Bitcoin przebija opór 4200 USD

Data dodania: 2 kwietnia 2019 r. / Aktualizacja: 14 kwietnia 2019 r.
Bitcoin przebija opór z poziomu 4200 USD Bitcoin przebija opór z poziomu 4200 USD
Źródło: Rawpixel

Dziś rano (2 kwietnia 2019 r.) między 6:00 a  7:00 Bitcoin przebił wszystkie lokalne opory i wyszedł górą. W szczytowym momencie dotknął nawet poziomu 5080 USD, który mieliśmy oznaczony jako kolejny poziom oporu, pochodzący jeszcze z czasów silnego trendu wzrostowego w roku 2017. Wtedy udało mu się zatrzymać wzrosty na kilka dni. Jak będzie teraz - zobaczymy. Jest to niewątpliwie oznaka siły BTC. Aktualny poziom 4700 USD.

Ontario Town będzie przyjmować podatki od nieruchomości w bitcoinach

Kanadyjskie miasto zamierza umożliwić mieszkańcom opłacanie podatku od nieruchomości w kryptowalutach bitcoin. Ontario Innisfil w Kanadzie prowadzi obecnie program, który umożliwi mieszkańcom płacenie podatków za pomocą bitcoinów. Rada Innisfil z Ontario Town głosowała za zatwierdzeniem tego programu 27 marca 2019 roku. Podjęto współpracę z Coinberry Pay, aby program móc w przyszłości realizować. Coinberry Pay zajmie się zamianą kryptowaluty wpłaconej przez mieszkańców miasta tytułem podatków od nieruchomości na dolary kanadyjskie, a następnie przeleje odpowiednią kwotę na konto urzędu miasta.

Niewykluczone, że jeśli program będzie działał poprawnie, to będzie można opłacać podatek od nieruchomości w tym kanadyjskim mieście i w innych kryptowalutach, jak ethereum, litecoin, bitcoin cash czy ripple.

Bank centralny Korei o walutach cyfrowych

26 marca 2019 roku pojawił się roczny raport rozliczeniowy Banku Centralnego Korei Południowej (CBDC), który dotyczy płatności. W raporcie tym umieszczono również po raz pierwszy podsumowanie wyników badań dotyczących walut cyfrowych, czyli kryptowalut. Raport zawiera testy rozwiązań opartych na technologii Blockchain. Koreańscy eksperci zwracają uwagę na to, że aktywa kryptowalutowe mogą znaleźć szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia, nie tylko przy płatnościach, jeśli tylko ich stabilność i wydajność ulegną dalszej poprawie.

Prognozuje się, że w przyszłości kryptowaluty będą używane do rozliczeń między różnymi instytucjami finansowymi, ale i do mikropłatności, co wpłynie prawdopodobnie znacząco na społeczeństwo, jak i na gospodarkę jako całość.

Ripple będzie współpracować z Federal Bank z Indii

Jeden z największych banków w Indiach - Federal Bank podpisał akt o współpracy z przedsiębiorstwem Ripple, globalną firmą zajmującą się przekazami pieniężnymi obsługiwanymi w oparciu o Blockchain. Jako partner Ripple, bank ten będzie mógł umożliwić klientom szybsze i bezpieczniejsze płatności transgraniczne. Bank wydał zawiadomienie na Bombay Stock Exchange dotyczące tego partnerstwa, co było obligatoryjnie zalecane, zgodnie z indyjskim prawem i regulacjami rynku finansowego.

Czy Afryka będzie rajem dla kryptowalut?

Najczęściej o kryptowalutach mówi się w kontekście rozwiniętych rynków chińskich, japońskich czy koreańskich. Jednakże nawet w Afryce pojawia się coraz więcej technologii, a blockchain również ma tam swoje stałe miejsce. Dowodem na to jest Dash Nigeria. W Nigerii bowiem utworzono w ostatnim czasie specjalne inicjatywy promujące i szerzące użyteczność technologii kryptowalutowych w codziennym życiu.

Projekt Dash Nigeria jest organizacją non-profit, która ma na celu promocję i edukację dotyczącą waluty Dash i jej wykorzystania. Skupia ona wokół siebie nigeryjską społeczność i organizuje spotkania edukacyjne, na których mówi się o praktycznym zainstalowaniu portfela Dash i wypróbowania technologii natychmiastowych transferów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!