Szwajcarski bank chce zainwestować w kryptowaluty

Data dodania: 21 sierpnia 2018 r. / Aktualizacja: 21 sierpnia 2018 r.
Maerki Baumann Źródło: Pixabay

Maerki Baumann przyjmie aktywa kryptowalutowe

Już drugi szwajcarski bank, po Hypothekarbank Lenzburg, zdecydował się zaakceptować aktywa kryptowalutowe z płatności otrzymanych za świadczenie usług. To prywatny bank w Zurychu - Maerki Baumann, który też będzie przyjmował płatności z firm wydobywczych. To reakcja na pojawiające się na rynku nowe potrzeby klientów i na wzrost popularności kryptowalut.

Bank Maerki Baumann ze Szwajcarii przyznaje, że nie jest jeszcze gotów na rozpoczęcie bezpośrednich inwestycji w kryptowaluty, ale chce dostarczyć ekspertów klientom zainteresowanym inwestowaniem w taki sposób. Bank zaznacza także, że postrzega obecnie kryptowaluty jako alternatywne instrumenty inwestycyjne. Według niego kryptowaluty nie są odpowiednie do długoterminowych inwestycji, ponieważ cechują się dużą zmiennością cen.

Kupno i sprzedaż BTC wygodnie w Warszawie

Polski kantor kryptowalutowy FlyingAtom reinstalował swój Bitomat w Warszawie. Znajduje się on w Restauracji Nepalskiej Siddhartha przy Alejach Jerozolimskich 123A w Galerii Millenium. Nowa maszyna nie tylko pozwala na zakup Bitcoinów, ale i na ich sprzedaż. 

Klienci, chcący dokonać takich transakcji, mogą skorzystać z Bitcoinmatu w godzinach działania restauracji, czyli od 10 do 22. Korzystają przy tym z niskiej prowizji pobieranej przy transakcji, wynoszącej zaledwie 1,8 proc. przy zakupie BTC i 2,8 proc. przy sprzedaży BTC.

Milioner kryptowalutowy stracił 5,5 tys. BTC

Doniesienia z Bangkoku wskazują, że 22-letni fiński biznesmen Aarni Otava Saarimaa, który ma status milionera kryptowalutowego, stracił w rzekomym oszustwie inwestycyjnym w Tajlandii kwotę ponad 5,5 tys. Bitcoinów. Skusił się on na inwestycję w kilka akcji spółek tajlandzkich, nową kryptowalutę Dragon Coin i w kasyno w Makau. Wszystko okazało się oszustwem, a Saarima zainwestował w nie 5564 BTC.

Arabia Saudyjska delegalizuje BTC

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez rządowy komitet saudyjskich regulatorów, handel kryptowalutami jest nielegalny w królestwie Saudów. Stały komitet ostrzega przed handlem kryptowalutami, z uwagi na negatywne konsekwencje i wysokie ryzyko dla handlowców, pozostających poza nadzorem rządu.

Czy ICO znajdzie się w unijnym prawie?

Komisja Gospodarcza i Monetarna Parlamentu Europejskiego stworzyła projekt wniosku sugerujący stworzenie nowych rozporządzeń dotyczących publicznych ofert monet na emisję monetarną - ICO.

Petro oficjalną kryptowalutą Wenezueli

Państwowa firma naftowa PDVSA z Wenezueli korzysta legalnie i oficjalnie z rządowej kryptowaluty „Petro”, jako nowej jednostki rozliczeniowej i waluty kraju. Tę rewelację ogłosił prezydent Wenezueli - Nicolas Maduro. Powiedział on również, że wyceny waluty będą pochodzić z banku centralnego Wenezueli (BCV).

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!