Za przejazdy komunikacją publiczną zapłacą BTC w Argentynie

Data dodania: 12 lutego 2019 r. / Aktualizacja: 12 lutego 2019 r.
przejazd-autobusem przejazd-autobusem
Źródło: pikwizard CC0 (Creative Commons Zero)

Ogłoszono, że argentyńska państwowa karta transportu publicznego SUBE (Sistema Único de Boleto Electrónico), będzie mogła być doładowywana za pomocą kryptowaluty bitcoin. Wszystko przez to, że Alto VIaje - platforma do dodawania pieniędzy do tychże kart, nawiązała współpracę z Bitex, zapewniającym firmom usługi finansowe oparte na Blockchainie. Dzięki takiemu partnerstwu kartę transportową SUBE można obecnie sfinansować za pomocą m.in. BTC, za pośrednictwem strony internetowej Alto Viaje. Warto podkreślić, że platforma ta wcześniej współpracowała z systemem PayPal i Rapipago, tj. argentyńskim systemem płatności cyfrowych.

Śmierć prezesa giełdy QuadrigaCX

W grudniu 2018 roku zmarł nagle prezes giełdy QuadrigaCX - Geralda Cottena. Miał zaledwie 30 lat i odszedł podczas podróży po Indiach. Obecnie jednak informuje się inwestorów funkcjonujących na giełdzie o tym, że wraz z jego śmiercią pozostawił on swoją firmę bez dostępu do około 145 mln dolarów w Bitcoinach i innych cyfrowych aktywach.

Regulacje dotyczące kryptowalut zatwierdzone na Mauritiusie

Od 1 marca 2019 roku wejdzie w życie nowe rozporządzenie wydane przez FSC, czyli Mauritian Financial Services Commission. Ustanawia ono dokładne ramy regulacyjne dla usług powierniczych aktywów cyfrowych.  Od 1 marca podmioty świadczące usługi powiernicze będą zobowiązane do przestrzegania obowiązujących ram prawnych w zakresie AML/CFT.

FSC zobowiązało się do wdrożenia pewnych ram, które pozwolą na rozwój IFC na Mauritiusie.

Crypto Facilities w rękach Krakena

Crypto Facilities to pierwsza uregulowana giełda oferująca kontrakty futures na największych kryptowalutach, biorąc pod uwagę ich kapitalizację. Posiada swoją siedzibę w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Obecnie znajduje się ona w rękach Krakena, który jest największą kryptowalutową platformą giełdową w skali światowej.

Kraken przejął Crypto Facilities za wysoką, 9-cyfrową sumę, tzn. że zakup pociągnął za sobą koszt co najmniej 100 mln dolarów amerykańskich. Taka inwestycja podyktowana była tym, że Kraken chce wzmocnić swoją pozycję na rynku kryptowalutowym i spełniać oczekiwania klientów w zakresie oferowania nowych produktów i usług.

Ripple: URBI z nowymi partnerami

Skrót URBI oznacza inicjatywę University Blockchain Research Initiative. Jest ona realizowana przez przedsiębiorstwo Ripple, które ogłasza, że w ramach UBRI nawiązano współpracę z 11 nowymi partnerami - instytucjami naukowymi z całego świata.

Warto przy tym przypomnieć, że UBRI wystartowała w czerwcu 2018 roku, a jej celem jest wspieranie szkół i uniwersytetów, aby przyspieszyć badania akademickie, rozwój techniczny i innowacje w zakresie szeroko rozumianej technologii blockchain, kryptowalut i płatności cyfrowych.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!