MFW chce regulacji rynku kryptowalut

Data dodania: 30 stycznia 2018 r. / Aktualizacja: 30 stycznia 2018 r.
MFW chce dyskutować na temat kryptowalut MFW chce dyskutować na temat kryptowalut
Źródło: Zdjecie Pixabay z Pexels

Rzecznik Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedział, że istnieje potrzeba większej dyskusji i współpracy pomiędzy regulatorami międzynarodowymi, aby skutecznie regulować kryptowaluty. Stwarzają one niebezpieczeństwo w wielu różnych wymiarach, ponieważ potencjalnie mogą być wykorzystane do prania brudnych pieniędzy, finansowania terroryzmu oraz uchylania się od opodatkowania i do popełniania oszustw.

BitFlyer w Europie

Szósta co do wielkości giełda wymiany bitcoinów - japoński BitFlyer, otworzyła swoją filię w Europie. Niedawno zdecydowała się rozszerzyć swoją działalność na terytorium Stanów Zjednoczonych. Obecnie zaś otrzymała licencję instytucji płatniczej na obsługę swoich usług w Unii Europejskiej. Dyrektorem operacyjnym nowego europejskiego oddziału giełdy BitFlyer został Andy Bryant.

Nowy token Huobi (HT)

23 stycznia 2018 roku, zgodnie z zapowiedziami Huobi - największej giełdy kryptowaluty w Chinach, ruszyła emisja własnego tokenu giełdy, opartego na standardzie Ethereum ERC-20. Nowy token Huobi (HT) ma limitowaną podaż w granicy 500 milionów sztuk. W ciągu 15 dni inwestorom ma zostać wydane 300 milionów HT, a pozostałe zostaną zarezerwowane na operacje na platformie, nagrody dla użytkowników oraz na zachęty zespołowe.

Koniec anonimowego handlu kryptowalutami w Korei Południowej

Komisja Usług Finansowych, będąca organem nadzoru finansowego w Korei Południowej, wyznaczyła termin zakazu prowadzenia anonimowych kont transakcyjnych kryptowalut na 30 stycznia 2018 roku. Od tego czasu inwestorzy kryptowalutowi w Korei Południowej będą zobowiązani do korzystania z prawdziwych rachunków bankowych, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będą mogli kontynuować handlu. Deponowanie środków przez inwestorów będzie możliwe tylko wówczas, jeśli dane osobowe inwestorów na giełdzie kryptograficznej będą takie same, jak na koncie bankowym przypisanym danej osobie.

Podatek od giełd w Korei Południowej

Dla obrotu kryptowalutami na giełdach w Korei Południowej ustalono wysokość należności podatkowej. Za rok 2017 wysokość podatku wynosi 22 proc. od przedsiębiorstw oraz 2,2 proc. lokalnego podatku dochodowego od giełd kryptowalutowych w Korei Południowej.

Zakaz kryptowalut dla pracowników Nordea

Największy skandynawski bank Nordea wydał oficjalny zakaz posiadania przez swoich pracowników kryptowaluty Bitcoin oraz innych, podobnych kryptowalut. Dał im czas do 28 lutego tego roku na pozbycie się posiadanej, cyfrowej waluty.

ONZ uruchamia Koalicję Łańcucha Klimatycznego

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła, że wspomogła uruchomienie grupy Koalicja Łańcucha Klimatycznego, której celem będzie zbadanie przypadków użycia rozproszonej technologii rozrachunkowej w inicjatywach związanych ze zmianą klimatu oraz ich zapobieganiu.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!