Cenne obligacje na platformie Ethereum

Data dodania: 2 maja 2019 r. / Aktualizacja: 30 kwietnia 2019 r.
Societe Generale wyemitował obligacje na 100 milionów euro zabezpieczone jako token OFH na platformie Ethereum Societe Generale wyemitował obligacje na 100 milionów euro zabezpieczone jako token OFH na platformie Ethereum
Źródło: Flo Dahm / Pexels

Platformy oparte na technologii Blockchain cały czas zyskują zwolenników, a wśród nich są również banki i instytucje finansowe z niemal całego świata. Obecnie Societe Generale, gigant bankowości we Francji, ogłosił realizację nowego projektu dotyczącego obligacji wyemitowanych na platformie Ethereum. Komunikat informuje, że bank Societe Generale wyemitował obligacje na 100 milionów euro zabezpieczone jako token „OFH” na platformie Ethereum. Bank zrobił to po to, aby uzyskać bezpieczniejszy nośnik danych o obligacjach i jednocześnie dla zwiększenia przejrzystości zapisów cyfrowych.

Właściwym emitentem obligacji, o których mowa powyżej, jest spółka córka banku „Societe Generale SFH”. Wydała specjalne token „OFH”, które zabezpieczono na kwotę 100 milionów euro.

Handel kryptowalutami w E-Trade

E-Trade, będący jednym z największych brokerów w USA i na świecie, jest bliski wprowadzenia handlu kryptowalutami dla około 5 mln użytkowników platformy. E-Trade tym samym będzie świadczył kompleksowe usługi finansowe w trybie online. Doniesienia medialne wskazują, że broker ten ma w planach w najbliższym czasie uruchomić handel Bitcoinami i Ethereum.

Jednocześnie trochę w cieniu tych wydarzeń TD Ameritrade otwiera handel Bitcoinem dla niektórych swoich klientów. Jak na razie E-Trade ani nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło, że taki handel zostanie wprowadzony.

Yelp i kryptowalutowy tag

Platforma Yelp pozwala na połączenie lokalnych biznesów z ich użytkownikami. Powstała w USA, gdzie jest powszechna. Pozwala ona na wydanie przez konsumentów opinii na temat lokalu bądź usługi, z której skorzystał klient. Platforma warta jest miliard dolarów i znajduje się na liście 40 najczęściej odwiedzanych stron w Stanach Zjednoczonych.

Ta nowoczesna firma cały czas się rozwija. Dziś robi krok w kierunku kryptowalut. Na platformie Yelp pojawiła się opcja wyszukiwania wyłącznie takich lokali lub punktów usługowych, które przy płatnościach akceptują kryptowaluty. Yelp jednocześnie dodał kryptowalutowy tag do swojej platformy. Dlatego użytkownicy Yelp w wielu miejscach na całym świecie, mogą skorzystać z nowej metody płatności i z filtru „Accepts Cryptocurrency”.

Bitfinex w poważnych tarapatach

Giełda Bitfinex, jedna z najstarszych platform tradingowych na świecie, znajduje się w tarapatach. Została pozwana przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, w sprawie możliwego ukrywania ogromnych strat spółki. Giełdę oskarżono o utratę 850 milionów dolarów, a następnie o wykorzystanie funduszy z USDT w celu ukrycia poniesionych strat. Prokurator generalny otrzymał nakaz sądowy, aby monitorować działającą w Nowym Jorku spółkę iFinex Inc - właściciela Bitfinex, jak i Teather. Dochodzenie jest w toku.

Nike patentuje Cryptokicks

United States Patent and Trademark Office opublikował informację, że firma Nike wystosowała wniosek o patent na znak towarowy „Cryptokicks”. Nike Inc. złożyło wniosek do urzędu patentowego Stanów Zjednoczonych o zarejestrowanie nowego znaku towarowego. Gigant rynku odzieży i butów sportowych zamierza podjąć działalność komercyjną pod tym znakiem i stworzyć cyfrową walutę, token, a nawet całą społeczność.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!