W Danii za jedzenie zapłacisz kryptowalutami

Data dodania: 11 grudnia 2018 r. / Aktualizacja: 11 grudnia 2018 r.
Cyfrowe płatności za jedzenie w Danii Cyfrowe płatności za jedzenie w Danii
Źródło: Unsplash, CC BY

Dania, jako jeden z pierwszych krajów na świecie, wprowadziła opcję kupowania jedzenia za pomocą Bitcoina. Używanie kryptowalut jako środka płatniczego nie jest powszechne dla osób zainteresowanych wirtualnymi walutami jako sposobem na inwestowanie. Na stronie Hungry.dk można zamówić jedzenie w ponad 1500 restauracjach w Danii, a za wszystko zapłacisz Bitcoinami.

Warto podkreślić, że Hungry.dk akceptuje płatności Bitcoinami już od 2014 roku, ale w zeszłym roku funkcja ta została czasowo usunięta z uwagi na fakt, że średni czas transakcji był stanowczo zbyt długi.

Bitcoiny można wykorzystać także w internetowym sklepie z częściami samochodowymi Newparts, obok takich kryptowalut jak Bitcoin Cash, Bitcoin Diamond, Bitcoin Gold, Dash, Ethereum, Zcoin i Litecoin. Najwięcej sprzedawców, którzy akceptują płatności kryptowalutami, znajduje się w Australii. Jest tam około 80 takich punktów.

ETF-y Bitcoin dopiero 27 lutego 2019 roku

Ostateczny termin podany przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeznaczony na zalegalizowanie funduszów Exchange traded-fund (ETF) na kryptowalucie Bitcoin to 27 luty 2019 roku. W odpowiedzi na kolejne przesunięcie terminu kryptowaluty na światowych rynkach zaczęły notować znaczące spadki. Inwestorzy bowiem liczyli na wcześniejsze wprowadzenie ETF-ów.

Szlachetna Paczka a kryptowaluty

W akcji charytatywnej organizowanej cyklicznie przed świętami Bożego Narodzenia - Szlachetna Paczka - w tym roku uczestniczą w niej pracownicy Giełdy BitMarket. Giełda przygotowała paczkę dla rodziny 21-letniego Michała, dokładając swoją cegiełkę do wspólnego dzieła. Tym samym pokazano, że kryptowaluty mogą służyć do spełniania dobrych uczynków.

Bitcoin za 3000 dolarów

Jeszcze przed rokiem Bitcoin bił rekordy wyceny. W pewnym momencie wyceniano 1 BTC na ponad 20 tys. dolarów. Obecnie jego kurs spadł do granicy 3 tys. dolarów. Niektórzy nie chcą w to wierzyć, ale spadek ceny BTC do bardzo niskich poziomów stała się faktem. Trudno prognozować, co będzie się działo z tą najbardziej popularną kryptowalutą na świecie. Ostatnio Bitcoin był wyceniany na 3000 dolarów amerykańskich w sierpniu 2017 roku.

Coinbase chce dodać następne 31 kryptowalut

Amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów na świecie, ogłosiła, że rozpoczęła pierwsze prace nad dodaniem kolejnych tokenów na swoją platformę tradingową. W sumie Coinbase chce dodać 31 nowych tokenów, w tym Augur (REP), Golem Network Token (GNT), KIN, ChainLink (LINK), OmiseGo (OMG), Stellar Lumens (XLM), czy też EOS.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!