Tajlandia reguluje rynek kryptowalutowy

Data dodania: 15 maja 2018 r. / Aktualizacja: 19 maja 2018 r.
Rząd Tajlandii chce opodatkować kryptowaluty Rząd Tajlandii chce opodatkować kryptowaluty
Źródło: Pexels.com

14 maja 2018 roku wszedł w życie przygotowany uprzednio przez władze Tajlandii dekret regulujący kryptowaluty i ICO. Rząd zdecydował się na skorygowanie przepisów podatkowych kraju, aby dodać podatek od kryptowalut. Istnieje obecnie konieczność zarejestrowania działalności u regulatora w ciągu 90 dni przez sprzedawców tokenów cyfrowych, ponieważ w przeciwnym wypadku będzie im groziło nałożenie kary grzywny lub więzienia.

Izraelski fiskus na tropie bitcoinerów

Oddziały izraelskiego urzędu skarbowego podjęły się poszukiwania w swoim kraju bitcoinerów, czyli osób handlujących bitcoinami. Zadanie to realizują różne lokalne oddziały skarbówki. Rozesłano już pisma do podejrzanych, w których agencja podatkowa wystosowuje żądanie, aby odbiorcy ujawnili całe swoje zaangażowanie na rynku kryptowalutowym. Ważne jest, aby podali do wiadomości fiskusa całą historię dokonywanych transakcji oraz to, ile mają bitcoinów i innych kryptowalut w swoich wirtualnych portfelach.

Portfel Bitcoin w App Store od Huawei

Chińska firma Huawei Technologies Co., która specjalizuje się w technologii komunikacyjnej, ogłosiła właśnie, że użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli pobrać z App Store portfel bitcoina na nowe urządzenia Huawei. Właściwie portfel ten jest dostępny w sklepie Huawei AppGallery. Będzie to pierwsza aplikacja do cyfrowej waluty oferowana na urządzeniach tej marki.

Czy powstanie globalna kryptowaluta?

Doradca prezydenta USA Donalda Trumpa, który prowadził Krajową Radę Gospodarczą, wypowiedział się na temat przyszłości technologii blockchain i samego bitcoina. Gary Cohn, bo o nim tu mowa, jest zadeklarowanym zwolennikiem technologii blockchain. Prognozuje, że w pewnym momencie w najbliższej przyszłości powstanie globalna kryptowaluta, która nie będzie oparta na kosztach wydobycia i kosztach energii elektrycznej, jak w przypadku energochłonnego mechanizmu wykorzystywanego przez bitcoina. Będzie miała prosty mechanizm i zawierać będzie pewną technologię blockchain.

Goldman Sachs będzie kupował i sprzedawał kryptowaluty

W planach Goldman Sachs leży oferowanie w najbliższym czasie kontraktów na Bitcoina, zanim ostatecznie zostanie on wprowadzony na giełdę. Bank informuje, że jego klienci wyrażają żywe zainteresowanie korzystaniem z takich kontraktów. Kontrakty bitcoinowe lub sam bitcoin może być w przyszłości alternatywną formą waluty.

Bitcoin nie zagraża stabilności finansowej

Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego IMF kryptowaluty nie stwarzają zagrożenia dla stabilności finansowej. Takie stwierdzenie zawiera Globalny Raport o Stabilności Finansowej. Mogą za to stwarzać ryzyko, gdyby ich stosowanie stało się bardziej powszechne, a jednocześnie nie wprowadzono by odpowiednich zabezpieczeń.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!