Zebpay kończy działalność

Data dodania: 2 października 2018 r. / Aktualizacja: 2 października 2018 r.
Zamknięcie indyjskiej giełdy kryptowalut Zebpay Zamknięcie indyjskiej giełdy kryptowalut Zebpay

Giełda kryptowalutowa Zebpay zmuszona jest zakończyć działalność. Wszystko przez zakaz wydany przez bank centralnym, represje rządowe oraz inne, zewnętrzne naciski. Dotychczas Zebpay była jedną z czołowych indyjskich giełd kryptowalutowych. Posiada około 3 mln użytkowników. W czerwcu 2017 roku aplikacja mobilna giełdy Zebpay była na 7, wysokim miejscu pod względem wszystkich tego rodzaju aplikacji finansowych na świecie. Odegrała też ważną rolę w propagowaniu kryptowalut na indyjskim rynku walut wirtualnych.

Z dniem 28 września 2018 roku dokonano anulowania wszystkich niezrealizowanych zamówień kryptograficznych. Zwrócono też monety posiadaczom. Żadne nowe transakcje nie będą już przyjmowane, do odwołania.

Test polskiego portfela HODLER TECH

Twórcy polskiego portfela do przechowywania kryptowalut HODLER TECH zapraszają zainteresowanych do wzięcia udziału w testach. Ich celem będzie sprawdzenie wydajności serwerów obciążonych pracą portfeli. Testy rozpoczną się dopiero po zgłoszeniu minimalnej ilości osób - 5 tysięcy, ale aby testy stały się miarodajne potrzeba aż 10 000 osób.

HODLER jest polskim projektem, który ma na celu stworzenie portfela do przechowywania kryptowalut. Zaprojektowano je z myślą o połączeniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i prostoty w użyciu dla ludzi bez wiedzy technicznej. Rozwój projektu jest możliwy dzięki środkom zgromadzonym podczas ICO, które miało miejsce kilka miesięcy temu.

Austria wyemituje obligacje z zastosowaniem technologii Blockchain

Rząd austriacki informuje o tym, że zamierza skorzystać z technologii blockchain Ethereum w celu emisji obligacji rządowych. Już 2 października Oesterreichische KontrollBank (OeKB) ma wyemitować 1,15 miliarda euro obligacji w imieniu austriackiego Ministerstwa Skarbu (OeBFA). Z założenia obligacje mają być podpisywane na łańcuchu bloków Ethereum. Ethereum ma pobierać dane dotyczące obligacji z procedury aukcyjnej dla obligacji Republiki Austrii.

Bank kryptowalutowy w Szwajcarii?

Firma świadcząca usługi finansowe w Szwajcarii, Seba Crypto AG, ogłosiła, że będzie gromadzić pieniądze i dzięki nim zostanie jednym z pierwszych na świecie regulowanych banków, którego podstawową usługą będzie wymiana dolarów i euro na kryptowaluty. Na ten cel firma ma już podobno 100 milionów franków szwajcarskich.

Juventus Turyn z Włoch chce mieć własny token

Włoski klub piłkarski Juventus Football Club z Turynu, w którym od niedawna gra również Portugalczyk, Cristiano Ronaldo, chce uruchomić token kryptograficzny: „Oficjalny Token Fan Juventusu”. Początkowo, jak poinformowano publicznie, ma on być rozprowadzany przez „Ofertę Tokenów Fanów”.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!