Bitcoin mocno niedoszacowany

Data dodania: 18 grudnia 2018 r. / Aktualizacja: 18 grudnia 2018 r.
Bitcoin wraca do poziomów 3500 USD Bitcoin wraca do poziomów 3500 USD
Źródło: Pexels

Nieco ponad 3500 dolarów trzeba dziś zapłacić za 1 BTC (17 grudnia 2018 r.). Inwestorzy już dawno zapomnieli, że ta najbardziej popularna kryptowaluta na świecie kosztowała kilkanaście tysięcy dolarów. Jednak współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, powiedział, że obecna cena BTC jest wielokrotnie niższa od „prawdziwej” jego wartości. Analityk rynku kryptowalutowego stwierdził, że wartość Bitcoina powinna wynosić od 13 800 do 14 800 dolarów. Oszacował ją na podstawie liczby aktywnych adresów portfeli, wykorzystania kont i czynników wpływających na podaż właśnie tej kryptowaluty.

To nie pierwszy raz, kiedy Tom Lee prezentuje optymistyczne podejście do wyceny Bitcoina. Już podczas BlockShow Asia 2018 zauważył, że kryptowaluta BTC ma tylko 50 milionów aktywnych portfeli do 254 milionów kont Pay Pal w trzecim kwartale 2018 roku i 4,6 mld kont Visa i MasterCard. Porównał on wówczas Bitcoina z innymi, bardziej klasycznymi systemami płatniczymi pod względem wartości sieci społecznościowej. Lee przypuszczał wówczas, że za 10 lat BTC może być wart nawet 10 milionów dolarów za jednostkę.

Czy w wenezuelskim KFC zapłacimy kryptowalutą Dash?

Nie potwierdzają się doniesienia dotyczące akceptowania przez wenezuelski oddział sieci fast foodów KFC płatności w kryptowalucie Dash. Zaprzeczył im dyrektor generalny KFC Venezuela, Antonio Sampayo. KFC co prawda dyskutowało umowę związaną z kryptowalutą Dash, ale nie została ona sfinalizowana. Plotki o nowym sposobie płatności w KFC w Wenezueli pojawiły się po publikacji tweeta dyrektora ds. PR i mediów w DashNews Marka Masona.

Tymczasem Church's Chicken, amerykańska sieć restauracji fast food, odpowiednik i konkurencja dla KFC, zaczął akceptować płatności w wirtualnej walucie DASH. Na razie akceptacja ta ogranicza się do wprowadzenia tego unikalnego rozwiązania w Wenezueli, która jest państwem znanym ze swojego otwartego podejścia do kryptowalut i technologii Blockchain.

Plany wprowadzenia produktu RippleNet przez UAX Exchange

Wiodącą firmą, która zajmuje się świadczeniem usług finansowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jest UAE Exchange. Firma ta podpisała umowę z marką Ripple, na mocy której w przyszłości ma zostać wprowadzony na ich platformę produkt RippleNet. Władze spółki UAE Exchange informują, że RippleNet mają zostać zaimplementowane do końca pierwszego kwartału 2019 roku. Współpraca z założenia ma się opierać na poprawieniu infrastruktury przesyłu środków pieniężnych, jak i zwiększenia wydajności oraz przejrzystości w zakresie przeprowadzanych płatności transgranicznych.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!