Walka gigantów: Bitcoin VS Bitcoin Cash

Bitcoin VS Bitcoin Cash Bitcoin VS Bitcoin Cash

Na dużego rywala Bitcoina – najbardziej popularnej kryptowaluty na świecie wyrasta Bitcoin Cash. Powstał on po hard forku w sierpniu 2017 roku. W ciągu zaledwie 24 godzin, w IV tygodniu grudnia, waluta ta urosła o ponad 50 proc. Bitcoin Cash jest na fali popularności. To nowa kryptowaluta, która w środę 20 grudnia odnotowała wzrost z poziomu 2,4 tys. dolarów do ponad 3,8 tys. dolarów, w zaledwie kilka godzin. Bitcoin Cash ma dużą przyszłość. Kupujący przyznają, że jeśli chodzi o Bitcoina – „pociąg odjechał”. Szukając kolejnego czarnego konia kryptowalut – wytypowali Bitcoin Cash.

Rajd Bitcoina w dół

Czwarty tydzień grudnia został zdominowany na rynku kryptowalut paniką na giełdach, na których Bitcoin zaczął bardzo szybko tracić na wartości. Pomiędzy 21. a 22. grudnia Bitcoin stracił prawie 24 proc. na swojej wartości. Spadki dotyczyły również Bitcoin Cash, Ethereum i IOTA, Litecoin i Cardano. Najmniej, spośród czołowych kryptowalut przed świętami Bożego Narodzenia traciła waluta Ripple.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy Bitcoin urósł o 261 proc., a w piątek 22 grudnia kurs runął o ponad 35 proc. Na początku 2017 roku za jednego Bitcoina na giełdach kryptowalut płacono niecałe 1000 dolarów amerykańskich. W grudniu za tę samą kryptowalutę trzeba było zapłacić ponad 19 tys. dolarów. 22 grudnia kurs obniżył się znacznie do około 13 tys. dolarów, aby w sobotę 23 grudnia znów trochę wzrosnąć – do poziomu 15,4 tys. dolarów.

Polacy mają 3 mld zł w kryptowalutach

Polacy trzymają olbrzymi majątek w kryptowalutach – najwięcej, bo prawie dwa miliardy złotych przetrzymują w Bitcoinach. Kolejne 400 mln w Bitcoin Cash i tyle samo w Ethereum. Na razie majątek ten ma właściwie formę cyfrowych zapisów, ale niewykluczone, że wkrótce zyska realną wartość. Komisja Nadzoru Finansowego niezmiennie ostrzega inwestorów przed zawieraniem transakcji na rynku kryptowalut i podkreśla, że pozostają one poza wszelkimi regulacjami.

Białoruś rajem podatkowym dla kryptowalut

Prezydent Białorusi – Alaksandr Łukaszenka, obiecuje przedsiębiorcom ulgi podatkowe w zamian za angażowanie się w rynek kryptowalut. Zapowiada, że Białoruś będzie pierwszym krajem w skali światowej, którego rząd otworzy szerokie możliwości do wykorzystania technologii blockchain. Jednym dekretem prezydent Łukaszenka legalizuje wszystkie biznesy oparte na technologii blockchain, która stoi m.in. za powstaniem Bitcoinów.× BitBay Giełda Bitcoin » Bogaty wybór kryptowalut