G20 o opodatkowaniu kryptowalut

Data dodania: 4 grudnia 2018 r. / Aktualizacja: 4 grudnia 2018 r.
G20 wypowiada się na temat opodatkowania kryptowalut G20 wypowiada się na temat opodatkowania kryptowalut
Źródło: David Mark z Pixabay

Grupa G20, czyli liderzy dwudziestu najważniejszych gospodarek świata, na niedawnym szczycie w Buenos Aires w Argentynie podjęła wspólną decyzję nad podjęciem prac dotyczących stworzenia w najbliższej przyszłości międzynarodowego systemu podatkowego dla globalnego rynku kryptowalut, zgodnie ze standardami FATF (Financial Action Task Force). Dokument deklaracji podpisany został przez przedstawicieli wszystkich państw G20.

Huawei korzysta z Blockchaina

Chińskie przedsiębiorstwo produkujące między innymi znakomite smartfony - Huawei oraz świadczące usługi informatyczne w ramach rozproszonej chmury obliczeniowej, poinformowało o uruchomieniu rozwiązania Blockchain w Huawei Cloud. To zupełnie nowy produkt w ofercie Huawei, dostępny na międzynarodowej stronie Huawei Cloud, gdzie przedsiębiorstwa mogą podejmować wiele akcji. Między innymi rozproszona chmura stworzona z wykorzystaniem technologii Blockchain pozwala na opracowywanie, wdrażanie i zarządzanie zdecentralizowanymi aplikacjami.

Produkt udostępniany jest dla klientów firmowych pod nazwą Blockchain Service (BCS). Początkowo był przeznaczony wyłącznie dla międzynarodowych korporacji i firm, ale obecnie, po niemal miesiącu po komercyjnym wprowadzeniu na rynek, Huawei zdecydowało się na rozszerzenie jego funkcjonalności i udostępnienie dla zwykłych konsumentów.

Blockchain Service ma pozwalać na wykorzystywanie usług w chmurze, z użyciem rozproszonej księgi rachunkowej, która zabezpiecza chmurę Huawei. Koszty korzystania z usługi są minimalne. Można wykorzystywać ją m.in. w Internet of Things, tworzeniu aplikacji czy śledzeniu przesyłek.

Kontrakty terminowe na BTC na Nasdaq w 2019 roku

Główna amerykańska giełda Nasdaq nie wycofuje się z planów wprowadzenia kontraktów terminowych na BTC. Najprawdopodobniej zostaną one zrealizowane już w 2019 roku. Decyzja ta nie ulegnie zmianie, mimo spadku ceny BTC, który oznacza koniec roku testowego dla istniejących kontraktów terminowych na Bitcoinie.

Anonimowe źródła donoszą, że giełda Nasdaq pracuje nad rozwiązaniem problemów amerykańskiego głównego urzędu ds. Swapów, Commodity Futures Trading Commission, przed tym, aż zacznie oferować kontrakty terminowe na BTC.

Satoshi Nakamoto powrócił?

Na portalu P2PFoundation swoje konto ma Satoshi Nakamoto, czyli twórca Bitcoina, którego prawdziwych personaliów nigdy nie poznaliśmy. To on stworzył ogólny manifest przeciwko panującej w świecie finansów obłudzie. Konto Satoshiego pozostawało nieaktywne od 2014 roku, kiedy zostało przejęte przez hakera. Zmienił on e-mail konta. Obecnie na koncie tym opublikowany został po raz pierwszy od czterech lat wpis o treści „nour”, a Satoshi zaakceptował zaproszenie do znajomych wysłane przez Wagnera Tamanaha z Brazylii. Niewykluczone, że to nie sam Satoshi Nakamoto powrócił, ale kontem bawi się haker.

Bitcoin bazuje na energii odnawialnej

Aż 77,6 proc. energii wykorzystywanej do wydobywania kryptowaluty Bitcoin pochodzi ze źródeł odnawialnych. Wskazuje na to raport CoinShares i tym samym stawia kryptowalutę BTC na pierwszym miejscu, jako jedną z najbardziej proekologicznych.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)