Bitcoin za milion dolarów? To możliwe!

Data dodania: 16 lipca 2019 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
Wg Johna McAfee Bitcoin będzie warty 1 mln USD Wg Johna McAfee Bitcoin będzie warty 1 mln USD
Źródło: Pixabay / Pexels.com

Kurs Bitcoina w ostatnim tygodniu spadł i testował poziomy w okolicy 10 000 USD za 1 BTC. Jednak, jak twierdzi John McAfee, twórca programów antywirusowych, niewykluczone, że za rok za 1 BTC będzie trzeba zapłacić 1 mln dolarów amerykańskich.

W swoich ostatnich wpisach na Twitterze McAfee krytykował inwestorów, którzy zbyt pochopnie sprzedawali w ostatnim tygodniu bitcoiny. Wyraźnie wystraszyli się tygodniowymi wahaniami. McAfee wystosował prognozę, jakoby do końca 2020 roku kurs bitcoina sięgnął granicy miliona dolarów.

Czy Fed zablokuje prace nad kryptowalutą Facebooka?

Jay Powell, który stoi na czele Rezerwy Federalnej (Fed) w USA, chce zatrzymać prace nad kryptowalutą Facebooka. Mark Zuckerberg niedawno poinformował świat, że zamierza już w przyszłym roku wprowadzić do obiegu swoją własną, facebookową kryptowalutę LibraCoin. Fed uważa jednak, że należy zahamować prace nad LibraCoin i dokładnie zweryfikować projekt pod kątem prawnym oraz norm szeroko pojmowanego bezpieczeństwa finansowego kraju.

Koniec działalności Bitmarket.pl

8 lipca w nocy właściciele giełdy Bitmarket.pl ogłosili, że kończą swoją działalność. Powodem takiej decyzji ma być utrata płynności giełdy.  W komunikacie podano również, że zarząd zgodził się na zamknięcie giełdy kryptowalutowej, z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy.

Przypomnijmy, że Bitmarket.pl był jedną z najstarszych giełd kryptowalutowych w Polsce i cieszył się doskonałą opinią wśród użytkowników. Nie wiadomo jeszcze, co z aktywami wszystkich korzystających z giełdy Bitmarket.pl.

CoinDeal rośnie w siłę

O ile polska giełda Bitmarket.pl właśnie upadła, o tyle giełda kryptowalutowa CoinDeal ma się całkiem nieźle. Wystartowała ona w marcu ubiegłego roku, ale szybko stała się bardzo konkurencyjna. Była notowana wysoko w globalnych rankingach CoinMarketCap. Dzienne wolumeny giełdy przekraczają obecnie nawet 30 mln dolarów, dzięki czemu CoinDeal jest jedną z czołowych giełd kryptowalutowych w Europie. Dysponuje własnym tokenem.

Aktywnie działa na niej dziś ponad 300 000 użytkowników z całego świata. CoinDeal wyróżnia się prostym interfejsem, przyjaznym panelem i sprawną, całodobową obsługą klienta w kilku językach, w tym po polsku. Z giełdy kryptowalutowej CoinDeal jak najbardziej mogą korzystać zaawansowani traderzy, jak i początkujący gracze.

Kolejna edycja Blockchain Alliance Warsaw

Już niebawem, bo 7 sierpnia 2019 roku w Warszawie odbędzie się ważne wydarzenie związane z rynkiem kryptowalutowym. Mowa tu o kolejnej edycji Blockchain Alliance Warsaw. Będzie można poznać na nim wiele zagadnień z zakresu technologii blockchain. Wydarzenie będzie miało miejsce w Startberry przy ul. Grochowskiej 306/308 w Warszawie, a poprowadzi je dr Tomasz R. Smus.

Kopanie walut legalne w Iranie

Iran śladem innych krajów na całym świecie rozpoczął działania mające na celu uregulowanie rynku kryptowalutowego. Postanowił zalegalizować mining, czyli kopanie kryptowalut. Według przekazów medialnych, bank centralny Iranu ma w planach oficjalnie zezwolić na wydobywanie kryptowalut. Decyzja ta spowodowana może być tym, że w kryptowalutach upatruje się szans na rozwój lokalnej gospodarki, która cierpi z uwagi na sankcje amerykańskie.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!