Pierwsza transakcja radiowa z wykorzystaniem BTC

Data dodania: 19 marca 2019 r. / Aktualizacja: 19 marca 2019 r.
Pierwszy transfer BTC za pośrednictwem radia zakończony sukcesem Pierwszy transfer BTC za pośrednictwem radia zakończony sukcesem
Źródło: Steve Johnson / Pexels

W minionym tygodniu marca udało się osiągnąć pierwszą transakcję przesłania BTC  z wykorzystaniem radia. Dwóch programistów pracujących w zupełnie innych krajach - Rodolfo Novak i Elaine Ou przesłali Bitcoina w Lightning Network za pośrednictwem fal radiowych. Ukończona płatność pozwoliła skutecznie przenosić prawdziwą kryptowalutę Bitcoin z Toronto w Kanadzie do San Francisco w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Dowiedziono więc, że technologia radiowa może mieć znacznie szersze zastosowanie.

Circle chce zdobyć kolejne 250 mln dolarów

Circle Internet Financial to startup kryptowalutowy, który może liczyć na wsparcie Goldman Sachs. Dotychczas udało mu się zebrać 246 milionów USD łącznie, ostatnio 110 mln dolarów w rundzie finansowania serii E zeszłej wiosny. Obecnie Circle ma zamiar w dalszym ciągu się rozwijać, na co potrzebuje kolejne 250 mln dolarów. Stara się więc pozyskać takie finansowanie dzięki połączeniu finansowania kapitałowego i dłużnego.

Firmy blockchainowe w Utah ze specjalnymi przywilejami

Ustawodawca w amerykańskim stanie Utah wprowadził ustawę, która kształtuje specjalne prawo dla firm blockchainowych. Powstrzyma ona klasyfikowanie przedsiębiorstw w tej szczególnej branży jako przekazicieli pieniędzy. Ustawa jest zasługą republikańskiego senatora, Daniela Hemmerta, który złożył senacki 213 projekt. Zaproponował on w nim, aby każda osoba, która tworzy, wymienia lub sprzedaje produkty związane z blockchainem, była zwolniona z ustawy o transferach pieniężnych. Dzięki niemu ma być w najbliższej przyszłości stworzona grupa legislacyjna, nazywana „Grupą Zadaniową ds. Oceny Projektu Blockchain” w celu zbadania potencjału tej technologii w zakresie usług rządowych.

Pierwszy indeks kryptowalutowy od TradingView

W marcu tego roku giełda kryptowalutowa Huobi ogłosiła, że TradingView, czyli amerykański dostawca wykresów i analiz danych rynków finansowych, dodał indeks kryptowalutowy „Hb10”. Ukazuje on dojrzewanie branży aktywów cyfrowych.

Z indeksu tego mogą już korzystać wszyscy użytkownicy platformy, aby śledzić koszyk najlepszych kryptowalut. Znalazły się w nim kryptowaluty o najwyższej płynności i kapitalizacji rynkowej. Są one przedmiotem obrotu na platformie w czasie rzeczywistym względem USDT.

Argentyna chce inwestować w projekty blockchain wspierane przez Binance

Rząd tego kraju ogłosił, że będzie inwestował w startupy blockchain na wczesnym stopniu ich rozwoju, które są przedsięwzięciami giełdy kryptowalutowej Binance. Do każdego argentyńskiego projektu blockchain, który otrzyma dofinansowanie od Binance Labs w drugim sezonie programu inkubatora, oraz LatamEX Founders Lab, rząd Argentyny będzie dawać kolejne pieniądze.

Szwajcarska giełda z produktem inwestycyjnym Ethereum

SIX Group, czyli szwajcarska giełda papierów wartościowych rozpoczęła 5 marca notowania produktu opartego o Ethereum (ETP) - Amun Ethereum ETP rozpoczął się pod symbolem tickeru AETH. Produkt pobiera roczną opłatę za zarządzanie w wysokości 2,5 procent i jest wspierany przez szwajcarską firmę Amun AG.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!