Planowany hard fork zwiększa wartość Bitcoin Cash

Data dodania: 7 listopada 2018 r. / Aktualizacja: 7 listopada 2018 r.
Najbliższy hard fork planowany na 15 listopada 2018 r.
Źródło: panumas nikhomkhai / Pexels

W rozwoju kryptowaluty Bitcoin Cash (BCH) ważną rolę odegra zaplanowany hard fork sieci, który przewidziano na 15 listopada 2018 roku. Cena kryptowaluty w wyniku ogłoszenia takiej informacji wzrosła o prawie 21 proc. w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Na wzrost ceny miał wpływ również wydany przez platformę Coinbase komunikat, który dobitnie pokazał, że Coinbase wesprze rozwidlenie sieci - Bitcoin od Bitcoin Cash.

Czy Rosja wprowadzi wspieraną przez państwo kryptowalutę powiązaną z rublem?

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej ds. Rynków Finansowych Anatolij Aksakow stwierdził, że podmiot ten rozważa wprowadzenie wspieranej przez państwo kryptowaluty związanej z rosyjskim rublem. Moneta ma być z założenia stablecoinem zasilanym przez Blockchain, a stawka będzie wynosiła 1:1 rubel.  Kryptowaluta według Aksakowa ma być wspierana przez depozyt bankowy o określonej wartości, a następnie instytucja bankowa ma wystawić odpowiednią ilość aktywów, przy użyciu technologii Blockchain i przy zachowaniu proporcji 1:1.

DeVere Group wprowadziła pakiet nowych cyfrowych funduszy inwestycyjnych

DeVere Group to duża, zupełnie niezależna firma doradztwa finansowego. Zdecydowała się ona na wprowadzenie pakietu nowych cyfrowych funduszy inwestycyjnych ukierunkowanych na doświadczonych inwestorów. Tym samym firma przeszła w kierunku zarządzania funduszami kryptowalutowmi, które postrzegane są jako główna część nurtu finansowego. Dynamika kryptowalut jest coraz większa, przez co zyskuje na atrakcyjności. Inwestorzy detaliczni i instytucjonalni coraz częściej doceniają potrzeby i zapotrzebowanie na cyfrową, globalną walutę, co jest naturalne w zdigitalizowanym i zglobalizowanym świecie.

Bitcoin za 300 dolarów?

Dzień 30 października 2018 roku na długo zapisze się w pamięci wszystkich inwestorów, którzy przeznaczyli swój kapitał na inwestycje kryptowalutowe. Wtedy bowiem cena Bitcoina osiągnęła 300 dolarów. Taka sytuacja miała miejsce w ciągu jednej doby na polskiej platformie coinpaprika.com. Na szczęście jednak był to wyłącznie niewielki żart coinpapriki z okazji Halloween.

Visa deklaruje, że wdroży kryptowaluty

Dyrektor generalny organizacji płatniczej Visa, Alfred Kelly, deklarował podczas programu Mad Money w telewizji CNBC, że firma jest otwarta na wsparcie walut cyfrowych w przyszłości, w momencie, gdy popyt i przyjęcie wzrośnie do odpowiedniego poziomu. Musi to jednak stać się dla Visa opłacalne. Kryptowaluty zdaniem Kelly`ego nie stanowią poważnego zagrożenia dla płatności elektronicznych jego firmy. Dodał jednak, że Visa mogłaby obsługiwać kryptowaluty, jeśli popyt na takie usługi byłby wystarczająco wysoki.

Jako ciekawostkę można podać, że w marcu 2018 roku MasterCard za pośrednictwem współprzewodniczącego, informowało, że wyobraża sobie poparcie dla kryptowalut emitowanych przez banki centralne. Wówczas także i MasterCard bez wątpienia dołączy się do ich rozwoju i propagowania takich rozwiązań na szeroką skalę, ale tylko wtedy, gdy kryptowaluty wejdą pod kontrolę rządową i wykluczy się ich anonimowość.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!