Platforma do handlu energią odnawialną oparta o Blockchain

Data dodania: 4 grudnia 2019 r. / Aktualizacja: 21 marca 2020 r.
Blockchain znajduje coraz ciekawsze zastosowania. Blockchain znajduje coraz ciekawsze zastosowania.
Źródło: Pixabay / Pexels

Indie będą testowały platformę do handlu energią odnawialną opartą o Blockchain. Uttar Pradesh, czyli jeden z indyjskich stanów, ogłasza, że będzie realizował projekt, którego założeniem jest handel energią słoneczną w modelu peer-to-peer. Współpracę z tym stanem w zakresie testowania nowej platformy do handlu energią odnawialną opartą o Blockchain podejmie australijska firma Power Ledger. Właściwie współpracę z tą firmą nawiązały stanowy zakład energetyczny Uttar Pradesh, Power Corporation Limited oraz UP New and Renewable Energy Development Agency. Pierwsza faza projektu ma się zakończyć pod koniec I kwartału 2020 roku.

BitBay zamyka rynek Monero

Największa polska giełda kryptowalutowa BitBay zamyka swój rynek Monero. Wszystko przez to, że chce działać całkowicie zgodnie z obowiązującym prawem.

BitBay ogłosiło, że 19 lutego 2020 roku zostanie zakończona ostatecznie obsługa rynku Monero (XMR) na BitBay. Wraz z zamknięciem rynku XMR mają zostać anulowane oferty kupna i sprzedaży. Wszystkich posiadaczy Monero giełda prosi o wypłaty najpóźniej do 20 maja 2020 roku. Decyzja ta wynika z faktu, że Monero jest private coinem, zapewniającym użytkownikom pełną anonimowość. To jego wada w kontekście istniejących regulacji prawnych.

W opinii banku Rosji kryptowaluty to nie pieniądze

Bank Rosji stwierdził, że prywatnych kryptowalut nie można utożsamiać z pieniędzmi i jako takie nie mogą one być uznawane za prawny środek płatniczy. Dodatkowo bank centralny Rosji wyraża opinię, że jeśli zdecydujemy się zakazać kryptowalut jako środka płatniczego na legislacyjnym, to należy poprzeć takie stanowisko.

Wkrótce ma zakończyć się proces opiniowania prawodawstwa wyjaśniającego status prawny kryptowalut w Rosji, w tym mining i sprzedaż tokenów w ramach ICO. Prowadzi go Duma Państwowa.

Dr. Doom: Ethereum spadnie do zera

Nouriel Roubini, ekonomista i noblista znany z wyrażania krytycznych opinii na temat kryptowalut i technologii Blockchain, powiedział, że jego zdaniem wartość Ethereum spadnie do zera, a w ślad za nim podążać będą kolejne kryptowaluty. Swoje stanowisko argumentował on tym, że platforma i jej token nie mają żadnej wewnętrznej wartości. Powiedział on, że podstawową wartością Ethereum jest zero, a poziom ten wkrótce zostanie osiągnięty.

Giełda Upbit okradziona na 49 mln USD w ETH

Giełda kryptowalutowa Upbit przyznała, że stała się obiektem ataku przestępców w cyber przestrzeni. Okradziono ją aż na 49 mln USD w Ethereum. Prezes giełdy oświadczył, że hakerzy ukradli firmie aż 342 Etherów, które przetransferowano z portfeli giełdy na anonimowe adresy. Giełda deklaruje, że pokryje w całości straty swoich klientów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!