BitBay to od dziś Zonda. Popularna giełda kryptowalut zmienia nazwę

Data dodania: 8 listopada 2021 r. / Aktualizacja: 8 listopada 2021 r.
Popularna w Polsce giełda kryptowalut BitBay - zmienia nazwę na Zonda Źródło: Alexas Fotos / Pexels

Dzień 8.11.2021 to dla nazwy BitBay koniec, a dla nazwy Zonda – początek. Stało się! Największa w Europie giełda kryptowalut zmienia swoją nazwę, ale to nie wszystko. Przedstawione zostaną plany rozwoju i nowy skład zarządu. Giełda kryptowalut BitBay znana jest milionom użytkowników chcących rozpocząć swoją drogę z cyfrową walutą, a właściwie z ponad 50-cioma walutami. Dziś po ośmiu latach sukcesywnego rozwoju, nastał czas na ewolucję opierającą się na nowej strategii firmy, której celem jest jeszcze większy globalny zasięg.

Od dziś BitBay to Zonda

Nowy Dyrektor na Polskę, Kamil Sikorski przedstawia swoją wizję firmy w następujący sposób: „Upowszechnienie kryptowalut nie będzie możliwe, jeśli branża nie stanie się bardziej bezpieczna, regulowana i przejrzysta. Widać, że niepewność, niewiedza i brak zaufania to największe przeszkody dla upowszechnienia cyfrowych pieniędzy. W Zondzie chcemy, aby nasi Klienci czuli się komfortowo i mogli handlować, będąc pewni swoich inwestycji. Rozwijamy intuicyjne narzędzia, przystępne programy edukacyjne i współpracujemy z regulatorami, aby pomóc naszym klientom w bezpiecznym inwestowaniu.

Co czeka giełdę BitBay oprócz zmiany nazwy?

Wraz z 8 listopada 2021 roku zostaną wprowadzone nowe zmiany w stosunku do giełdy Bitbay, takie jak: nazwa, strona główna, design oraz logo a także nowy adres strony – zondaglobal.com. To, co zostanie po staremu to wszelkie konta i przypisane do nich hasła i loginy nie będą zmienione.

Giełda kryptowalut Zonda

W 2022 roku ma zostać uruchomiona aplikacja mobilna i platforma handlowa, która zapewni jeszcze łatwiejsze uczestnictwo w kryptowalutach. Inwestycje kryptowalutowe mają być raz jeszcze zdefiniowane, aby nowi inwestorzy chcieli korzystać z kryptowalut na co dzień, rozumiejąc wszelkie procesy i eksperymentując. Zonda pragnie, aby każdy zainteresowany kryptowalutami, przed jakimikolwiek działaniami z nimi związanymi, najpierw zrozumiał wszelkie procesy i ryzyko związane z tą inwestycją. Chodzi więc o świadome inwestowanie – oparte na psychologii i rozumieniu złożonych danych. Kamil Sikorski – Dyrektor na Polskę podsumowuje to w ten sposób: „Uważamy, że nie powinno się handlować żadnym aktywem, zanim nie zdobędzie się niezbędnej wiedzy i nie zrozumie ryzyka. Nasza akademia ma na celu przekazanie klientom wiedzy niezbędnej do świadomego inwestowania. Będzie ona kształcić ludzi w zakresie interpretacji złożonych danych, psychologii inwestowania oraz tego, co leży u podstaw poszczególnych projektów.”

Giełda kryptowalut – Zonda, wychodzi z założenia, że konieczna jest regulacja całego rynku kryptowalut. Myśl ta kształtowana była głównie przez Chief’a Legal Officer w BitBay – Przemysława Krala, który od 20 lat związany jest z prawem i to dzięki niemu giełda BitBay uzyskała estońską licencję FIU. Przeprowadzony niedawno audyt finansowy sprawił, że BitBay a teraz Zonda, stanowi licencjonowana i regulowana, i działa według wymagających standardów narzuconych przez estońską jednostkę analityki finansowej.

Co jeszcze warto wiedzieć o Zonda?

Giełda BitBay została założona w 2014 roku i jest jedną z największych giełd europejskich zajmujących się kryptowalutami. Z jej usług korzysta ponad milion użytkowników. Platforma ta działa w oparciu o surową politykę przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu oraz przeciwdziała praniu pieniędzy. Wszelkie transakcje odbywające się za jej pośrednictwem są w pełni bezpieczne, ponieważ stosowane są procedury takie jak: KYC – Know Your Customer ora AML – Anti-Money Laundering. Zonda umożliwia transakcje za pomocą 50 kryptowalut, stale stawia na rozwój, czego dowodem są nowe produkty m.in. takie jak Zonda Pay i Zonda FIAT.

Kto zarządza giełdą kryptowalut Zonda?

Przemysław KralPrzemysław Kral – członek zarządu firmy – CEO Zonda. Przed objęciem tego stanowiska, zajmował pozycję Chief’a Legal Officera, która pozwoliła mu na kontrolę sfery prawnej organizacji. Odegrał dużą rolę w strategicznym rozwoju Zondy, jako wieloletni ekspert na rynku kryptowalut i osoba odpowiedzialna za wdrażanie standardów KYC oraz AML. Zanim stał się członkiem Zondy, przez 20 lat obcował z prawem, dzięki czemu może pochwalić się wieloma publikacjami z branży prawnej, ale i komputerowej.


Kamil SikorskiKamil Sikorski – członek zarządu Zonda – Country Head of Poland i Chief Growth Officer w Zonda. Do firmy dołączył stosunkowo niedawno, bo w roku 2021 jako Szef ds. Marketingu. Jego głównym zadaniem było stworzenie strategii marketingowej oraz kierowanie działem marketingu. To on odpowiada za zmianę nazwy BitBay na Zonda i za rozwój firmy pod względem biznesowym. Jego doświadczenie od zawsze związane jest z marketingiem.


Dawid SendeckiDawid Sendecki – członek zarządu firmy – Chief Compliance Officer w Zonda. Ściśle koordynuje prace związane z przestrzeganiem przez Zonda regulacji i wymogów prawnych. Bardzo przyczynił się do pozytywnie ocenionego audytu przez estońską jednostkę analityki finansowej. Jego wcześniejsza kariera związana jest z firmą Citi i Ageon, gdzie działał w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 5)