Start Bitcoin Gold

Data dodania: 14 listopada 2017 r. / Aktualizacja: 14 listopada 2017 r.
Mainnet Bitcoin Gold już działa! Mainnet Bitcoin Gold już działa!

12 listopada 2017 roku uruchomiono nową kryptowalutę - Bitcoin Gold, która była wynikiem hard forka Bitcoina. Pierwotnie jej publiczna premiera miała mieć miejsce 1 listopada. Projekt ma wsparcie sprzedawcy sprzętu górniczego z siedzibą w Hongkongu - LightningASIC.

Dotychczas deweloperzy Bitcoin Gold wydobyli już ponad 100 tysięcy tokenów Bitcoin Gold, które mają posłużyć do rozwijania tego projektu, ale zdaniem ekspertów niekorzystnie wpłynie to na kurs nowopowstałej kryptowaluty.

Odwołanie hard forka Bitcoin B2X

Zawieszono wdrożenie implementacji, która miała zwiększyć rozmiar bloków Bitcoina do 2 MB. Celem projektu było wykorzystanie tego środka dla zwiększenia zdolności transakcyjnej Bitcoina, która jest ograniczona aktualnie przez naturę zasad oprogramowania.

Błąd w kodzie Ethereum wywołał zamrożenie 152 mln dolarów

Zamrożenie kwoty ponad 152 milionów dolarów na portfelach Parity zostało wywołane przez usunięcie przypadkowo przez programistę biblioteki kodu. Wiele startupów i projektów open source silnie odczuje ten błąd.

26 tys. projektów opartych na blockchainie powstało w 2016 roku

Według raportu przygotowanego przez Deloitte „Ewolucja technologii Blockchain: wglądy z platformy GitHub”, aż 26 tys. nowych projektów związanych z blockchainem zostało stworzonych w repozytorium kodu GitHub w 2016 roku.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!