MasterCard ma pomysł, jak wykorzystać Blockchain

24 kwietnia 2018 r.
Pomysł na wykorzystanie BlockchainPomysł na wykorzystanie Blockchain

Organizacja kartowa MasterCard w nowo opublikowanym formularzu patentowym sugeruje, że gigant ten chce wykorzystywać blockchain przy płatnościach do zabezpieczania danych osobowych. Mastercard opisał w formularzu system, w którym pół-prywatny lub całkowicie prywatny blockchain używany byłby do odbierania i przechowywania danych tożsamości, mogących zawierać imię i nazwisko, adres oraz numer identyfikacji podatkowej. Technologia blockchain, wykorzystana w odpowiedni sposób, pomogłaby zablokować wykorzystywanie fałszywych tożsamości w systemach akceptacji płatności kartami.

Amazon ma patent na rynek danych strumieniowych

Gigant e-commerce, firma Amazon, wygrała patent na rynek danych strumieniowych, który w przyszłości może umożliwić subskrybentom otrzymywanie danych transakcji kryptowalutowych w czasie rzeczywistym. Ma to polegać na tym, że osoby i organizacje będą mogły umieszczać strumieniowe pliki danych na sprzedaż, do których klienci mogą następnie subskrybować. Patent na stworzenie takiego systemu został przyznany firmie Amazon Technologies, filii e-commerce i giganta cloud computingu w ubiegły wtorek.

Japonia jednak bez narodowej kryptowaluty

Bank Japonii dementuje plotki dotyczące planów emisji waluty cyfrowej Japonii. Argumentem w dyskusji jest to, że emisja cyfrowej waluty bezpośrednio dla konsumentów może podważyć istniejący dwupoziomowy system monetarny. Obecnie jedynie ograniczona liczba podmiotów ma dostęp do emisji pieniądza.

Coinbase przejęło Earn.com

W ostatnim tygodniu pojawiła się informacja, że Coinbase przejmuje jeden ze świetnie prosperujących finansowych startupów Earn.com. Wcześniej startup ten pod nazwą 21 Inc prowadził operacje wydobycia Bitcoina, opartą na technologii firmy Intel, a później wprowadził na rynek swój 21-bitowy komputer Bitcoin Computer.

Coinbase ma nowego CEO

Kantor wymiany i zakupu kryptowalut – Coinbase zatrudnił nowego dyrektora finansowego. CEO Coinbase została Alesia Haas, były dyrektor finansowy w Oz Management i OneWest Bank.

Kraken wycofuje się z Japonii

Giełda kryptowalutowa Kraken, mająca siedzibę w San Francisco ogłosiła, że wycofuje się z Japonii. Zapowiedziała, że przestanie w ogóle świadczyć usługi wymiany dla japońskich rezydentów, z planowaną datą odcięcia dla końcowych wypłat wyznaczoną na koniec czerwca 2018 roku. Kraken informuje przy tym, że zagraniczni inwestorzy japońscy, korzystający z banków krajowych zachowają dostęp do działań handlowych na lokalnym rynku.

Założyciel LinkedIn mówi o powrocie reklam ICO

Eric Ly, który jest współzałożycielem serwisu LinkedIn, twierdzi, że zakaz reklam kryptowalut w serwisach społecznościowych i w innych portalach jest tylko przejściowy i wkrótce reklamy te powrócą.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!