Binance inwestuje miliony w kryptowalutowy startup

Data dodania: 9 października 2018 r. / Aktualizacja: 9 października 2018 r.
Binance inwestuje w startup, aby rozpropagować Blockchain Binance inwestuje w startup, aby rozpropagować Blockchain

Giełda kryptowalutowa Binance zdecydowała się na zainwestowanie w TrabelbyBit - australijski startup kryptowalutowy z branży turystycznej, który ma w planach rozszerzenie sieci terminali płatniczych kryptowalut na całym świecie. Inwestycja pochłonęła kwotę około 2,5 mln dolarów. Współpraca jest bardzo ważna, ponieważ sama platforma kryptowalutowa Binane obsługuje około 10 mln użytkowników, a wkrótce będą mieli oni więcej możliwości funkcjonowania na rynku kryptowalutowym. Turyści z całego świata będą mogli płacić w wielu miejscach walutami cyfrowymi.

Wspólnym celem platformy TravelByBit oraz giełdy kryptowalutowej Binance jest popularyzacja i rozwój technologii Blockchain.

Fortnite na celu rosyjskich hakerów

Do mediów przedostała się informacja, że jedna z najbardziej popularnych gier online tego roku, mianowicie Fornite, stała się celem rosyjskich hakerów, którzy mieli podobno okradać graczy z kryptowalut. Mechanizm działania przestępców miał opierać się na filmach na YouTube. Fornite stał się celem złośliwego oprogramowania krypto-malware, zawartego w opisach filmików pokazujących „cheaty” dla nowego sezonu gry. Rosyjscy hakerzy tym samym wykorzystali popularną grę wideo w celu łatwego pozyskania dostępu do portfeli kryptowalutowych graczy.

Malwarebytes Labs, informuje, że cyberprzestępcy z Rosji opracowali złośliwe oprogramowanie ukryte jako narzędzie do gry w popularnym Battle Royale. Jak to działa? Program kradnie dane użytkownika, a Bitcoiny od graczy stają się własnością hakerów.

Wyciek danych z FB z kryptowalutami w tle

W ubiegłym tygodniu gruchnęła informacja, że Facebook stał się celem hakerskiego ataku, w wyniku czego mieliśmy do czynienia z największym wyciekiem danych w historii działania tego serwisu społecznościowego. Atak hakerski dotknął aż 90 milionów użytkowników na całym świecie. Skradzione dane, pozwalające na dostęp do zhakowanych kont, zostały następnie wystawione na sprzedaż, w tzw. darknecie. Można było je kupić na giełdzie kryptowalutowej Dream Market za Bitcoiny, Bitcoin Cash i Monero.

Sberbank wdraża technologię Blockchain

Największy rosyjski bank Sberbank podjął się współpracy na mocy podpisanej umowy z rosyjską firmą energetyczną PAO Rosseti. Bank inwestuje w najlepiej zapowiadające się innowacje, jak sztuczna inteligencja i Blockchain. Rzeczona umowa zakłada rozwój i implementację innowacyjnych technologii w energetyce.

Yale inwestuje w kryptowaluty

Uniwersytet Yale jest jedną z najlepszych placówek edukacyjnych w skali światowej. Dotychczas szkoły i ośrodki akademickie nie mieszały się w rynek kryptowalutowy. Yale jest pionierem w tej materii. Wchodzi na rynek kryptowalutowy. Yale zainwestowało w liczne fundusze kryptowalutowe, m.in. a16z crypto czy Paradigm.

Portfel Telescope w rękach Bitman

Firma Bitman kupiła nowy portfel kryptowalutowy Telescope, opierający się na przeglądarkach open source, m.in. Google Chrome i Mozilla. Obecnie Telescope umożliwia użytkownikom wspomnianych przeglądarek wysyłanie i odbieranie BCH za pośrednictwem specjalnego rozszerzenia. Telescope pozwala też na wspieranie BitPay i MoneyButton.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!