Pierwszy raz w historii powyżej 20 tys. USD za 1 Bitcoina

Data dodania: 22 grudnia 2020 r. / Aktualizacja: 22 grudnia 2020 r.
Bitcoin przebija kolejne ATH. Ciekawe, co pokaże w 2021. Bitcoin przebija kolejne ATH. Ciekawe, co pokaże w 2021.
Źródło: Pixabay / Pexels

Bitcoin sięgnął do kolejnej rekordowej wyceny rzędu 24 298 USD na giełdzie Bitstamp. To nowe ATH. Ostatnim razem rejony 20 tysięcy USD - BTC odwiedzał w grudniu 2017. Nie skończyło się to dobrze. Po szczytach nastały trzy lata ciszy, żeby teraz ponownie zmierzyć się z tym poziomem.

Ostatnie kilka miesięcy pokazało jednak, że z mniejszą lub większą skutecznością Bitcoin pnie się w górę i chyba nic go nie zatrzyma. Kiedy najstarsza kryptowaluta osiąga kolejne ogromne wzrosty cenowe, cały rynek zwiększa swoją kapitalizację.

Jakie są prognozy na przyszłość dla BTC? Specjaliści rynku kryptowalutowego nie biorą niczego za pewnik. Istnieje kilka ważnych poziomów oporu opartych na wskaźnikach technicznych: 21 050 dolarów, 22 200 dolarów i 23 800 dolarów. Czego można spodziewać się do końca bieżącego roku? Sprzedawać BTC czy jednak dalej trzymać coiny z nadzieją, że nastąpią dalsze wzrosty? Trudno powiedzieć, a opinie na ten temat są skrajne.

20 grudnia 2020 kolejne ATH Bitcoina - 24 298 USD

Coinbase Global złożyła w SEC projekt oświadczenia o rejestracji

W ubiegłym tygodniu, dokładnie 18 grudnia 2020 roku, firma Coinbase Global ogłosiła, że złożyła w Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (w skrócie SEC) projekt oświadczenia o rejestracji. W ten sposób firma jednoznacznie potwierdziła pojawiające się od pewnego czasu plotki o ofercie publicznej IPO. Marka wyceniona została przez Mira Christanto z Messari Crypto na 28 mld dolarów.

Depozyt kontraktu Ethereum 2.0 z zablokowanymi 1,5 mln ETH

Wyliczono, że w depozycie kontraktowym ethereum 2.0 jest już stakowane łącznie ponad 1 mld dolarów, co przekłada się na to, że użytkownicy na nieokreślony czas zdecydowali się na zablokowanie 1,5 mln ETH.

W listopadzie bieżącego roku Ethereum 2.0 udało się spełnić minimalny wymóg do uruchomienia fazy 0 nowego projektu. Faza ta została aktywowana po spełnieniu wymogu 524 000 ETH i najprawdopodobniej będzie to początek stopniowej ewolucji Blockchaina Ethereum, od jego obecnego protokołu proof of work (PoW) do protokołu proof of stake (PoS).

Użytkownik może wziąć udział w stakingu, jeśli ma co najmniej 32 sztuki Ethereum. By zmniejszyć ten próg, kilka giełd zdecydowało się wprowadzić nowe usługi, czego przykładem jest Kraken, który niedawno wysłał do kontraktu 100 000 ETH w imieniu swoich klientów.

Rok 2021 rozpocznie się hossą na altcoinach

Analityk z rynku kryptowalutowego - Michaël van de Poppe prognozuje, że dojdzie z początkiem 2021 roku do sporej hossy na altcoinach. Trader ten przekazał swoim obserwującym za pośrednictwem Twittera, że przenosi część swojego portfela kryptowalut na altcoiny w oczekiwaniu na spory skok wartości tego rynku. Spodziewa się on dalszych wzrostów na Bitcoinie, ale i na Etherze, który wciąż znajduje się na poziomie około 50 proc. w stosunku do najwyższego swojego pułapu wyceny z historii.

American Express wchodzi w rynek kryptowalut

Jedna z największych firm finansowych działających w Stanach Zjednoczonych, American Express, weszła na rynek kryptowalut, inwestując w instytucjonalną platformę transakcyjną FalconX. Nie wiadomo, jak kosztowna była to inwestycja. Zrealizowana była ona za pośrednictwem American Express Ventures.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 4)