Przemówienie Jerome Powella negatywnie wpływa na BTC

Data dodania: 26 kwietnia 2022 r. / Aktualizacja: 26 kwietnia 2022 r.
Jak widać nawet politycy mogą mieć wpływ na wyceny kryptowalut. przemowienie-w-sprawie-bitcoina
Źródło: Luis Quintero / Pexels

W piątek 22 kwietnia 2022 roku wyraźnie zaczął się gwałtownie osłabiać Bitcoin. Po całkiem dobrych notowaniach z początku tygodnia, gdy kurs BTC zbliżał się do wyceny na poziomie 43 000 USD, kryptowaluta zaczęła tracić na wartości. Doprowadziło to do najniższego poziomu w tym tygodniu – 39 807 USD. Był to spadek o ponad 7 proc. w mniej niż 10 godzin.

Powodem takiej sytuacji najprawdopodobniej jest wystąpienie Jerome'a Powella. Szef Fed jednoznacznie potwierdził w nim, że na kolejnym, majowym posiedzeniu nastąpi podwyżka stóp procentowych o 0,5 punktu procentowego.

Przyszłość kryptowaluty GameCredits

Gaming jest wspólnym określeniem dla grania w gry komputerowe i gry wideo. Cieszy się on rosnącym popularnością i to nie tylko wśród najmłodszych użytkowników. Z gamingiem związana jest kryptowaluta GameCredits.

To waluta cyfrowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oparta została na blockchainie i przeznaczona jest dla graczy. Założono ją w 2014 roku i oferuje kryptowalutę o nazwie GAME. Misją zespołu tworzącego GameCredits jest to, by kryptowaluta ta stała się uniwersalną walutą cyfrową dla 2,6 mld graczy na świecie. Za pomocą GAME można między innymi kupować przedmioty z gier. Pozwala ona również stawianie GAME na swoje ulubione gry, a gracze mogą otrzymać nagrody GAME Rewards z giełd, na które postawią.

Spektakularny rozwój projektu Cardano

W świecie kryptowalutowym od pewnego czasu funkcjonuje projekt Cardano. W ostatnim czasie, w ciągu miesiąca Cardano zanotowało prężny rozwój. Wprowadzono 400 nowych projektów i aż 100 000 nowych portfeli. Liczba portfeli ADA zwiększyła się o taką liczbę, szacując od 22 marca do 19 kwietnia 2022 roku i wynosi obecnie 3,268 mln.

Z tygodnia na tydzień zauważalna jest coraz większa aktywność na blockchainie Cardano. Dodatkowo, twórcy Cardano Input Output na Twitterze w ostatnim tygodniu poinformowali o tym, że w sieci opracowywanych jest prawie 900 projektów.

Czy Bitcoin stanie się legalnym środkiem płatniczym w Meksyku?

Obecnie legalnym środkiem płatniczym Bitcoin jest m.in. w Salwadorze, ale trudno oczekiwać, żeby w najbliższym czasie do tego kraju dołączył Meksyk. Entuzjasta BTC, miliarder Ricardo Salinas wyraził przypuszczenie o tym, że Bitcoin będzie się dalej rozwijał, ale jego przyszła pozycja w wielu krajach na świecie uzależniona będzie od tego, jak szybko i tanio za jego pośrednictwem będzie można przeprowadzać transakcje.

Dolar zyskuje dzięki wypowiedziom szefa Fed

Wspominane wystąpienie Jerome'a Powella dotyczące kształtowania polityki pieniężnej w USA w kolejnych tygodniach wpłynęło negatywnie na Bitcoina, ale za to dzięki niemu najprawdopodobniej zaczął się umacniać dolar amerykański.

W piątkowy poranek amerykańska waluta umacniała się wobec jena japońskiego i chińskiego juana. Indeks dolara USA śledzący dolara względem koszyka innych walut wzrósł o 0,06 proc. do 100,675. Notowania pary USD/JPY rosły o 0,18 proc. do 128,62, a pary USD/CNY wzrosły o 0,33 proc. do 6,4716. Spadki zaliczyły za to pary AUD/USD o0,41 proc., NZD/USD o 0,51 proc. oraz GBP/USD – o 0,07 proc.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!