Indeksy dla Bitcoina i Ethereum na NASDAQ

Data dodania: 19 lutego 2019 r. / Aktualizacja: 22 września 2020 r.
NASDAQ wprowadza Indeksy na BTC i ETH NASDAQ wprowadza Indeksy na BTC i ETH
Źródło: Burst / Pexels

Giełda technologiczna NASDAQza kilka dni wprowadza indeksy dla kryptowalut - Bitcoina i Ethereum. NASDAQzapowiada, że wdroży indeksy w GIDS, usługę oferującą notowania wszelkich aktywów i spółek na całym świecie. Będzie to miało miejsce dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy NASDAQ i Brave New Coin 25 lutego 2019 roku. Nowe indeksy zostaną nazwane „the Bitcoin Liquid Index” w skrócie BLX oraz „the Ethereum Liquid Index”, czyli ELX.

Zobacz również nasze porównanie brokerów forex, gdzie możesz handlować kontraktami CFD na indeksy NASDAQ i wiele innych.

Japoński gigant e-commerce z nową aplikacją płatniczą z kryptowalutą

Rakuten to japoński gigant branży e-commerce. Ogłosił, że planuje wprowadzić nową wersję swojej aplikacji płatniczej, w której udostępnione zostaną płatności z wykorzystaniem kryptowaluty. Nowa wersja aplikacji Rakuten Pay zaplanowana jest na 18 marca. Ma ona obsługiwać wszystkie rozwiązania płatnicze, które będą wbudowane w jedną platformę.

Już w ubiegłym roku Rakuten zdecydował się na zakup giełdy kryptowalutowej Everybody’s Bitcoin, co według komentatorów rynkowych miało służyć w przyszłości implementacji płatności kryptowalutowych dla usług i produktów Rakuten Group. Gigant nie jest pierwszą firmą z Japonii, która inwestowała w rozwój aplikacji mobilnych do wykonywania szybkich płatności.

DigyCode udostępnia Bitcoina w 10 tys. punktach sprzedaży we Francji

Jeszcze latem 2018 roku firma DigyCode oferowała klientom zakup kryptowalut w mniej niż 50 punktach na terenie Francji. Pół roku później startup oferuje zakup Bitcoina i innych kryptowalut przy pomocy kart prepaid w ponad 10 000 punktach sprzedaży tytoniu w całej Francji. Stało się to możliwe dzięki współpracy startupu DigyCode z Ingenico, liderem rozwiązań płatniczych.

Zakup kryptowalut odbywa się  w takich punktach w uproszczony sposób, z użyciem kart prepaid jak w przypadku popularnych usług Netflix czy Google. Najpierw trzeba kupić voucher na kartę prepaid za 20, 50 lub 200 euro, a następnie indywidualny kod wpisać na koncie na stronie DigyCode. Za pośrednictwem wspominanych punktów sprzedaży można kupić Bitcoiny, Ethereum, ripple, dash i litecoin.

Start Mainnet PLASMA na Ethereum

W lutym wystartował Mainnet Plasma na Ethereum. Zdecentralizowana organizacja, holakracja LeapDAO ogłosiła, że pomyślnie skonstruowała warstwę Plasma. Obecnie można już operować na łańcuchy More Viable Plasma na mainnecie Ethereum, co zwiększa wydajność działania sieci.

JPM Coin - kryptowaluta JP Morgan

W planach jednego z największych amerykańskich banków znajduje się uruchomienie własnej cyfrowej waluty - JPM Coin. JP Morgan Chase & Co poinformował, że klienci banku będą mogli wykorzystywać tę kryptowalutę do przeprowadzania natychmiastowych transferów wartości w oparciu o sieć Blockchain.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)