Japonia coraz bliżej kryptowalut

Wiadomości ze świata kryptowalutWiadomości ze świata kryptowalut

Tym artykułem zaczynamy cotygodniowy cykl wiadomości ze świata kryptowalut. Zapraszamy do regularnej lektury.

Japonia jeszcze bliżej kryptowalut

2 października 2017 roku rząd Japonii umocnił pozycję kraju jako czołowego centrum handlowego kryptowalut, dzięki zatwierdzeniu pierwszych wniosków o licencje od operatorów giełdowych przez FSA. Wcześniej, w kwietniu, w Japonii, rząd zatwierdził Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy.

Zawirowania w Rosji

O ile Japonia jest jak najbardziej przyjaźnie nastawiona do kryptowalut, o tyle Rosja ma zmienne stanowisko. Wiceminister finansów Alexey Moiseev powiedział, że kryptowaluta najprawdopodobniej zostanie zakazana, ponieważ niesie ona wysokie zagrożenia dla konsumentów. Z kolei Anatolij Aksakow, szef Dumy Państwowej wypowiedział się, że widzi wysoki potencjał w kryptowalutach.

Konferencja Dash

Podczas konferencji Dash zaprezentowano wszystkie aspekty funkcjonowania programu Dash, także w wersji Evolution oraz zaprezentowano kartę debetową Bitcoin, w pełni zintegrowaną z tą platformą.

Korea Południowa zakazuje ICO

29 września 2017 roku rząd Korei Południowej podjął decyzję o zakazaniu ICO – Initial Coin Offering, czyli ofert crowdfundingowych opartych o blockchainie. Polegało to na kupowaniu tokenów zamiast udziałów. Zakaz ma za zadanie powstrzymać rozrost bańki spekulacyjnej na rynku kryptowalutowym. Korea zapowiada liczne inspekcje na giełdach kryptowalut.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!