No to mamy rekord! Bitcoin droższy niż dotychczas

Data dodania: 24 października 2017 r. / Aktualizacja: 10 października 2022 r.
rekord bitcoina rekord bitcoina
Źródło: royharryman / Pixabay

6100 dolarów za Bitcoina

W piątkowy wieczór, 20 października 2017 roku Bitcoin przebił kolejną barierę cenową - 6 tysięcy dolarów. W sobotę rano kosztował 6100 dolarów, czyli najwięcej w całej swojej historii. Stało się to pomimo krytycznych głosów dotyczących jego funkcjonowania.

MasterCard Blokchain API

Firma MasterCard opublikowała niedawno ofertę MasterCard Blockchain API, dzięki której firmy mogą dokonywać bezpośrednich transakcji biznesowych (business to business) w ramach swojej sieci opartej na technologii Blockchain. Za kilka dni oferta ta ma zadebiutować w Money 20/20 Hackathon w Las Vegas.

Blokada użytkowników z USA na Bitfinex

Bitfinex to jedna z największych giełd wymiany kryptowalut. Ustanowiono na niej obecnie ATH, które wynosi 5920 dolarów amerykańskich. Giełda wydała komunikat, w którym zapowiada podjęcie dalszych kroków wobec użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Od 9 listopada 2017 roku użytkownicy z USA stracą możliwość handlowania, wpłacania depozytów oraz wypłacania środków z platformy Bitfinex.

Koniec z podwójnym opodatkowaniem Bitcoina w Australii

Od 2018 roku Australijczycy nie będą już musieli płacić podatku od towarów i usług (GST) w przypadku zakupów kryptowalut. Dotychczas płacili go najpierw przy zakupie, a następnie kupując przedmioty za kryptowaluty.

6800 dolarów za Bitcoina w Szwecji

Rząd Szwecji sprzedawał w ubiegłym tygodniu skonfiskowane podczas ściągania należności podatkowych Bitcoiny. Aukcja dotyczyła 0,6 BTC, a zostały one wylicytowane powyżej ceny notowanej na giełdach - po kursie 6800 dolarów amerykańskich.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)