Nowy Jork przyznał licencję firmie będącej operatorem bankomatów Bitcoin

Data dodania: 6 lutego 2019 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.
Cottonwood Vending LLC zdobywa licencję na bankomaty Bitcoin
Źródło: mali maeder / Pexels

Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS) przyznał firmie Cottonwood Vending LLC licencję na bankomaty Bitcoin lub BTM z ekranem dotykowym. Umożliwiają one zdeponowanie gotówki i jednoczesny zakup Bitcoina. W ich funkcjonalność wpisana jest także możliwość zeskanowania portfela mobilnego, sprzedaż kryptowalut oraz wypłata gotówki. Co ciekawe, zarówno sprzedaż, jak i zakup waluty cyfrowej synchronizują się przy tym w sposób automatyczny z portfelami mobilnymi klientów.

To nie pierwszy raz, gdy NYDFS przyznał licencję operatorowi BTM. Wcześniej, w listopadzie 2018 roku ten sam krok uczynił w kierunku firmy Coinsource, po kompleksowym i dokładnym przejrzeniu wniosku.

Pilotażowy projekt - Blockchain IBM

31 stycznia 2019 roku potentat na rynku komputerowym, firma IBM, wydała komunikat, w którym przedstawiła zasady współpracy z firmą Pacific International Lines (PIL). To jeden z największych w skali światowej operatorów statków kontenerowych. Obie firmy pracowały nad pilotażowym projektem, w którym testowały Blockchain IBM i chciały przetransportować 28 ton pomarańczy na Nowy Rok w Singapurze, 5 lutego. Ich działania skupiły się na efektywniejszym przebiegu listów przewozowych. Listy miały być z założenia rejestrowane na Blockchainie IBM, co miało zredukować w ten sposób czas obiegu dokumentów związanych z dostawą z siedmiu dni do zaledwie 1 sekundy. Wszystko miało działać więc natychmiastowo, przy jednoczesnym zadbaniu o bezpieczeństwo dokumentów.

Pośrednim efektem wykorzystania Blockchain IBM w dostawach ma być zredukowanie kosztów pośrednich i administracyjnych. Statki nie będą musiały czekać w dokach wiele dni na weryfikację e-BL.

Czy Bitcoin może kosztować 300 tys. dolarów?

„Cyfrowe złoto” czyli Bitcoin ma już 10 lat. Niedawno świętowano dokładnie 10 rocznicę wydobycia bloku 0. Wielu zastanawia się, czy mamy już do czynienia ze schyłkiem tej waluty, czy nadal będzie ona zyskiwać na wartości? Nie jest łatwo postawić taką prognozę, pomimo istnienia kilku metodologii w tym kierunku.

W 2015 roku firma Brave New Coin z Nowej Zelandii oraz Smartbit z Australii utworzyły spółkę partnerską, aby stworzyć nowy indeks kryptowalutowy - BNC Bitcoin Liquid Index - w skrócie BNC-BLX.

Na platformie tradingview firm znajduje się wykres z przedstawieniem potencjalnych cykli wzrostowych Bitcoina. Wizualizację sporządzono z wykorzystaniem właśnie BraveNewCoin Liquid Index dla Bitcoina. Wskazuje ona, że w 2026 roku Bitcoin może kosztować nawet 300 tys. dolarów. Już w 2022 roku może osiągnąć poziom wyceny 100 000 dolarów.

Aplikacja do handlu kryptowalutami - BISON

Jedna z największych tradycyjnych giełd w Europie i w Niemczech - Börse Stuttgart  uruchomiła aplikację służącą do handlu kryptowalutami - BISON. Aplikacja jest darmowa i dostępna wyłącznie na terenie Niemiec.  

Korzystną dla użytkowników aplikacji funkcją jest Cryptoradar, pozwalający śledzić social media i informować o warunkach panujących na rynku. Sztuczna inteligencja aplikacji BISON ma przeglądać po 250 000 tweetów dziennie na Twitterze i przedstawiać je w przystępnej formie użytkownikom.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!