Prognozy dla kryptowalut na rok 2019

Data dodania: 9 stycznia 2019 r. / Aktualizacja: 9 stycznia 2019 r.
Oczekujemy spokojnego roku 2019 w kryptowalutach Oczekujemy spokojnego roku 2019 w kryptowalutach
Źródło: Anna-Louise / Pexels

ICObox, czyli wiodący na świecie dostawca rozwiązań SaaS ICO, podsumował miniony rok 2018 na rynkach kryptowalutowych i jednocześnie podał swoje prognozy na kolejny rok. Według przewidywań ICObox, po kryzysowym 2018 roku i rewelacyjnym dla Bitcoina 2017 roku, 2019 będzie czasem względnego spokoju, ale to korzystne informacje. W tym przypadku uspokojenie nastrojów pozwoli na ustalenie przepisów regulujących funkcjonowanie kryptowalut w różnych krajach i określić ich dalsze kierunki rozwoju.

Czy Japonia dopuści do obrotu giełdowego Bitcoin (ETF)?

Agencja Usług Finansowych FSA z Japonii testuje zainteresowanie ETF-em, aby w przyszłości dopuścić do obrotu giełdowego Bitcoin na rynkach krajowych. Jeśli Japonia rzeczywiście zdecydowałaby się na taki scenariusz, postąpiłaby zupełnie inaczej niż Stany Zjednoczone, gdzie regulatorzy są niechętni podjęcia ryzyka związanego z funduszami ETF, choć pozwalają na fizyczny handel kontraktami futures na Bitcoiny, co paradoksalnie FSA odrzucił.

Abchazja odcina prąd 15 kopalniom kryptowalutowym

Zużycie energii elektrycznej przez kryptowaluty na całym świecie jest ogromne. Niepokoi to rządy wielu różnych krajów. Republika Abchazji właśnie z tego powodu, zgodnie zresztą z wcześniejszą zapowiedzią, obniżyła moc 15 kopalniom. Ogłoszono, że wartość ta jest równoważna zużyciu energii elektrycznej 1800 gospodarstw domowych. Cięć dokonano w ramach serii tymczasowych środków, których celem jest ograniczenie zużycia energii przez określone kategorie abonentów.

Lamassu przenosi się do Szwajcarii

Firma Lamassu, a obecnie Lamassu Industries AG, jest producentem terminali dla Bitcoina. Zdecydowała się ona na przeniesienie swojej działalności do szwajcarskiego kantonu Lucerna, ponieważ firma chciała być w miejscu, o jasnych ramach prawnych działalności, gdzie organy nadzorcze wykazują się proinnowacyjnością. Szwajcaria ponadto znana jest ze swojego przychylnego podejścia do kryptowalut i centrum rozwoju Blockchain „Crypto Valley” w mieście Zug.

Przedsiębiorcy w stanie Ohio w USA zapłacą podatki Bitcoinami

Firma Overstock wydała komunikat prasowy, w którym ogłosiła, że już wkrótce zostanie pierwszym większym przedsiębiorstwem w Stanach Zjednoczonych, które część podatków na rzecz państwa odprowadzi w kryptowalucie Bitcoin.

Warto podkreślić, że Ohio to pierwszy stan, który uruchomił system płatności podatków za pomocą kryptowalut dla firm.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!