Ethereum idzie na rekord

Data dodania: 11 stycznia 2021 r. / Aktualizacja: 11 stycznia 2021 r.
Duże spadki blisko ostatniego ATH Ethereum Duże spadki blisko ostatniego ATH Ethereum
Źródło: Gratisography / Pexels

Jeden z najbardziej znanych analityków rynku kryptowalutowego, znany jako Capo, przedstawił wraz z nowym 2021 rokiem swoje prognozy dotyczące kryptowalutowego rynku. Powiedział on, że przewiduje rajd ku górze dla Ethereum. Wydaje mu się, że całkowicie realne jest ustanowienie nowego ATH dla tej kryptowaluty na poziomie ponad 10 000 USD.

Wczoraj (10 stycznia 2021 r.) było już blisko osiągnięcia ostatniego ATH z 13 stycznia 2018 roku (1420 USD/ETH). Jednak, nie udało się przebić szczytu. Dziś kurs Etheru zalicza 20% spadek.

Niedoszłe ATH Ethereum

Bitcoin przebił granicę 40 tys. USD

Po ostatnich informacjach o ustanowieniu nowego ATH dla Bitcoina sceptycy spodziewali się korekty wartości, ale stało się inaczej. Najpierw BTC przebił poziom 35 000 USD, później przełamał kolejne poziomy 36 i 37 tys. USD, by przebić w krótkim czasie psychologiczną barierę 40 tys. USD. To z pewnością bardzo udany początek roku 2021 dla cyfrowych walut, w tym zwłaszcza dla Bitcoina.

Warto przypomnieć, że z końcem listopada Bitcoin przekroczył ATH z 2017 roku, wynoszące dokładnie 19 666 dolarów, ale już po miesiącu sztandarowa kryptowaluta na świecie wzrosła o kolejne 10 000 dolarów, by w ciągu 7 dni 2021 roku dołożyć kolejne 10 000 dolarów.

Dziś (11 stycznia 2021 r.), podobnie jak Ethereum - BTC zalicza silne spadki, ok. 13%.

Nowe ATH Bitcoina - 40 000 USD/BTC - 8 stycznia 2020

Grayscale inwestuje w Bitcoina

Dyrektor generalny Grayscale, Michael Sonnenshein przyznał podczas rozmowy z Bloombergiem, że fundusze Grayscale inwestują coraz więcej pieniędzy w Bitcoina. W ostatnim roku Grayscale kupiło około 3 proc. całkowitej podaży BTC.

1 bln dolarów – wartość wszystkich cyfrowych walut i tokenów

Mamy do czynienia z kapitalizacją rynkową wszystkich kryptowalut na świecie na rekordowo wysokim poziomie. Łączna wartość wszystkich cyfrowych walut i tokenów w ubiegłym tygodniu przekroczyła 1 bln USD. To pierwsza taka sytuacja w dziejach krypto walut. Miało to miejsce dokładnie 6 stycznia, we wtorek, a wpływ na rekordowe wyniki kapitalizacji cyfrowych walut miały dwie kryptowaluty: Bitcoin, który przebija kolejne ATH, jak i Ether, który po raz pierwszy od 2018 roku kosztował więcej niż 1200 USD.

Kapitalizacja całego rynku podwoiła się w perspektywie ostatniego miesiąca, a sprzyja temu drożejący Bitcoin i inne altcoiny, z Etherem na czele.

Nexon nie przejmie Bithumb

Pojawiły się w ostatnim czasie doniesienia medialne o tym, aby Nexon, czyli konglomerat z rynku gier z rynku południowokoreańskiego przymierzał się do zakupu giełdy kryptowalutowej Bithumb. Tymczasem Nexon jednoznacznie dementuje, jakoby miał takie plany. Co ciekawe, media donosiły, że transakcja jest właściwie całkowicie przygotowana, a miała on opiewać na kwotę około 460 mln dolarów amerykańskich.

Cointelegraph opublikował e-mail od firmy Nexon, w którym ta określiła, że nie zainwestowała w Bithumb i zdecydowanie nie planowała tego zrobić.

Testy cyfrowego euro we Włoszech

Italian Banking Association, czyli ABI – Włoskie Stowarzyszenie Bankowe przeprowadza testy cyfrowego euro, choć brakuje jeszcze decyzji w tej sprawie ze strony Europejskiego Banku Centralnego. Eksperymenty dotyczące CBDC jednak trwają, choć brakuje poparcia dla wprowadzenia na rynek suwerennej europejskiej waluty cyfrowej wśród innych państw Eurolandu.

Ocena artykułu
4.2/5 (głosów: 6)