USA przejęła ponad 500 BTC należących do Irańczyków?

Data dodania: 24 lipca 2018 r. / Aktualizacja: 24 lipca 2018 r.
Czy rząd USA przejmuje BTC należące do Irańczyków? Czy rząd USA przejmuje BTC należące do Irańczyków?
Źródło: Pixaby z Pexels.com

Szef irańskiego stowarzyszenia Blockchain, Sepehr Mohammadi informuje, że ponad 500 bitcoinów należących do Irańczyków zostało w zeszłym roku skonfiskowanych przez rząd USA. Alarmuje też, że ich liczba wciąż rośnie. Irańczycy nie dysponują narzędziami, które pozwalałyby ten mechanizm zahamować. Rząd federalny USA z nieokreślonych powodów dokonuje konfiskaty na szeroką skalę.

Szacuje się, że zagarnięte 500 bitcoinów miało w momencie ich konfiskaty wartość około 5,77 mln dolarów. Niektórzy tłumaczą, że zjawisko to wynika z obchodzenia przez właścicieli bitcoinów sankcji nałożonych przez USA.

Maltański Urząd ds. Usług Finansowych wydał oświadczenie dotyczące blockchain

MFSA, czyli urząd ds. usług finansowych na Malcie wydał oficjalne oświadczenie o tym, że znajduje się w trakcie opracowywania nowych ram, pozwalających wspierać ostatnio wprowadzone prawa blockchain. Z tego powodu operatorzy, czyli firmy blockchain muszą czekać na publiczne ogłoszenie agencji przed złożeniem wniosku o zatwierdzenie i autoryzację ich działalności. Wszystko to ma związek z przekazaną przez parlament Malty, 5 lipca bieżącego roku, ustawą o wirtualnych aktywach finansowych. Zgodnie z ustawodawstwem Malta jest pierwszym krajem na świecie, który zapewnia pewność prawną przedsiębiorstwom typu blockchain.

40 tys. USD za 1 BTC?

Współzałożyciel Avenue Capital Group, Marc Lasry, w niedawnym wywiadzie powiedział, że cena Bitcoina osiągnie wkrótce pułap 40 tys. dolarów amerykańskich. To i tak niewiele, w porównaniu z prognozami Tima Drapera. Według niego Bitcoin w 2022 roku, czyli za 4 lata będzie kosztował aż 250 tys. dolarów, zaś John McAfee przewiduje cenę 1 mln dolarów do 2020 roku.

Pozytywna opinia American Express o blockchain

American Express Travel Related Services, w złożonym w ubiegłym tygodniu zgłoszeniu patentowym do Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych USA, opisuje użycie systemu opartego na blockchainie, w celu otrzymania potwierdzenia płatności, łącznie z kwotą transakcji i identyfikatora sprzedawcy. American Express pozytywnie wypowiada się o technologii blockchain, uznając, że pozwala ona na utrzymanie danych kontraktowych, transakcyjnych, danych identyfikacyjnych i potwierdzających płatności w bezpieczeństwie.

G20 będzie monitorować rynek kryptowalut

Ministrowie finansów państw grupy G20 oraz prezesi banków centralnych tych krajów otrzymały od Rady Stabilności Finansowej analizę w sprawie globalnych systemów finansowych. Obejmuje ona ramy monitorowania aktywów kryptograficznych, w szczególności wskaźniki, których rada użyje, aby monitorować rozwijające się rynki kryptograficzne i właściwie reagować na pojawiające się na nich zmiany. Pozwoli to identyfikować i łagodzić ewentualne zagrożenia w dziedzinie ochrony konsumentów i inwestorów, integralności rynku i zachwiania potencjalnej stabilności finansowej.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!