Bitcoin za 10 000 dolarów do końca roku?

Data dodania: 25 września 2018 r. / Aktualizacja: 25 września 2018 r.
BTC za 10 tys USD do końca roku? BTC za 10 tys USD do końca roku?
Źródło: Pexels.com

Prognozy wzrostu ceny Bitcoina do poziomu 10 000 dolarów amerykańskich, autorstwa Mike`a Novogratza, mają szansę się ziścić. Ten miliarder i były partner banku inwestycyjnego Goldman Sachs w programie „Fast Money” w CNBC pokazał swoje przewidywania dotyczące tej najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Prognozuje on jednocześnie, że zainteresowanie przestrzenią kryptowalutową oraz technologią Blockchain będzie wzrastać dynamicznie, a wsparciem dla trendu będą firmy typu venture capital wkraczające na rynek kryptowalutowy.

Coinbase z nowym biurem w Nowym Jorku

Coinbase to startup w branży blockchain. Obecnie realizuje agresywne plany rozwoju w ramach biura w Nowym Jorku. Ma ono obsługiwać klientów instytucjonalnych. Coinbase, giełda kryptowalutowa, chce, aby już w przyszłym roku w jej nowojorskim biurze pracował do 150 pracowników. Obecnie jest to 20 osób.

Nowy system finansowy platformy NIX

NIX jest dotychczas mało docenianym projektem w branży kryptowalutowej, ale istnieje szansa na zmianę jego postrzegania. Platforma NIX rozpoczęła bowiem budowę nowego systemu finansowego, tworząc menedżera DEX. Będzie można na jego podstawie zintegrować dowolnego DEX-a, dodając warstwę prywatności do wszystkich transakcji. Innymi słowy, dzięki NIX transakcje dokonywane z wykorzystaniem Bitcoinów, Alcoinów i Tokenów będą całkowicie prywatne i zdecentralizowane. NIX zaoferuje użytkownikom prywatne transakcje wewnątrzblokowe, między-łańcuchowe i między DEX, realizując jednocześnie ideę całkowitej prywatności transakcji kryptowalutowych.

Blockchain w służbie środowisku?

Organizacja WWF - World Wildlife Fund - organizacja pozarządowa i ekologiczna o charakterze międzynarodowym, twierdzi, że technologia blockchain w najbliższej przyszłości może być z powodzeniem wykorzystywana do ochrony środowiska naturalnego i wypełniania specyficznych zadań tej ochrony. W ramach badań Światowego Forum Ekonomicznego zidentyfikowano ponad 65 różnych sposobów zastosowania blockchain w celu rozwiązania najważniejszych wyzwań ekologicznych.

Ukraina wprowadza nowe podatki od kryptowalut

Parlament Ukrainy zatwierdził opodatkowanie zysków związanych z obrotem kryptowalutowym. Ustawodawcy zaproponowali w tej materii wprowadzenie 5-procentowego podatku od wszelkich zysków związanych z kryptowalutami, bez względu na to, czy uzyskują je osoby fizyczne czy osoby prawne. Zyski te muszą być raportowane oddzielnie od innych form dochodu podatnika. Podmioty komercyjne odczują wzrost stawki podatkowej do 18 proc. od 1 stycznia 2024 roku.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!