70 proc. użytkowników kryptowalut wydaje je na usługi i zakupy

Data dodania: 6 października 2020 r. / Aktualizacja: 6 października 2020 r.
Eksperci prognozują, że Bitcoin będzie kosztował 5 mln dolarów. Eksperci prognozują, że Bitcoin będzie kosztował 5 mln dolarów.
Źródło: Ian Beckley / Pexels

Firma BlockCard we współpracy z Bitcoin Market Journal przeprowadziła ankietę z udziałem ponad 35 000 respondentów – inwestorów kryptowalutowych. Sondaż miał wykazać, jak rozporządzają się oni swoimi cyfrowymi walutami. Okazało się, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 70 proc. respondentów wykorzystało posiadane kryptowaluty do zakupu różnych towarów, a kategoria wydatków była bardzo zróżnicowana. Około 11 proc. wydało aktywa cyfrowe na jedzenie, 8,4 proc. na odzież i ubranie i tyle samo na edukację, a 12,6 proc. na rozrywkę.

Kurs 5 mln za BTC jest możliwy

Analityk branży kryptowalutowej Carl the Moon w wywiadzie dla Coin Post powiedział, że BTC może kosztować ostatecznie 5 mln USD. Swoją prognozę opiera on na tym, że podaż walut na świecie wynosi dziś około 100 bilionów USD, a jeśli Bitcoin w przyszłości przejmie całą tę pulę płynności, to Bitcoin ma szansę na przejęcie całej kapitalizacji rynkowej. Ziszczenie tego scenariusza dałoby Bitcoinowi zawrotną cenę 5 mln USD.

Nowa platforma zdecentralizowanego rynku finansowego – Venus

Giełda kryptowalutowa Binance uruchamia swój kolejny projekt, którym jest nowa zdecentralizowana platforma stablecoinów o nazwie Venus. Przeznaczona jest ona dla kredytodawców i pożyczkobiorców stablecoinów. Platformę Venus zbudowano w oparciu o niedawno uruchomioną sieć Binance Smart Chain (BSN). Powoli nawiązuje ona już pewną rywalizację nawet z Ethereum.

Zadaniem platformy Venus jest umożliwienie użytkownikom pożyczania cyfrowych aktywów i generowania syntetycznych stabilnych monet zabezpieczonych przez inne tokeny BEP-20.

Rumunia chce zlicytować BTC i ETH

Rumuńska Krajowa Agencja Zarządzania Zajętym Majątkiem w skrócie ANABI ogłosiła, że na licytację przeznaczy skonfiskowane przez siebie cyfrowe aktywa, takie jak BTC i ETH. Cena wywoławcza za 0,97 ETH wynosi 1670 rumuńskich Lei, czyli około 401 dolarów. Na aukcji znajdzie się również 0,6 BTC za 30,535 Lei, czyli 7347 USD. To pierwsza aukcja skonfiskowanej kryptowaluty w Rumunii. Władze na całym świecie wcześniej jednak licytowały Bitcoina czy inne waluty cyfrowe.

Bitmex traci kolejne Bitcoiny

Platforma kryptowalutowej giełdy BitMEX zmaga się z problemami. Dotychczas wycofano z niej ponad 45 tys. Bitcoinów. Trafiły one na 4 inne giełdy: Gemini, Binance, OKEx oraz Huobi. Wszystko przez aferę, jaka wybuchła w związku z BitMEX. Mowa tu o przedstawieniu zarzutów przeciwko platformie i jej właścicielom przez Amerykański Departament Sprawiedliwości i Komisję ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC). Arhur Hayes, Ben Delo i Samuel Reedem czyli właściciele giełdy BitMEX są oskarżeni o prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej i złamanie przepisów CFTC, a także o pranie pieniędzy.

Już wkrótce IEO Atari

Atari planuje wydać kryptowalutę o nazwie Atari Token (ATRI) już od 2018 roku. Powstawała ona w oparciu o standard ERC-20. Token zbudowany jest do stosowania w aplikacjach hazardowych firmy. Długo planowana sprzedaż tokenów ma odbyć się ostatecznie w listopadzie bieżącego roku. ATRI będzie sprzedawany podczas IEO w serwisie Bitcoin.com.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)