Brave skrytykowane za swoją kontrowersyjną funkcję przeglądarki

Data dodania: 9 czerwca 2020 r. / Aktualizacja: 9 czerwca 2020 r.
Przeglądarka Brave musi szybko poprawić ten błąd. Podczas prób wejścia na stronę Binance - podmieniała link na afiliacyjny. Przeglądarka Brave musi szybko poprawić ten błąd. Podczas prób wejścia na stronę Binance - podmieniała link na afiliacyjny.
Źródło: Gustavo Fring / Pexels

W ostatnim tygodniu przeglądarka internetowa Brave znalazła się pod ostrzałem wściekłych użytkowników. Dlaczego? Miała zapewniać maksymalną ochronę prywatności, a tymczasem wprowadzono w niej kontrowersyjną funkcję, która bynajmniej nie spodobała się członkom kryptowalutowej społeczności. Co też to było? Mianowicie przeglądarka Brave automatycznie wypełniała pasek adresu linkiem partnerskim, jeśli użytkownik chciał za jej pośrednictwem wejść na stronę internetową giełdy Binance.

Dyrektor generalny Brave złożył szybko obietnicę, że w trybie natychmiastowym ta funkcja przeglądarki, określona jako zwyczajny błąd, zostanie poprawiona. Brave nie może sobie pozwolić na utratę użytkowników, których w ostatnim czasie wyraźnie przybywa. Właściciele Brave poinformowali, że miesięczna liczba aktywnych użytkowników przeglądarki przekroczyła już 15 milionów, co stanowi wzrost w skali roku o ponad 100 proc.

Głosowanie na blockchainie w Rosji – czy Władimir Putin pozostanie prezydentem?

Niebawem w Rosji ma odbyć się elektroniczne głosowanie dotyczące wprowadzenia pewnych zmian w rosyjskiej konstytucji. Ma ono zostać przeprowadzone z zastosowaniem technologii Blockchain. Moskiewski rząd informuje, że w czerwcu mieszkańcy Moskwy z wykorzystaniem takiej technologii wezmą udział w głosowaniu dotyczącym poprawek do konstytucji. Są one bardzo istotne, ponieważ w efekcie mogą zadecydować, czy kadencja Władimira Putina zostanie przedłużona o kolejne 12 lat.

Grayscale kupuje BTC i ETH

W ostatnim czasie kryptowalutowy fundusz Grayscale kupił duże ilości BTC – Bitcoina. Okazuje się, że celuje nie tylko w cyfrowe złoto, ale skupuje również Ethereum. Dyrektor ds. relacji inwestorskich Grayscale poinformował, że w 2020 roku dotychczas jego firma nabyła ETH o wartości bagatela 110 milionów dolarów, co stanowi 22 proc. wszystkich kryptowalutowych inwestycji Grayscale.

Można powiedzieć, że tegoroczne zakupy kryptowalut przez fundusz Grayscale prowadzą do dywersyfikacji jego kryptowalutowego portfela.

Akon zbuduje kryptowalutowe miasto na terenie Senegalu

W najbliższej przyszłości w Senegalu powstanie ultra nowoczesne miasto – Alkon City. Wiadomo, że na jego budowę przyznano kontrakt na 6 miliardów dolarów. Amerykańska firma KE International ma wybudować futurystyczno-kryptowalutowe miasto, które będzie działało w oparciu o energię odnawialną i kryptowalutę Akon.  Sama idea budowy takiego ośrodka miejskiego wyszła od słynnego piosenkarza i jednocześnie producenta muzycznego Akona. Powiedział on, że pierwsze dwa etapy budowy miasta zakończą się do 2029 roku.

W chińskim mieście powstanie blockchainowy system notarialny

Miasto Suzhou znajdujące się w Chinach ma w planach uruchomienie u siebie pilotażowego programu dotyczącego blockchaina. Nowy system ma umożliwić korzystanie z funkcji śledzenia zapisów notarialnych w czasie rzeczywistym na terenie całego kraju. Zapewni to szeroki zakres usług notarialnych dla mieszkańców Suzhou i pomoże im w szybki sposób uzyskać dostęp do biur prawnych i rządowych w trybie online.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)