Kryptowaluty w przestrzeni kosmicznej

Data dodania: 11 grudnia 2019 r. / Aktualizacja: 11 grudnia 2019 r.
kryptowaluty w kosmosie kryptowaluty w kosmosie
Źródło: Greg Rakozy / Unsplash

Firma SpaceChain wysłała swoją technologię portfela blockchain do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Technologia ma być zainstalowana już wkrótce na komercyjnej platformie stacji. Udostępnia ją firma kosmiczna Nanoracks. Inicjatywa podjęta przez SpaceChain ma zaprezentować odbiór, autoryzację oraz retransmisję transakcji opartych na blockchainie.

Szacowana data dotarcia ładunku do ISS to 8 grudnia. Poprzez dodanie ładunków kosmicznych do ustalonych sieci, firmy będą w stanie w przyszłości zwiększyć bezpieczeństwo transmisji zasobów cyfrowych, które mogą być podatne na ataki cybernetyczne. Wszystko przez to, że hostowanie danych poza scentralizowanymi serwerami naziemnymi, zmniejsza ich podatność na hakowanie.

Czy Litecoin straci status cyfrowego srebra?

Bitcoin od lat nazywany jest cyfrowym złotem, zaś Litecoin (LTC) cyfrowym srebrem. Jednak okazuje się, że LTC traci swój blask i staje się nieistotne dla rynku. Tym samym specjaliści orzekli, że ma ono ograniczony potencjał i najprawdopodobniej nie będzie w stanie spełnić obietnicy bycia „cyfrowym srebrem”.

Początkowo twórca Litecoina, czyli Charlie Lee umiejętnie wykorzystał podstawowy kod Bitcoina. Wprowadził do niego kilka poprawek i zaliczył wzrost ceny we właściwym czasie. Przez długi okres korzystał ze sławy, jaką cieszył się Bitcoin. Później jednak nie było wcale lepiej. Być może Litecoin ma lata swojej świetności już za sobą, zwłaszcza że w grudniu 2017 roku, kiedy właściwie wszystkie kryptowaluty osiągnęły swoje szczyty, Charlie Lee sprzedał swoje zasoby. Dla niektórych był to jasny sygnał, że Litecoin nie ma przed sobą żadnej przyszłości, skoro z projektu wycofuje się jego twórca.

Usługa Microsoft Azure z możliwością emisji tokenów

Microsoft informuje, że w usłudze Microsoft Azure, korzystającej z technologii blockchain, będzie istniała możliwość korzystania z powszechnej tokenizacji. Powstanie Azure Blockchain Tokens i menedżer danych blockchain. Taka usługa ma mieć na celu uproszczenie tworzenia i zarządzania tokenami zbudowanymi zgodnie ze standardami branżowymi.

Uproszczenie adresów wirtualnych portfeli użytkowników

Easypaysy”, stworzony przez hiszpańskiego programistę José Femeníasa Cañuelo, jest dwuwarstwowym protokołem, który pozwala użytkownikom na tworzenie kont bezpośrednio na blochcianie. To nowatorski portfel, który ma zwiększyć popularność BTC i innych kryptowalut poprzez ułatwienie i skrócenie adresów wirtualnych portfeli użytkowników.

Programista José Femenías Cañuelo był zirytowany tym, że adresy Bitcoin mają skomplikowaną budowę, ponieważ są one losowymi zbiorami liter i cyfr, których właściwie nie da się zapamiętać. Dlatego stworzył usługę, która ma je uprościć.

Juventus emituje własny token

Włoski klub piłkarski Juventus Turyn wydał własny token. Jest on już dostępny na Socios.com. To platforma służąca do głosowania dedykowana fanom sportu. Token ma umożliwić wielbicielom drużyny udział w głosowaniu i decydowaniu w niektórych sprawach dotyczących przyszłości klubu. Cena początkowa tokenu Juventusu – Token Hunt to 2 euro.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!