Japonia coraz bliżej kryptowalut

Wiadomości ze świata kryptowalutWiadomości ze świata kryptowalut

Tym artykułem zaczynamy cotygodniowy cykl wiadomości ze świata kryptowalut. Zapraszamy do regularnej lektury.

Japonia jeszcze bliżej kryptowalut

2 października 2017 roku rząd Japonii umocnił pozycję kraju jako czołowego centrum handlowego kryptowalut, dzięki zatwierdzeniu pierwszych wniosków o licencje od operatorów giełdowych przez FSA. Wcześniej, w kwietniu, w Japonii, rząd zatwierdził Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy.

Zawirowania w Rosji

O ile Japonia jest jak najbardziej przyjaźnie nastawiona do kryptowalut, o tyle Rosja ma zmienne stanowisko. Wiceminister finansów Alexey Moiseev powiedział, że kryptowaluta najprawdopodobniej zostanie zakazana, ponieważ niesie ona wysokie zagrożenia dla konsumentów. Z kolei Anatolij Aksakow, szef Dumy Państwowej wypowiedział się, że widzi wysoki potencjał w kryptowalutach.

Konferencja Dash

Podczas konferencji Dash zaprezentowano wszystkie aspekty funkcjonowania programu Dash, także w wersji Evolution oraz zaprezentowano kartę debetową Bitcoin, w pełni zintegrowaną z tą platformą.

Korea Południowa zakazuje ICO

29 września 2017 roku rząd Korei Południowej podjął decyzję o zakazaniu ICO – Initial Coin Offering, czyli ofert crowdfundingowych opartych o blockchainie. Polegało to na kupowaniu tokenów zamiast udziałów. Zakaz ma za zadanie powstrzymać rozrost bańki spekulacyjnej na rynku kryptowalutowym. Korea zapowiada liczne inspekcje na giełdach kryptowalut.

BitBayPolska giełda Bitcoin »Teraz 7 kryptowalut!