Ethereum z kolejnym rekordem wartości

Data dodania: 4 maja 2021 r. / Aktualizacja: 4 maja 2021 r.
Ethereum bije kolejne rekordy cenowe, tym razem jest powyżej 3 500 USD Ethereum bije kolejne rekordy cenowe, tym razem jest powyżej 3 500 USD
Źródło: Moose Photos / Pexels

W ostatnich dniach kwietnia 2021 roku cena Ethereum ETH ustanowiła rekord wszech czasów na poziomie 2665 dolarów. Później ETH dobiło niemal do 2800 USD, dzięki czemu jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła 320 mld USD. Tym samym przewyższyła kapitalizację płatności PayPal. Co będzie dalej? Tego jeszcze nie wiadomo, ale ostatnie notowania tej kryptowaluty wskazują, że jej wartość stale rośnie.

Z początkiem maja kurs Ethereum przebił w końcu psychologiczną granicę aż 3000 USD. To sytuacja oczekiwana przez traderów. Kurs ETH zyskuje nawet o 25 proc. w ciągu tygodnia. Tym samym stał się on liderem wzrostów w kategorii altcoinów. Zdaniem analityka Michaela van de Poppe sytuacja ta może stać się początkiem rajdu cenowego ETH.

A dziś (4 maja 2021 r.)... mamy nowe ATH na kursie Ethereum (ETH). Cena ustanowiła nowy rekord na poziomie 3 530 dolarów amerykańskich za sztukę.

Nowy rekord cenowy na Ethereum

Bank centralny Francji testuje CBDC na bazie ETH

Banque de France, czyli bank centralny Francji prowadzi testy swojego CBDC, czyli wirtualnej waluty rodzimej, opartej na blockchainie. W ubiegłym tygodniu pojawił się komunikat tego banku, w którym wskazano, że zostały wyemitowane przez Europejski Bank Inwestycyjny cyfrowe obligacje o wartości 100 mln euro. Te papiery wartościowe pomogły w testach CBDC. Cyfrowe obligacje rozliczono za pomocą CBDC, a waluta opiera się na blockchainie Ethereum. Sprzedaż takich papierów wartościowych prowadzona była z wykorzystaniem banków Goldman Sachs, Santander i Societe Generale.

BTC to zdaniem Raoula Pala najlepsza inwestycja

Były dyrektor Goldman Sachs, Raoul Pal, który specjalizuje się w rynku kryptowalutowym, powiedział, że w porównaniu wyników dwóch głównych walut wirtualnych, Bitcoina i Ethereum wyraźnie widać, że BTC może być w 2021 roku najlepszą inwestycją, jakiej można się podjąć. Co ciekawe, analiza wykazała, że te dwie główne kryptowaluty były bardziej wydajne, jeśli chodzi o przynoszenie zysków inwestorom, niż m.in. indeksy, surowce lub złoto. Bitcoin został określony przez Raoula Pala jako „super masywna czarna dziura”. Prognozuje, że wartość BTC będzie rosła w kolejnych miesiącach 2021 roku.

2 mld USD w BTC w rękach Tesli

Na podstawie raportu kwartalnego na rok 2021 producenta pojazdów elektrycznych Tesla wiadomo, że w posiadaniu tej firmy znajduje się ponad 2 mld USD w Bitcoinie. Raport ten trafił do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). BTC jest właściwie nowym elementem obecnym w bilansie spółki, która stosunkowo niedawno zdecydowała się na przeniesienie dużej części swojego kapitału właśnie w kierunku Bitcoina.

Rachunek w restauracji Landry's zapłacić można w BTC

Wydłuża się lista firm, które przyjmują od klientów płatności w Bitcoinie lub innych kryptowalutach. W ostatnim tygodniu zameldowała się na niej amerykańska spółka z branży spożywczej Muscle Maker Grill oraz liczne sieci restauracji Landry's. Restauracje te założono już w 1980 roku. Większość popularnych marek z tej branży w najbliższym czasie będzie akceptować płatności BTC.

Obsługa płatności PayPal na giełdzie Coinbase

Jedna z najbardziej znanych i popularnych giełd kryptowalutowych na świecie – giełda amerykańska Coinbase – uruchomiła obsługę płatności PayPal, choć jak na razie jest ona dostępna tylko dla obywateli USA. Wkrótce Coinbase zamierza rozszerzyć swoje usługi na kolejne regiony. Dzięki nim użytkownicy giełdy mogą już kupować kryptowaluty z wykorzystaniem kart debetowych i rachunków bankowych, które są powiązane z kontami PayPal.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)