Czy Bitcoin będzie legalny w Argentynie?

Data dodania: 27 marca 2019 r. / Aktualizacja: 27 marca 2019 r.

Amerykański inwestor Tim Draper spotkał się z prezydentem Argentyny Mauricio Macri 20 marca tego roku, w celu omówienia perspektyw gospodarczych kraju. Sytuacja gospodarcza Argentyny nie jest stabilna, a Draper radzi, że można to zmienić dzięki zalegalizowaniu Bitcoina. Jego zdaniem wykorzystanie potencjału nowych technologii, takich jak Blockchain i kryptowaluty rozwiązałoby choć niektóre problemy w gospodarce Argentyny, w tym zapobiegło dalszej dewaluacji argentyńskiej waluty peso (ARS).

Agustin Carstens odradza emisję kryptowalut

Dyrektor generalny w Banku Rozrachunków Międzynarodowych, Agustin Carstens, podczas przemówienia w Dublinie, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, odradził emisję walut cyfrowych banku centralnego (CBDC). Cartens dodał, że CBDC może ułatwić prowadzenie banku i umożliwić ludziom szybsze przenoszenie środków z banków komercyjnych na rachunki banków centralnych, przy okazji destabilizując system.

Silvergate podpisuje umowy z nowymi klientami powiązanymi z kryptowalutami

Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku Silvergate Bank ma ponad 500 klientów powiązanych z walutami cyfrowymi. Podpisuje też kontrakty z nowymi klientami kryptowalut, zgodnie z niedawnym wnioskiem, jaki został złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wśród klientów Silvergate są m.in. giełdy kryptowalutowe, górnicy, powiernicy i inwestorzy globalni.

Rakuten uruchamia giełdę kryptowalutową

Rakuten, nazywany „Japońskim Amazonem”, wkracza na nowe rynki. Ogłosił niedawno, że przeprowadził pomyślną rejestrację giełdy kryptowalut. Rakuten wyewoluował ją z przejętej w 2018 roku giełdy Everybody`s Bitcoin. Nowa giełda to Rakuten Wallet. 25 marca została zarejestrowana przy pomocy Kanto Finance Bureau, jako „virtual currency exchange company”. Po jej uruchomieniu praca giełdy Everybody`s Bitcoin zostanie zakończona.

Tribbe Accelerator pozyskał BMW, Intel oraz Nielsen

Singapurska inicjatywa w świecie kryptowalut i technologii blockchain - Tribe Accelerator pozyskał nowych inwestorów. Do inicjatywy dołączyły przedsiębiorstwa BMW, Intel i Nielsen. Tribe Accelerator ma na celu kreowanie integracji blockchain z innymi firmami, co w przyszłości ma przyczynić się do pobudzenia rozwoju inteligentnych miast, tzw. smart cities. Akcelerator chce rozwijać startupy i stawia na globalną implementację technologii blockchain, wraz ze zdecentralizowanymi aplikacjami i cyfrowymi rozwiązaniami typu back-end.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!