BitBay z nowymi kryptowalutami

Data dodania: 10 lipca 2018 r. / Aktualizacja: 10 lipca 2018 r.
Nowe kryptowaluty Zcash i Monero już dostępne na polskiej giełdzie BitBay

Najbardziej popularna giełda kryptowalutowa w Polsce - BitBay wprowadza nowe pary walutowe - od 3 lipca 2018 roku w jej ofercie znalazły się nowe pary walutowe Monero (XMR) oraz Zcash (ZEC). Tym samym inwestorzy na giełdzie kryptowalutowej BitBay zyskali dostęp do kolejnych par: XMR/PLN, XMR/EUR, XMRUSD, XMR/BTC oraz ZEC/PLN, ZEC/EUR, ZEC/USD, ZEC/BTC.

Ochrona praw do wizerunku za pośrednictwem blockchain

Mistrz wyścigowy Formuły 1 Fernando Alonso zdecydował się na ochronę prawa do swojego wizerunku przy użyciu platformy kryptowalutowej Kodaka, opartej o blockchain. KodakCoin to nowy system blockchain do przechowywania i zarządzania prawami autorskimi do wizerunku. Firma ogłosiła wraz z partnerem WENN Digital Inc., że 28 czerwca 2018 roku podpisała umowę z Alonso, aby chronić profesjonalne obrazy i filmy z jego wizerunkiem. System da fanom dostęp do platformy, która zezwoli na przesyłanie, rejestrowanie i ochronę ich zdjęć i filmów z Fernando Alonso. Za udostępnianie takich treści użytkownicy będą nagradzani.

BTCC planuje wypuszczenie własnych tokenów

BTCC, czyli jedna z najstarszych giełd kryptowalutowych działających w Chinach, ogłosiła wznowienie działalności w zakresie handlu kryptowalutami. Jednocześnie w jej planach jest emisja własnego tokenu i odświeżenie platformy, na której udostępnione są dla inwestorów pary walutowe, w tym Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin i inne pary krypto-krypto.

BTCC chce wdrożyć system, za pośrednictwem którego użytkownicy kryptowalutowej giełdy będą nagradzani punktami, rejestrując się, kończąc weryfikację tożsamości i handlując kryptowalutami. Nie ujawniła jednak, kiedy chce dokonać emisji swojego tokena.

Korea Południowa opracowuje klasyfikację branżową kryptowalut

Jak informuje w komunikacie Rząd Korei Południowej, jest on na etapie opracowywania klasyfikacji branżowych skupionych wokół technologii blockchain i kryptowalut. Rząd ma w planach ogłoszenie podziału technologii i samych tokenów jeszcze w tym miesiącu, z podziałem na 10 grup, w zależności od celu i zastosowania technologii.

Wenezuela wykorzystuje Petro do budowy mieszkań

Rząd Wenezueli ma w planach sfinansowanie budowy domów dla osób bezdomnych za pomocą emitowanej przez rząd krajowej kryptowaluty Petro. Informacja ta trafiła do mediów za sprawą wenezuelskiego ministra ds. Zasiedlenia i Mieszkalnictwa Ildemaro Villarroel. Projekt ma nosić nazwę „Wielka misja dla osiedli w Wenezueli”. Celem projektu jest budowa lokali mieszkalnych wysokiej jakości, z przeznaczeniem na zasiedlenie ich przez najbiedniejszych i bezdomnych.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!