Shopify nowym członkiem Stowarzyszenia Libra

Data dodania: 24 lutego 2020 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
Stowarzyszenie członków nowej kryptowaluty Facebooka stale rośnie. Stowarzyszenie członków nowej kryptowaluty Facebooka stale rośnie.
Źródło: Pixabay/Pexels

Libra, czyli kryptowaluta Facebooka, to pomysł, który zaprezentowany został latem 2019 roku. Ma on funkcjonować jako globalny projekt z rynku płatności, którego głównym narzędziem będzie stablecoin Libra podparty koszykiem walut fiducjarnych. Stowarzyszenie Libra pełni funkcję rady zarządzającej systemem. Gromadzi ważnych członków i zapewnia decentralizację całości projektu. Ostatnio członkiem Stowarzyszenia Libra został Shopify. W stowarzyszeniu tym są ponadto: Coinbase, Xapo, Women’s World Banking, Spotify, Anchorage, Uber, Lyft, Kiva, Bison Trails, Illiad, Farfetch, Creative Destruction Lab, Andreessen Horowitz, Thrive Capital, Ribbit Capital, Union Square Ventures, Mercy Corps i PayU.

Sprzedaż ostatniej puli tokenów QARK w ramach IEO BitBay

Do 23 marca 2020 roku mamy okazję kupić ostatnie tokeny QARK w ramach IEO BitBay. Pula została uruchomiona w ostatnim tygodniu. Obecna cena tokena QARK wynosi 0,39 USD za token. Można płacić za tokeny kryptowalutami BTC, ETH, USDC oraz walutami FIAT, PLN, USD, GBP i EUR bezpośrednio z salda na giełdzie.

BitBay wystartował z IEO Launchpad niedawno i to najnowszy produkt giełdy umożliwiający przedsiębiorcom organizację własnego IEO oraz pozyskanie funduszy na realizację projektów poprzez sprzedaż tokenów.

Platforma Enjin uruchomiona na mainet Ethereum

Fani gier wideo świętowali 17 lutego 2020 roku za sprawą tego, że projekt Enjin poinformował na swoim blogu, że jego platforma została właśnie uruchomiona na mainet Ethereum. Platforma napędzana przez token ENJ łączy świat gier wideo ze światem kryptowalutowym i uznawana jest za jeden z najlepszych projektów ostatnich lat.

Narkotykowy boss stracił 56 mln dolarów w kryptowalutach

W ostatnim tygodniu głośno było o sprawie przestępcy – Cliftonie Collinsie, który został aresztowany za handel narkotykami. Podczas przesłuchania go wyszło na jaw, że ukrył on w wynajętym mieszkaniu kartkę z kluczami prywatnymi do portfeli BTC wartych aż 56 milionów dolarów. To ponad 6000 BTC. Collins, chciał zabezpieczyć się przed hakerami, dystrybuując kryptowaluty na 12 nowo utworzonych kont. Wydrukował klucze prywatne do wszystkich swoich 12 kont w sieci BTC, a kartkę schował w aluminiowym futerale na wędki. Całość znalazła się w wynajętym mieszkaniu w hrabstwie Galway w Irlandii. Kiedy został aresztowany za handel narkotykami, a właściciel wynajmowanej nieruchomości się o tym dowiedział, to wówczas zdecydował się wyrzucić przedmioty Collinsa. Wraz z nimi przepadły klucze do kont z Bitcoinami.

Kradzież 45 mln dolarów w kryptowalutach metodą SIM-swap

Hakerzy mają wiele narzędzi pozwalających im na skuteczną kradzież kluczy do portfeli kryptowalutowych. Tym razem pojawiło się doniesienie o włamaniach wykorzystujących metodę tzw. SIM-swap. Ofiarą padł poważny gracz kryptowalutowy, któremu skradziono w tym trybie 45 mln dolarów w kryptowalutach. Poszkodowanym jest założyciel Dreamhost, Josh Jones, który przechowywał w Bitcoin Cash około 30 mln dolarów, a kolejne 15 mln dolarów w Bitcoinach.

Ataki SIM-swap są możliwe jedynie wtedy, gdy hakerzy natrafią na urządzenie powiązane z 2FA giełdy lub portfela. Gdyby okradziony inwestor trzymał swoje kryptowaluty w cold storage, taka metoda włamania niemożliwa byłaby do przeprowadzenia.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!