Wyższość Ethereum nad Bitcoinem

Data dodania: 11 sierpnia 2020 r. / Aktualizacja: 11 sierpnia 2020 r.
Dominacja w kapitalizacji Bitcoina nie pozostawia złudzeń. To król kryptowalut. Dominacja w kapitalizacji Bitcoina nie pozostawia złudzeń. To król kryptowalut.

Pomimo faktu, że pod względem kapitalizacji rynkowej czy wyceny Bitcoin bezdyskusyjnie góruje nad Ethereum, to pod innymi względami według Weiss Ratings Ethereum detronizuje Bitcoina. Mowa tu o takich czynnikach jak adopcja, technologia, dynamika rynku i ryzyko inwestycyjne. We wspominanym rankingu Weiss Ethereum prześcignęło Bitcoina. Obecnie za 1 ETH trzeba zapłacić około 396 dolarów, z kolei za BTC aż 11 651 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina porównywalna z Bank of America

Wycena BTC w ubiegłym tygodniu wyraźnie przebijała 11,5 tys. dolarów za 1 BTC, dlatego też wzrosła automatycznie kapitalizacja rynkowa „cyfrowego złota”. Osiągnęła ona niemal taki sam poziom jak w przypadku Bank of America. W tej chwili cały kapitał spekulacyjny, jaki różni gracze zainwestowali w Bitcoina wynosi zaledwie kilka miliardów dolarów mniej niż wycena rynkowa Bank of America. Dokładnie kapitalizacja BTC na rynku wynosi ponad 217 mld dolarów amerykańskich. Według Yahoo Finance kapitalizacja rynkowa Bank of America to obecnie nieco ponad 226 mld dolarów.

BTC za 450 tys. dolarów?

Trudno uwierzyć, by aż tak bardzo wzrosła wycena Bitcoina, za którego dziś trzeba zapłacić nieco więcej niż 11,5 tys. dolarów, ale Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital wskazuje, że za BTC w przyszłości będziemy płacić nawet 450 tys. dolarów. Wcześniej przewidywał on, że BTC osiągnie cenę 100 000 dolarów do końca bieżącego roku. Pompliano jest wyraźnie przekonany co do pięknej przyszłości cyfrowego złota. Argumentuje on swoje zaskakujące skądinąd prognozy tym, że BTC ma ograniczoną podaż, nie można go będzie wydobywać w nieskończoność i właśnie z tego powodu jego wartość przewyższy kiedyś wszystkie inne aktywa.

Sberbank może wydać własny token

Agencja informacyjna Kommersant z Rosji informowała w ubiegłym tygodniu, że kluczowi dyrektorzy Sberbanku – największego banku w Rosji, rozważają możliwość stworzenia i wyemitowania własnego stablecoina, który miałby być powiązany z rosyjskim rublem w stosunku 1:1. Byłby on co więcej, zgodny z niedawną ustawą kryptograficzną „O cyfrowych aktywach finansowych”.

Gra Pixelmatic's Infinite Flee zebrała ponad 3 mln dolarów

Firma Pixelmatic informuje, że jej gra stworzona przez Blockstream CSO we współpracy z Samson Mow CEO Pixelmatic, opierająca się na blockchainie, Infinite Flee: Space Adventure tylko w ciągu 24 godzin zebrała zawrotną kwotę ponad 3 mln dolarów.

Alokacja kapitału amerykańskiej spółki do Bitcoina

Z dniem 5 sierpnia 2020 roku amerykańska spółka publiczna wybrała alternatywne aktywa, jak Bitcoin i złoto, by skutecznie walczyć z rosnącym zagrożeniem nadmierną inflacją w Stanach Zjednoczonych. Mowa tu o spółce MicroStrategy, która notowana jest na giełdzie NASDAQ, a jej wartość szacowana jest na ponad 1,2 mld dolarów. Spółka planuje zainwestować 250 mln dolarów w alternatywne inwestycje lub aktywa, do których zaliczany jest Bitcoin oraz złoto.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!