6. urodziny Ethereum

Data dodania: 2 sierpnia 2021 r. / Aktualizacja: 2 sierpnia 2021 r.
urodziny ETH Vitalik Buterin świętuje 6-te urodziny Etheru
Źródło: Pixabay / Pexels

Pod koniec lipca przypadła 6. rocznica uruchomienia sieci Ethereum. Platforma w tym czasie gościła jedne z najważniejszych trendów w zakresie kryptowalut. Przeszła daleką drogę od przetwarzania zaledwie 1 tysiąca transakcji do około 1,2 mld. Ethereum sprzedaje się na poziomie 2448 dolarów, co oznacza niemal 7-krotnie większy zysk w perspektywie ostatniego roku. ETH w ciągu ostatnich 12 miesięcy wspiął się do rekordowego poziomu wyceny aż 4000 dolarów. Dowiedz się więcej o twórcy Etheru Vitaliku Buterinie.

BTC z wyceną ponad 42 tys. dolarów

Na koniec lipca bieżącego roku Bitcoin zainicjował kolejny wzrost. Doprowadził do tego, że był wyceniany na poziomie ponad 42 000 USD. To nowy, dwumiesięczny szczyt. Dominacja BTC na rynku tym samym wzrosła do poziomu powyżej 48 proc.

Dominacja Bitcoina nad innymi kryptowalutami

Amazon wydaje dementi w kwestii kryptowalut

Niedawno w sieci pojawiły się rewelacyjne doniesienia dotyczące tego, że największy sklep internetowy Amazon ma zamiar akceptować płatności w Bitcoinie. Jednak oficjalne stanowisko tej platformy handlowej dementuje wcześniejsze plotki. Rzecznik prasowy Amazona w rozmowie z Reutersem powiedział, że nie ma żadnych skonkretyzowanych planów dotyczących BTC. Amazon jedynie bada, czy wykorzystanie płatności w kryptowalutach działałoby pozytywnie na firmę i czy jest to aktualnie możliwe.

28 mld USD z podatków od kryptowalut do budżetu amerykańskiego

Senatorowie USA mają w planach zgromadzić zawrotną kwotę 28 mld dolarów z podatku od kryptowalut. Taka suma pozwoliłaby na zrównoważenie planu infrastrukturalnego. Raport  Bloomberg pokazał, że amerykański rząd ma na celu wprowadzenie zaostrzonych przepisów dotyczących firm i osób zajmujących się cyfrowymi aktywami. Jeśli wejdą one w życie, to inwestorzy musieliby zgłaszać swoje transakcje w kryptowalutach o wartości ponad 10 000 USD do International Revenue Service (IRS). Środki z wpływów dotyczących zaostrzenia przepisów dotyczących kryptowalut mają zostać dodane do budżetu w wysokości 550 mld dolarów, który ma być przeznaczony na kompleksowy remont infrastruktury transportowej i elektrycznej kraju.

Ban dla Binance w Malezji

Giełda kryptowalutowa Binance otrzymała od malezyjskiej Komisji Papierów Wartościowych zawiadomienie o nałożonej na nią naganie oraz nakazie zaprzestania prowadzenia działalności na terenie kraju. Tym samym Binance zostało zbanowane przez władze Malezji, które oskarżają giełdę kryptowalutową o prowadzenie nielegalnych działań finansowych. Binance ma zaledwie 14 dni roboczych liczonych od dnia 26 lipca 2021 roku na wykonanie nakazu zaprzestania działalności, tj. wszelkich kampanii medialnych swoich usług w Malezji czy wyłączenie swojej strony internetowej oraz aplikacji.

Już w ubiegłym roku, w lipcu Binance zostało oficjalnie dodane na listę nieautoryzowanych podmiotów finansowych według Komisji Papierów Wartościowych.

PayPal uruchomi sprzedaż kryptowalut na Wyspach Brytyjskich?

Pojawiają się doniesienia dotyczące zainteresowania PayPalu uruchomieniem handlu kryptowalutami w Wielkiej Brytanii. Firma przygotowała raport finansowy za II kwartał 2021 roku, w którym wskazuje, że PayPal bardzo dobrze poradził sobie z handlem kryptowalutami. Dlatego rozważa się, by Wielka Brytania stała się kolejnym krajem, w którym firma zaoferuje handel z wykorzystaniem kryptowalut.

Prócz tego PayPal wprowadza do swojej platformy nowe, użyteczne funkcjonalności dla użytkowników, w tym zwiększenie limitów zakupu cyfrowych aktywów do 100 000 USD tygodniowo.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)