BSV Kurs Bitcoin SV

Aktualny kurs Bitcoin SV (BSV PLN):

z 00:25:01 20-01-2022 441.2881 110.6457 USD

Za 100 PLN kupisz:

0.2266 BSV
 • Kapitalizacja: 2.10 mld USD
 • Wolumen (24h): 105.81 mln USD
 • Ilość w obrocie: 18.96 mln BSV
 • Ilość maksymalna: 21 mln BSV
 • Historyczne maksimum:491.6354 USD
 • Data wystąpienia ATH:2021-04-16
 • Różnica procentowa:-77.49%
 • Do szczytu pozostało:-380.9897 USD
 • Od wczoraj: +0.4022 zł +0.091%
 • Ostatni tydzień: +4.9013 zł +1.123%
 • Ostatni miesiąc: -59.5282 zł -11.886%

Ceny Bitcoin SV na wykresie podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Bitfinex

Ceny Bitcoin SV na wykresie podawane są w złotówkach Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie BitBay

 • 3Tyle osób kupiłoby Bitcoin SV
  w tym miesiącu
GIEŁDA Z BITCOIN SATOSHI VISION Bezpieczne połączenie SSL
GRAJ Z DŹWIGNIĄ Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
4.1/5 (głosów: 10)

Kalkulator BSV - przelicz BSV na FIATy lub inne kryptowalutyWYNIK:

441,2881 PLN


Satoshi Nakamoto to legendarny twórca Bitcoina. To najbardziej znana osobistość lub grupa osób, które funkcjonują na kryptowalutowym rynku. Istnieje wiele kryptowalut, które wykorzystują w pewnym stopniu łańcuch bloków Bitcoina. Jednym z nich jest Bitcoin SV, symbol giełdowy BSV. Co to za kryptowaluta i gdzie jest wykorzystywana?

Czym jest Bitcoin SV?

Zasadniczo Bitcoin SV to inaczej Bitcoin Satoshi Vision, czyli otwartoźródłowa platforma płatnicza, która opiera się na technologii blockchain i wykorzystuje algorytm konsensusu Proof of Work. Tokeny Bitcoina SV to BSV lub BCHSV. Sieć Bitcoin SV wyodrębniona została z łańcucha Bitcoina Cash w czasie hard-forku, który miał miejsce 15 listopada 2018 roku i od tej chwili datowane jest powstanie nowej kryptowaluty. Oddzielenie się Bitcoina Satoshi Vision od Bitcoina Cash spowodowane było brakiem zgodności w społeczności w kwestii dalszego rozwoju kryptowaluty Bitcoin Cash. White Paper Bitcoin SV opublikowano 16 sierpnia 2018 roku.

Warto podkreślić związek pomiędzy BSV a Bitcoinem Cash. W obu przypadkach kryptowaluta opiera się na zmodyfikowanym kodzie źródłowym samego Bitcoina (BTC). Jednak każda z tych trzech sieci kryptowalutowych funkcjonuje niezależnie względem siebie.

Rozwój Bitcoina SV

Za rozwijanie sieci Bitcoin SV odpowiada firma nChain, będąca własnością Craiga Wrighta. Swego czasu podawał się on za samego Satoshi Nakamoto, ale poddano to w poważną wątpliwość. Craig Wright twierdził, że white paper Bitcoina SV jest wersją protokołu Bitcoina najbliższą wizji stworzonej przez Satoshi Nakamoto w jego słynnym manifeście. Jednym z głównych promotorów kryptowaluty Bitcoin SV jest też Calvin Ayre, właściciel portalu i kopalni kryptowalutowej Coingeek.

Kontrowersje związane z kryptowalutą BSV

Z uwagi na fakt, że ponad 80 proc. całkowitej mocy obliczeniowej sieci Bitcoina SV skupione jest w całkowicie scentralizowanej sieci, w trzech poolach miningowych należących do twórców i promotorów projektu, przeczy to idei zdecentralizowanej kryptowaluty.

Najważniejsze kwestie dotyczące Bitcoina SV

Maksymalna podaż Bitcoina SV, podobnie jak w przypadku Bitcoina BTC i Bitcoina Cash wynosi 21 mln jednostek. Spośród nich ponad 17,7 mln, czyli 84 proc. zostało już wykopanych. Bitcoin SV ma sieć opartą na algorytmie konsensusu Proof of Work, za potwierdzanie transakcji, tworzenie kolejnych bloków transakcyjnych oraz wydobywanie nowych jednostek kryptowaluty odpowiadają górnicy.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że do kopania Bitcoin SV może być użyty ten sam sprzęt, co do kopania Bitcoina czy Bitcoin Cash. Wszystkie te kryptowaluty funkcjonują bowiem w oparciu o kryptograficzną funkcję hashującą SHA256. Rentowną metodą kopania SHA256 jest dziś stosowanie układów ASIC. Nagroda za wykopany blok w BSV jest identyczna jak w BTC i BCH i wynosi 12,5 jednostek kryptowaluty.

Instytut Kryptografii