Czy Netflix zainwestuje w Bitcoina?

Data dodania: 8 marca 2021 r. / Aktualizacja: 8 marca 2021 r.
Ciekawą teorią jest, że platforma telewizyjna Netflix może również wejść w BTC. Ciekawą teorią jest, że platforma telewizyjna Netflix może również wejść w BTC.
Źródło: Cottonbro / Pexels

Zdaniem miliardera Toma Drapera, założyciela Draper Associates, kolejną firmą znajdującą się na liście Fortune 500, która zdecyduje się na zainwestowanie poważnych środków finansowych w Bitcoina, będzie platforma Netflix. Sam zachęca on do tego swoimi wypowiedziami osoby zarządzające finansami tej marki. Jego zdaniem wciągnięcie do portfela aktywów inwestycyjnych BTC ma jak najbardziej sens, bo stanowi zabezpieczenie przed inną walutą i przed inflacją.

Goldman Sachs ponownie uruchamia handel kryptowalutami

Reuters donosił w ubiegłym tygodniu, że Goldman Sachs powraca do tematu handlu kryptowalutami. Na potwierdzenie tego faktu przedstawia fakty: Goldman Sachs uruchomił swój dział handlu kryptowalutami, będący częścią amerykańskiego oddziału Globalnych Rynków. Jednocześnie zaznaczył on, że aktywnie będzie badał technologię Blockchain i cyfrowe waluty banków centralnych – CBDC na świecie.

Wznowienie handlu kryptowalutami może być podyktowane tym, że trwa hossa na waluty cyfrowe. Od początku roku cena BTC wystrzeliła w górę o 65 proc. Jeszcze większe wzrosty widoczne są rok do roku – w stosunku do 2020 roku tak zwane cyfrowe złoto zyskało aż 470 proc. na wartości.

Już w drugim tygodniu marca 2021 roku Goldman Sachs, jako bank inwestycyjny, za pośrednictwem swojego biura będzie handlował bitcoinowymi kontraktami futures i forward.

Korekta na Bitcoinie

W ostatnich tygodniach lutego i w pierwszym tygodniu marca obserwowaliśmy pewne gwałtowne ruchy, jeśli chodzi o wycenę BTC – Bitcoina. Najpierw jego cena gwałtownie rosła, osiągając ARH powyżej granicy 58 000 dolarów. W tym samym czasie kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła pulę 1 biliona dolarów. Natomiast później nastąpiła spodziewana przez wielu analityków korekta ceny sztandarowej kryptowaluty. Wyceniana była na mniej niż 43 000 dolarów – w poniedziałek, 1 marca trzeba było zapłacić za BTC 48 423 USD.

Co do bieżącej wyceny Bitcoina wypowiedział się były dyrektor wykonawczy Goldman Sachs i obecny dyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal. Jego zdaniem korekta dotycząca powinna potrwać jeszcze dwa lub trzy kolejne tygodnie. Bitcoin może stracić jeszcze więcej, a wówczas może być to szansa dla inwestorów planujących jego zakup.

Kolejne spekulacje dotyczące prawdziwej tożsamości Satoshi Nakamoto

Pojawiła się kolejna teoria dotycząca tożsamości twórcy Bitcoina – Satoshi Nakamoto. Od lat spekuluje się, kto nim jest lub jaka organizacja stoi za stworzeniem obecnie najważniejszej kryptowaluty na świecie. Nowa teoria sugeruje, że może być to ekspert kryptografii – Len Sassaman, a właściwie Leonard Harris Sassaman, który nie ukrywał nigdy, że był zwolennikiem promowania prywatności i anonimowości w internecie. Pracował nad kodem remailera Mixmaster oraz jednocześnie operatorem remailera randseed.

Len Sassaman już nie żyje, ale co ciekawe, Satoshi wysłał swoją ostatnią wiadomość w sieci zaledwie dwa miesiące przed śmiercią Sassamana i od tej chwili milczy. Miało to miejsce 3 lipca 2011 roku.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 4)