Hakerzy dysponują nowym sposobem kradzieży Bitcoinów

Data dodania: 22 października 2019 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
Hakerzy znaleźli nowy sposób na kradzież kryptowalut. Pobieraj oprogramowanie tylko z oficjalnych stron autorów. Hakerzy znaleźli nowy sposób na kradzież kryptowalut. Pobieraj oprogramowanie tylko z oficjalnych stron autorów.
Źródło: Kaboompics .com / Pexels

Uwaga na nowy proceder, który rozkwita w sieci. Ukierunkowany jest on na posiadaczy Bitcoinów. Hakerzy znaleźli kolejny sposób, aby pozbawić ich cyfrowej waluty. Rozpowszechniają w sieci fałszywą wersję oficjalnej przeglądarki Tor - zawiera ona złośliwe narzędzia wykorzystywane zarówno do szpiegowania użytkowników, jak i – uwaga – o kradzieży znajdujących się w ich posiadaniu Bitcoinów.

Przestępstwo zostało odkryte przez naukowców z firmy ESET, specjalizującej się w bezpieczeństwie stron WWW. Jak na razie specjalnie spreparowana przeglądarka Tor doprowadziła do utraty niewielkiej ilości Bitcoinów, ale eksperci ostrzegają przed dalszym działaniem hakerów. Uciekają się oni także do wykorzystywania funduszy, podmieniając adresy portfeli, gdy użytkownicy próbują płacić na darknetowych rynkach z wykorzystaniem wirtualnej waluty.

Kurs Bitcoina zagrożony? Spadnie do 2000 USD?

Obecnie za 1 BTC trzeba zapłacić na giełdach kryptowalutowych ponad 8000 USD, ale Peter Schiff, słynny inwestor na rynku złota uważa, że kurs Bitcoina może spaść nawet do 2000 USD. Swoje prognozy opiera na analizie wykresu Bitcoina. Jego zdaniem BTC znajduje się na rozdrożu i raczej bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym BTC zacznie tracić na wartości. Z kolei inwestor Josh Rager wyśmiewa prognozę Petera Schiffa i mówi, że jest ona nierealna.

Craig Wright pozywa Satoshi Nakamoto za plagiat!

Jeszcze niedawna przypuszczano, że twórcą Bitcoina, czyli samym Satoshi Nakamoto jest biznesmen z Australii - Craig Wright. Sam zainteresowany nie wypierał się tego i publicznie ogłosił, że rzeczywiście to on stworzył „cyfrowe złoto”, za jakie jest uznawany Bitcoin.

Z czasem obalono tę rewelacyjną teorię. Obecnie Craig Wright pozywa Satoshi Nakamoto, twórcę Bitcoina za to, że splagiatował jego dzieło. Wright w ostatnim tygodniu podczas przemowy na CC London Investment in Blockchain i AI Forum 2019 powiedział, że już wkrótce ujawni ostateczny dowód na to, że to właśnie on jest autorem oryginalnego kodu Bitcoina. Sam Satoshi ponoć skopiował obszerne fragmenty do białej księgi Bitcoina. Craig Wright uważa, że napisał w 2008 roku pracę, która stała się teoretyczną genezą BTC.

Czy LibraCoin nie powstanie?

Kryptowaluta LibraCoin zapowiadana przez serwis społecznościowy Facebook, budzi skrajne emocje. Jednak wcale nie jest takie pewne, że w ogóle ona powstanie. Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, powiedział, że LibraCoin jest co prawda fajnym pomysłem, ale nigdy nie zostanie on zrealizowany. To kolejny już wyraz sceptycyzmu wobec projektu wprowadzenia społecznościowej kryptowaluty Facebooka.

Kup samochód za Bitcoiny

Producent luksusowych samochodów elektrycznych - Karma Automotive z Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, zaczął obecnie przyjmować cyfrową walutę jako środek płatniczy w jednym ze swoich sklepów w Newport Beach. Zgodnie z informacją prasową z dnia 15 października 2019 roku, firma ta umożliwia klientom płacenie Bitcoinami za zakupy nowych pojazdów, jak i za usługi powiązane.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!