Cena BTC spadnie po pandemii

Data dodania: 22 września 2020 r. / Aktualizacja: 22 września 2020 r.
Według Roberta Kiyosakiego cena Bitcoina spadnie po koronakryzysie Według Roberta Kiyosakiego cena Bitcoina spadnie po koronakryzysie
Źródło: Flickr / Pexels

W czasie pandemii koronawirusa znacznie się zwiększyła cena Bitcoina. Notowane są kolejne rekordowe wyceny, z którymi nie mieliśmy do czynienia przez wiele miesięcy. Robert Kiyosaki, autor książki „Rich Dad, Poor Dad” wypowiedział się na temat przyszłości BTC. Uważa on, że kiedy zakończy się już światowa pandemia COVID-19, wartość Bitcoina spadnie, w wyniku krachu rynkowego.

Bitcoin w czasach kryzysu spowodowanego atakiem koronawirusa jest postrzegany jako sposób zabezpieczenia swojego majątku przed inflacją i trudnymi sytuacjami gospodarczymi. Kiedy rynki finansowe spadały, to Bitcoin zyskiwał, choć jego notowania są nadal chwiejne.

Bitcoin po 11 000 dolarów

Cena Bitcoina wzrosła w ubiegłym tygodniu do najwyższego od 2 tygodni poziomu 11 100 dolarów, co oznacza przełamanie bariery psychologicznej i strefy oporu. Niestety, szybko utracił swoją pozycję i można było go kupić za 10 900 dolarów. ETH w tym samym czasie wzrosło o 4 proc. i było wyceniane na 380 dolarów.

Wzrost ceny Bitcoina powiązywany jest z ogłoszeniem Rezerwy Federalnej USA w kwestii utrzymania stóp procentowych na poziomie bliskim zeru i to przez długi czas – przynajmniej do 2023 roku.

Dash w zdecentralizowanej chmurze

Nowa platforma kryptowaluty Dash została opracowana dla rozwoju funkcjonalności walut cyfrowych. Ma ona umożliwiać przechowywanie danych w sieci przy użyciu zdecentralizowanej chmury. Będzie zawierała cztery funkcje: Dash Drive, zdecentralizowane API (DAPI), możliwość wykorzystania nazwy użytkownika (DPNS) oraz protokół Dash (DPP). Obserwujemy więc zmianę Dash – zmianę sieci p2p w zdecentralizowaną chmurę, dzięki której klienci dostaną szansę na zintegrowanie swoich aplikacji z platformą Dash za pomocą rozproszonego, zdecentralizowanego interfejsu programowania aplikacji.

Sztuka i kryptowaluty ramię w ramię

Grafika zainspirowana Bitcoinem stworzona przez Matta Kane'a pod tytułem „Right Place & Right Time” została sprzedana firmie TokenAngels za bagatela ponad 100 tys. dolarów. Autor wykonał ją w inspiracji wahaniami ceny Bitcoina na rynku. Kane powiedział, że stracił poczucie czasu, kiedy tworzył swoje dzieło.

Do 2024 roku kryptowaluty w UE zostaną uregulowane

Unia Europejska deklaruje, że stworzy spójne zasady i przepisy regulujące rynek aktywów cyfrowych, w tym przede wszystkim kryptowalut do 2024 roku. Kompleksowe przepisy będą przygotowywane w kompleksowym procesie legislacyjnym. Będą one promować wykorzystanie technologii blockchain na rynku i wykorzystanie aktywów cyfrowych do międzynarodowych przelewów pieniężnych. Do wskazanego 2024 roku UE powinna wprowadzić kompleksowe ramy, które pozwolą na jednoczesne wprowadzenie technologii rozproszonej księgi (DLT) i aktywów kryptowalutowych w sektorze finansowym. KE chciałoby zwiększenia udziału płatności cyfrowych w ogólnej puli transakcji finansowych.

Giełda Kraken z amerykańską licencją bankową

Kryptowalutowa giełda Kraken w ostatnim tygodniu stała się w istocie amerykańskim bankiem, w świetle prawa USA, ponieważ Stan Wyoming zatwierdził wniosek giełdy o utworzenie pierwszej w skali świata Specjalnej Instytucji Depozytowej, wstępie nazwanej Kraken Financial. Jest pierwszą firmą cyfrowych finansów w historii Stanów Zjednoczonych, która otrzymała status banku, uznawany na mocy prawa federalnego i stanowego.

Ocena artykułu
3.2/5 (głosów: 5)