Konto osobiste w banku Pekao S.A. – opinie i analiza

Data dodania: 5 maja 2022 r. / Aktualizacja: 19 sierpnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o koncie

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 0 zł
  Przelewy
 • 0zł-2,3% min 5zł0 zł: z bankomatów Pekao dla wszystkich; dla osób do 26 r.ż. ze wszystkich bankomatów.]2%, min. 5 zł:W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. lub PeoPay, w kolejnym miesiącu kalendarzowym Bank nie pobierze opłat za pierwsze 2 transakcje wypłaty gotówki z obcych bankomatów w kraju i za wszystkie wypłaty gotówki z bankomatów za granicą
  Bankomaty
 • 0-4 złOpłata nie jest pobierana od klientów, którzy w poprzednim miesiącu zasilą swój rachunek kwotą min 500 zł oraz wykonają przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetowa lub PeoPay, oraz od klientów do ukończenia 26 roku życia
  Karta

Zakładam konto

Banku Pekao S.A. nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Drugi największy bank w Polsce. Drugi polski bank. Pomimo, że część osób ciągle myśli, że PKO BP i Pekao to te same banki,  to jednak są to dwa osobne podmioty z zupełnie różnymi produktami. Bank Pekao S.A., czyli ten z żubrem, swoim klientem oferuje Konto Przekorzystne. Czy rzeczywiście jest korzystne dla klienta? O tym przekonasz się po lekturze tej analizy. 

 

Opinie i ocena konta osobistego w mBanku

Składowe naszej oceny:
50% - Opłaty za konto i kartę 4,75/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 13) Oddaj swój głos →
4,00/5
10% - Promocje 3,75/5
10% - Oferta oszczędnościowa 5,00/5
10% - Oferta walutowa 3,50/5
Całościowa ocena konta: 4,40/5

? Zalety Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.

? Wady Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.

Wielowalutowa karta Mastercard lub Visa Debit FX, którą można podłączyć pod konta w EUR, USD, GBP, CHF.Konieczność spełnienia warunków do bezpłatnej karty.
Konto można założyć bez wizyty w oddziale.Jeśli nie spełni się warunków do darmowej karty, również bankomaty innych sieci są płatne. Płacisz wtedy określony % od kwoty wypłaty, co może być drogie. 
Bezwarunkowo darmowe konto dla każdego.Płatne są sms-y autoryzacyjne - warto je zmienić na autoryzację w aplikacji.
Brak prowizji za przewalutowania transakcji. 

Opłaty i prowizje Konta Przekorzystnego w Pekao S.A. (szczegóły konta)

 • WalutaPLN
 • Opłata za otwarcie rachunku0.00 PLN
 • Opłata za prowadzenie konta0.00 PLN
 • Oprocentowanie konta0.00%
 • Debet na koncie100 000.00 PLNDebet nawet do 100 000 zł (zależnie od oceny zdolności kredytowej klienta).
 • Dostęp do bankowości internetowej TAK
 • Opłata za wyciąg elektroniczny z rachunku0.00 PLN
 • Opłata za wyciąg papierowy z rachunku0.00 PLN
 • Zlecenia przez telefon TAK
 • Autoryzacja transakcji internetowychSMS, APLIKACJA
 • Opłata autoryzacyjna transakcji0.00 PLN-0.20 PLN0 zł - aplikacja mobilna0,20 zł - SMS
 • Liczba bezpłatnych autoryzacjibez limitu w aplikacjiSMS - każdorazowo płatny
 • Opłata za przelew wewnętrzny internetowy0.00 PLNWszystkie przelewy internetowe w PLN są bezpłatne
 • Opłata za przelew wewnętrzny w placówce banku10.00 PLN
 • Opłata za przelew wewnętrzny telefoniczny5.00 PLN
 • Opłata za przelew zewnętrzny internetowy0.00 PLNWszystkie przelewy internetowe w PLN są bezpłatne
 • Opłata za przelew zewnętrzny w placówce banku10.00 PLN
 • Opłata za przelew zewnętrzny telefoniczny5.00 PLN
 • Opłata za zlecenie stałe lub polecenie przelewu0.00 PLN2 zł za modyfikację w oddziale dla osób>26 r.ż.
 • Opłata za przelew natychmiastowy internetowy5.00 PLN
 • Opłata za przelew internetowy SEPA w euro0.00 PLN
 • Opłata za przelew SEPA w placówce10.00 PLN
 • Opłata za przelew BLIK na telefon1.00 PLN
 • Opłata za użytkowanie karty0.00 PLN-4.00 PLN0 zł: w przypadku osób 18-26 lat.0 zł w przypadku osób>26 r.ż. jeśli wykonano min. płatności kartą i zapewniono wpływ min. 500 zł w miesiącu, inaczej 4 zł.
 • Wypłaty kartą z bankomatów Pekao0.00 PLNdla wszystkich
 • Wypłaty kartą z pozostałych bankomatów w Polsce0.00 PLN-2,3% min. 5 zł0 zł: dla osób poniżej 26 r.ż. Dwie pierwsze wypłaty w miesiącu dla osób powyżej 26 r.ż. pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i min, 1 płatności kartą w poprzednim miesiącu.2,3% min. 5 zł: w pozostałych przypadkach
 • Wypłaty w ramach cashback podczas zakupów2.00 PLN

