Bitcoin otarł się o 18 000 USD

Data dodania: 18 listopada 2020 r. / Aktualizacja: 18 listopada 2020 r.
Bitcoin ma realną szansę na nowe ATH w tym roku Bitcoin ma realną szansę na nowe ATH w tym roku
Źródło: Siva Seshappan / Pexels

W nocy z 17 na 18 listopada 2020 roku Bitcoin przekroczył kolejną już granicę wyceny. Tym razem przebił poziom 18 000 USD i nie przestaje zyskiwać na wartości. Wiele wskazuje na to, że wycena na poziomie 20 000 USD za 1 BTC może zostać osiągnięta jeszcze w tym roku. To byłoby nowe ATH Bitcoina. Istnieją bardzo dobre warunki dla rajdu ku górze BTC. Kryptowaluta drożeje niemal tak, jak z początkiem 2017 roku. Inwestorzy powinni zachować zimną krew i nie dać się ponieść entuzjastycznym nastrojom wokół kryptowalut.

Wykres miesięczny Bitcoina przedstawiający jego ATH

KuCoin chce uruchomić giełdę tokenów NFT

Za pośrednictwem zależnej od giełdy kryptowalut KuCoin firma ta chce uruchomić giełdę tokenów NFT. Pool-X to niezależna platforma handlu płynnością. Wkrótce ma ona debiutować na rynku NFT, czyli rynku niewymiennych tokenów. Ich posiadacze mają więc mieć w przyszłości szansę na handlowanie nimi. Zanim jednak uruchomiony zostanie przez giełdę kryptowalutową KuCoin rynek NFT, Pool-X ma umożliwić wpłaty i wypłaty dla Dego.Finance, po to, by stać się pierwszą giełdą obsługującą taką usługę.

Grayscale traci 1,6 mln USD przez hard fork

Od chwili ogłoszenia, że Bitcoin Cash (BCH) podzieli się na dwa bloki i przejdzie 15 listopada 2020 roku hard fork, wartość aktywów zarządzanych przez Grayscale Investment`s Bitcoin Cash Trust spadła o 1,6 mln USD.

Za paszport można zapłacić w BTC

Za pośrednictwem oddziału giełdy Coinbase – Coinbase Commerce obywatele USA będą mogli płacić za niektóre usługi paszportowe w BTC. To kolejny już, bardzo zauważalny krok w kierunku szerokiej adopcji krutowalut w życiu społecznym. Opcję płacenia za wyrobienie paszportu USA w Bitcoinach ogłosiła Peninsula Visa. Do przetwarzania transakcji wykorzystywany ma być przy tym w pełni bezpieczny procesor płatności Coinbase Commerce.

Już wkrótce, bo w ciągu najbliższych 12 miesięcy za odnowienie paszportu, zmianę nazwiska w dokumencie czy wyrobienie drugiego z kolei paszportu będzie można zapłacić w cyfrowym złocie – w Bitcoinach.

Belarusbank uruchamia usługi w kryptowalutach

Największym bankiem na Białorusi jest Belarusbank. Lokalna agencja informacyjna „Prime Press” 12 listopada 2020 roku opublikowała raport, wedle którego Białoruski Bank uruchomił nową krypto usługę. Umożliwia on zakup kryptowalut za pomocą karty płatniczej Visa. Klienci mogą więc nabyć je za pomocą białoruskich rubli, dolarów amerykańskich oraz euro.

BitPay Send – usługa płatności kryptowalutami bez ich posiadania

BitPay jest dostawcą usług dotyczących płatności z rynku kryptowalutowego. Uruchomił on platformę służącą do masowych płatności dla firm, opartą na blockchainie – BitPay Send.

BitPay Send umożliwił klientom dokonywanie płatności na całym świecie przy użyciu kryptowalut i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że płatności te są dostępne dla użytkowników nawet wówczas, gdy nie posiadają kryptowalut.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)