie jest to z reguły przeszkodą, ale wymieniając dużo większe kwoty, może dojść do niekorzystnej dla Ciebie sytuacji, że część zlecenia nie zostanie w ogóle wykonana, ponieważ nie będzie ofert przeciwstawnych.

W jaki sposób wymienić walutę w Walutomat Business?

Wymiana w Walutomat Business odbywa się bardzo podobnie jak w Walutomat.pl.

 1. Zasilasz swój Portfel Walutowy. Ważne, by wykonać przelew z banku z takim tytułem, jaki wygeneruje Ci się w Portfelu. Dzięki niemu kantor wie, na jaki rachunek mają być zaksięgowane środki, ponieważ pieniądze nie są wpłacane na indywidualne konta klientów, tylko na zbiorcze rachunki serwisu. Pamiętaj, że Walutomat Business możesz doładować tylko przelewem bankowym, bądź poprzez PayPal.
 2. Po zaksięgowaniu pieniędzy zlecasz wymianę waluty  w zakładce ,,Nowa wymiana-kantor”.  Zlecenie odbywa się po widocznym w Panelu kursie. Po udanej wymianie zlecasz przelew wychodzący na wybrane konto bankowe. Możesz dokonywać transferów zarówno na własne (firmowe) rachunki, jak i też na wszystkie pozostałe, np. bezpośrednio do kontrahentów czy swój rachunek osobisty.

Indywidualny rachunek firmowy w euro w Walutomat Business

Na chwilę obecną istnieje możliwość założenia indywidualnego darmowego rachunku w walucie euro na dane firmowe, czyli z pełną nazwą klienta. Takie konto może być wykorzystywane do przyjmowania przelewów oraz ich wysyłania do kontrahentów. 

W przyszłości platforma planuje wprowadzenie indywidualnych kont walutowych także w innych walutach.

Aby założyć taki rachunek, po założeniu konta w serwisie wyślij swoją prośbę o nadanie indywidualnego rachunki IBAN w EUR na adres: iban@currency-one.com 

Walutomat Business rozpatruje indywidualnie każdy wniosek o założenie konta w euro. Czasami będzie konieczne dosłanie dodatkowych dokumentów.

Walutomat Business — opłaty

Jak już wiesz, kantor internetowy Walutomat Business nie pobiera prowizji za wymianę waluty, bazując tylko na spreadach. 

Są za to możliwe inne opłaty, takie jak za przelewy. 

Opłaty za przelewy w Walutomat Business

Co miesiąc otrzymujesz do dyspozycji 5 darmowych przelewów. 5 darmowych przelewów możesz wykorzystać do przelania PLN na rachunki w polskich bankach, EUR na konta EUR, realizowane przelewem SEPA (zwykłym, nie szybkim) oraz transfery w innych walutach na konta w bankach:

 • PLN, EUR, USD, CHF, GBP: Alior Bank, BPH, DnD Bank Polska, Bank Pocztowy, BNP Paribas, BOŚ Bank, Santander Bank Polska, Citi Handlowy, Credit Agricole, rachunki kredytowe walutowe w Deutsche Bank, Velo Bank, ING, Inteligo (tylko PLN), mBank (detaliczny i korporacje), Millennium, PKO BP, Pekao S.A., Santander Consumer Bank.
 • CZK, DKK, SEK, NOK: BNP Paribas.

W części tych banków Walutomat Business posiada własne konta, dzięki czemu transakcje w obrębie jednego banku są księgowane natychmiast i bez dodatkowych opłat po stronie banku.

Przelewy do innych banków, w których Walutomat Business nie prowadzi własnych kont, mogą być obciążone dodatkowymi opłatami ze strony banku.

A co z przelewami do innych, niewymienionych polskich banków i do banków zagranicznych?

W przypadku pozostałych polskich banków opłata po stronie serwisu może wynieść:

PLN: 0 zł
EUR: 0 zł lub 20 zł
CHF: 9 zł lub 20 zł
USD: 9 zł lub 20 zł
GBP: 9 zł lub 20 zł

CZK: 20 zł
DKK: 20 zł
NOK: 20 zł
SEK: 20 zł

Jeśli chodzi o banki zagraniczne, to prowizje za przelewy kształtują się następująco:

EUR SEPA instant: 20 zł

Przelew do krajów poza obszar EOG:
Zwykły: 9 PLN
Przyspieszony: 20 PLN w opcji SHA
Przyspieszony OUR: 80 PLN

Przelew do państw, które nie stosują standardu IBAN (np. do Chin w tym HongKong i Makau, Australii, Bangladeszu, Indii, Japonii, Kanady, Kataru): 100 zł

Wypłaty w pozostałych walutach

 HKD, MXN, NZD, ILS i SGD: przelew SWIFT kosztuje 100 zł.

AUD, BGN, CAD, RON, TRY, ZAR, JPY, CNY i HUF: SWIFT SHA wiąże się z opłatą 50 zł.

Dodatkowe darmowe przelewy

Każda wymiana waluty na kwotę 2500 zł to 1 dodatkowy darmowy przelew, do wykorzystania do końca danego miesiąca kalendarzowego. Jeśli nie spełnisz warunków do otrzymania darmowego przelewu, jego koszt wyniesie 1 zł.

Tabela opłat i prowizji Walutomat

Co jeszcze oferuje Walutomat Business?

Raporty MT940 oraz paczki przelewów  w Walutomat Business

Jednym z kilku biznesowych udogodnień w Walutomat jest możliwość importów i eksportów plików z przelewami. Import paczki przelewów z pliku CSV oznacza, że możesz wysłać więcej niż 1 przelew naraz za pomocą funkcji Koszyka przelewów. Eksport wyciągów  do pliku MT940 daje możliwość importu informacji o transakcjach do systemów księgowych. 

Multi-user, czyli dostępy do wymiany walut online dla kilku osób

To, co odróżnia Walutomat Business od Walutomat.pl to także możliwość nadania dostępu dla innych osób. W standardowej ofercie tego nie zrobisz: możesz co najwyżej udostępnić komuś własny login i hasło (czego nie polecamy). A w Walutomat Business nie ma tego problemu. Masz spółkę i każdy ze wspólników chce mieć dostęp do platformy wymiany walut? Proszę bardzo. Każdy ma swoje loginy oraz hasła, a i w historii jest pełna przejrzystość, kto co zrobił i kiedy. 

Co najfajniejsze, nie ma żadnego limitu użytkowników. Możesz dodać współwłaścicieli firmy, asystentkę, księgową i kogo tylko jeszcze zechcesz.

Jeśli chciałbyś nadać dostępy kolejnym osobom, pamiętaj o tym, że serwis poprosi je o przejście oddzielnego procesu weryfikacyjnego.

Ocena kantoru
4.6/5 (głosów: 42)

Komentarze

Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
Wymiana walutRanking
Kantorów Online