Analiza opłat do Konta Przekorzystnego i karty w Pekao S.A. dla młodych (18-26 lat)

W Pekao płatne są sms-y autoryzacyjne. Jeden kosztuje 0,20 zł. Jeśli robisz kilkanaście przelewów miesięcznie, nazbiera Ci się za to kilka złotych prowizji. Aby tego uniknąć, zmień sposób autoryzacji z sms na aplikację. 

Opłata za Konto Przekorzystne i kartę rewolucyjną

Osoby młode, czyli takie, które są już pełnoletnie, ale nie ukończyły 26 lat, mają w Pekao S.A. naprawdę świetne warunki prowadzenia konta. A dokładniej, zarówno konto, jak też karta do konta Przekorzystnego są dla młodych darmowe. Bez żadnych warunków. 

Opłaty za przelewy w Pekao S.A.

Internetowe przelewy w banku Pekao S.A. są za darmo, i to zarówno te zwykłe, na konta w innych polskich bankach, jak również przelewy SEPA w walucie euro. Nieopłacalne są natomiast przelewy w placówce banku, gdyż wiążą się z kosztem 10 zł. Także przelewy przez telefon nie są darmowe, kosztują 5 zł.

Podobnie jak w większości banków, przelew natychmiastowy Express Elixir w banku Pekao S.A. można wykonać tylko przez bankowość, i kosztuje on 5 zł. 

Polecenia zapłaty i zlecenia stałe są bezkosztowe, i to zarówno składane w placówce, jak też w bankowości.

Warto zwrócić uwagę na jedną, nietypową opłatę przy koncie Przekorzystnym, jaką jest opłata za przelew na telefon BLIK. W Pekao S.A. przelew BLIK kosztuje 1 zł, gdzie w zdecydowanej większości banków ta usługa jest darmowa. 

Opłaty za wypłatę gotówki w Pekao S.A.

Młodzi wypłacają gotówkę kartą i BLIKiem ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo. Wypłata w kasie banku jest nieopłacalna, gdyż kosztuje 8 zł. Co dziwniejsze, wypłata w placówce partnerskiej banku, a tych w Polsce jest sporo, jest darmowa.

Wypłata przy okazji zakupów, czyli cashback, wiąże się z prowizją 2 zł od transakcji. 

Opłaty za wpłatę gotówki w Pekao S.A.

Należy rozpocząć od tego, że nie warto wpłacać gotówki w oddziale banku, gdyż kosztuje to 8 zł. Darmowe są wpłaty we wpłatomatach Pekao S.A. Jeśli skorzystasz z wpłaty kartą/BLIKiem we wpłatomacie innej sieci, musisz liczyć się z kosztem 0,4% min. 2 zł.

Analiza opłat do Konta Przekorzystnego i karty w Pekao S.A. (dla osób, które ukończyły 26 lat)

Tak samo, jak w przypadku konta dla młodych, tu również sms autoryzacyjny kosztuje 0,20 zł. Warto na to zwrócić uwagę i zmienić sposób autoryzacji na darmowy w aplikacji.

