Wzrost zrealizowanej kapitalizacji ETH

Data dodania: 2 lutego 2021 r. / Aktualizacja: 2 lutego 2021 r.
Przez swoje wzrosty ETH stało się ostatnio bardzo popularną kryptowalutą. Przez swoje wzrosty ETH stało się ostatnio bardzo popularną kryptowalutą.

Trzykrotny wzrost zrealizowanej kapitalizacji ETH – Ethereum, drugiej największej kryptowaluty na świecie, notowany jest na rynkach kryptowalutowych od czasu marcowej zapaści. CoinMetrics informuje, że zrealizowana kapitalizacja Ethereum wzrosła od stycznia, jak do tej pory, o prawie 50 proc., czyli w ciągu czterech ostatnich tygodni. Tym samym wyznaczono nowe ATH powyżej 70 mld dolarów.

Jak interpretowane jest to przez ekspertów rynkowych? Z uwagi na fakt, że zrealizowana kapitalizacja Ethereum wzrosła pod koniec stycznia 2021 roku do nowego ATH, można przypuszczać, że nowi inwestorzy tej kryptowaluty spieszą się z akumulacją.

Spółki publiczne inwestują w BTC

Wyraźnie w ciągu ostatniego roku wzrastał udział spółek publicznych w Bitcoinie. Według analityka technologicznego Kevina Rooke'a, przez ostatni rok udział takich spółek w BTC zwiększył się czterokrotnie. Firmy publiczne tym samym posiadają obecnie BTC o wartości ponad 3,6 mld dolarów, podczas gdy jeszcze w 2019 roku były one w posiadaniu zaledwie 20 000 BTC. Obecnie jest to dokładnie 105 837 BTC.

Największym inwestorem wśród spółek publicznych, który posiada najwięcej BTC jest spółka MicroStrategy, która dysponuje ponad 70,7 tys. monet, a na drugim miejscu znalazła się firma Galaxy Digital Holdings z udziałem 16 400 BTC.

Można by zadać sobie pytanie, jaki jest powód wzrostu zainteresowania inwestycjami w BTC wśród spółek publicznych? Popyt instytucjonalny wyraźnie rośnie, a może to wynikać z tego, że instytucje uważają Bitcoina za monetę ewoluującą, która stanie się niebawem realną alternatywą dla złota.

Czy BTC będzie globalną walutą?

Zdaniem założyciela i dyrektora generalnego giełdy kryptowalutowej ShapeShift, Erika Voorhees, Bitcoin ma ogromny potencjał do tego, aby w ciągu 2-3 kolejnych dekad stać się globalną, powszechnie akceptowalną walutą światową. Nie powinniśmy się tego obawiać, ponieważ dzięki realizacji takiego planu można poprawić jakość życia. Kryptowaluta Bitcoin ma przyczynić się ponadto do zwiększenia przejrzystości systemu finansowego. Erik Voorhees jest zdania, że w końcu i tak wszyscy „przejdziemy” na Bitcoina. Adopcja Bitcoina wymusi z kolei na rządach wszystkich państw na świecie wprowadzenie istotnych zmian w polityce monetarnej.

BTC po 80 tys. dolarów, ETH po 3 tys. dolarów – prognoza eksperta

Frank Holmes zajmuje stanowiska CEO i CIO w US Global Investors. Wyraża głębokie przekonanie co do tego, że Bitcoin w najbliższym czasie będzie drożeć. Pokusił się o przygotowanie prognozy, która wskazała na maksymalne ceny dwóch głównych kryptowalut na świecie, czyli Bitcoina i Ethereum. Jego zdaniem w tym roku BTC będzie wyceniany na poziomie 80 000 dolarów, a Ethereum – ETH na poziomie 3 000 USD. Co ciekawe, jego zdaniem realnym jest też z drugiej strony spadek wartości obu wspominanych kryptowalut do poziomu 20 000 USD dla BTC oraz 500 USD dla ETH.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)