Bitcoin Cash z blokiem o rozmiarze 32 MB

Data dodania: 14 listopada 2018 r. / Aktualizacja: 14 listopada 2018 r.
Bitcoin Cash z nowym rozmiarem bloku
Źródło: Magda Ehlers / Pexels

Kiedy w wyniku rozwidlenia sieci Bitcoin Cash pozostały wirtualne waluty BTC i BCH, pojawiło się w związku z Bitcoin Cash wiele kontrowersji. Ostatnio jednak nastąpiło jedno z największych osiągnięć konkurenta Bitcoina - BCH. Został bowiem wydobyty pierwszy blok o rozmiarze 32 MB. Potwierdził on ponad 166 tysięcy transakcji i został wydobyty przez mining pool BMG należący do firmy nChain. Co ciekawe, ten jeden blok 32 MB spowodował, że sieć Bitcoin Cash potwierdziła więcej transakcji, w porównaniu do transakcji z połowy doby potwierdzonych przez sieć Bitcoin. Było to dokładnie ponad 1,3 mln transakcji.

BMG Pool wydobywając blok w rozmiarze 31,99 MB pobiło aktualny rekord największego bloku, jaki został kiedykolwiek wydobyty w obszarze Bitcoin Cash.

Prace nad irańską kryptowalutą trwają

Iran jest krajem, który wspiera kryptowalutę narodową. Jak twierdzi dyrektor generalny firmy Informatics Services Corporation (ISC), Seyyed Aboutaleb Najafi będzie ona mogła być wykorzystana w rozproszonych i indywidualnych ramach transferu, bez ingerencji instytucji. Warto podkreślić przy tym, że w pracach nad rozwojem kryptowaluty Iranu, wsparcia udziela jej lokalna waluta fiat - Rial. CBI zawarło umowę z firmą Najafi, która jest irańskim dostawcą rozwiązań bankowych i płatności.

Celem nowej kryptowaluty - narodowej waluty wirtualnej Iranu ma być ostatecznie rozszerzanie usług systemu bankowego oraz obejście sankcji gospodarczych Stanów Zjednoczonych. Na razie jednak kryptowaluta państwowa Iranu znajduje się w fazie pilotażowej. Trzeba poczekać na to, aby bank centralny wydał zgodę na przeprowadzenie niezbędnych testów.

Kryptooszuści ścigani przez belgijskie FMSA

W Belgii funkcjonuje Financial Services and Markets Authority, czyli instytucja nadzoru finansowego, która między innymi ściga kryptooszustów, wpisując ich na czarną listę „cryptoscamów”. Obecnie znajduje się na niej już 99 stron internetowych, z czego w ostatnim tygodniu FMSA dodało 21 nowych. Zdaniem regulatora, wszystkie te strony są przedsięwzięciami noszącymi znamiona oszustwa.

Hublot sprzedaje zegarki za Bitcoiny

Szwajcarska firma zegarmistrzowska Hublot, czyli marka należąca do Louis Vuitton Moët, Hennessy, wprowadziła do sprzedaży limitowaną edycję zegarka dostępnego wyłącznie dla posiadaczy Bitcoinów. Tylko za taką kryptowalutę można kupić ten wyjątkowy zegarek, który w przeliczeniu na dolary kosztuje bagatela - 25 000 dolarów. Tym samym Hublot stał się pierwszą w skali światowej luksusową marką, która zaoferowała produkt za pomocą kryptowaluty Bitcoin.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!