Opłata za Konto Przekorzystne i kartę rewolucyjną

Osoby, których pesel wskazuje, że ukończyły już 26 lat, prowadzenie Konta Przekorzystnego mają również, podobnie jak młodzi, za darmo i bez żadnych warunków. Natomiast muszą spełniać dwa warunki co miesiąc, by karta do konta także nic ich nie kosztowała. Te warunki to:

 • wpływ min. 500 zł na konto. Wpływ musi być jednorazowy. Nie liczy się wpłata gotówki.
 • min. 1 płatność kartą lub aplikacją PeoPay w miesiącu.

Jeśli ich nie spełnisz, opłata miesięczna za kartę wyniesie 4 zł.

Opłaty za przelewy w Pekao S.A.

Za darmo w Pekao dokonujesz internetowych przelewów zwykłych oraz SEPA w euro. 

Przelew w placówce to koszt 10 zł, natomiast za przelew przez telefon zapłacisz 5 zł. Express Elixir przez Internet kosztuje w banku Pekao 5 zł. 

Polecenia zapłaty i zlecenia stałe masz za darmo, z wyjątkiem ich modyfikacji w placówce, która to usługa kosztuje 2 zł.

Przelew na telefon BLIK w Pekao kosztuje 1 zł. 

Opłaty za wypłatę gotówki w Pekao S.A.

Za wypłatę w kasie Pekao zapłacisz 8 zł. Aby tego uniknąć, skorzystaj z bankomatu Pekao, który zawsze masz za darmo. 

Wypłaty z bankomatów innych sieci w Polsce, zarówno kartą, jak też BLIKiem, standardowo kosztują 2,3% od kwoty wypłaty, min. 5 zł. Jeżeli w poprzednim miesiącu spełniłeś warunki do tego, by Twoja karta była za darmo (wpływ min. 500 zł i 1 płatność kartą), to w miesiącu kolejnym 2 pierwsze wypłaty z obcych bankomatów masz za darmo. 

Co dziwniejsze, jeśli spełnisz te warunki (wpływ i płatność) to możesz wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą dowolną ilość razy bez opłaty. 

Wypłaty podczas zakupów, czyli cashback, obarczone są prowizją 2 zł.

Opłaty za wpłatę gotówki  w Pekao 

Wpłata gotówki w kasie Pekao kosztuje 8 zł, we wpłatomacie Pekao jest za darmo. Natomiast za wpłatę we wpłatomacie innej sieci (zarówno kartą, jak i BLIKiem) bank pobierze od Ciebie opłatę 0,4% min. 2 zł.

Dodatkowe plusy Konta Przekorzystnego w Pekao

1. Wielowalutowa karta do konta

Czyli jedna karta, którą możesz podpiąć do kont w różnych walutach. W przypadku karty Debit FX są to konta w EUR, USD, GBP, CHF. Zasada działania jest prosta: otwierasz potrzebne konto walutowe, wpłacasz lub wymieniasz na nie walutę, podpinasz kartę i płacisz nią bez kosztów przewalutowania.

Nie potrzebujesz kilku różnych kart do różnych kont, wystarczy jedna. Dodatkowo, jeśli nie masz waluty na koncie walutowym, a płacisz za granicą, to rozliczenie transakcji nastąpi po kursie Mastercard lub Visa (czyli ogólnie dobrymi), bez kosztów przewalutowania ze strony Pekao. 

2. Możliwość założenia dodatkowych kont dla dzieci z dedykowaną aplikacją

I to jest coś, czym bank Pekao wyróżnia się na tle konkurencji. Mając swoje konto w banku, możesz otworzyć konto dla dziecka. Jeśli jest ono w wieku 6-13 lat, otrzyma możliwość zainstalowania specjalnej, animowanej aplikacji na telefon. Takiej aplikacji dla dzieci nie ma żaden bank w Polsce, tylko Pekao. A dziecko na pewno będzie się chętniej uczyć zarządzania własnymi finansami z animowaną, przyjazną aplikacją, niż ze zwykłą, dla dorosłych. Więcej o aplikacji dla dzieci znajdziesz na stronie banku Pekao.

Przydatne dokumenty:

Tabela opłat i prowizji

Ocena konta osobistego
4.0/5 (głosów: 13)