Konstantynopol, czyli aktualizacja Ethereum

TwitterLinked InE-mail
Konstantynopol: Aktualizacja ETHKonstantynopol: Aktualizacja ETH

Już w środę, 16 stycznia zaplanowano wyczekiwaną i długo zapowiadaną aktualizację Ethereum Konstantynopol. Co ona oznacza dla inwestorów Ethereum? Aktualizacja protokołu platformy ma wejść w życie wraz z blokiem o numerze 7 080 000.  Dlatego istnieje możliwość przyspieszenia lub wydłużenia czasu przeprowadzenia aktualizacji.

Wraz z aktualizacją Ethereum Konstantynopol zostanie zakończona faza Metropolis, składająca się z aktualizacji Bizancjum z 2017 roku i nadchodzącej Konstantynopol. Aktualizacja przyniesie kilka ulepszeń, które będą rzutowały na przyszłość całej platformy. Mają zostać dodane natywne funkcjonalności do protokołu, dzięki czemu będzie możliwe wykonywanie pewnych rzeczy na łańcuchu taniej i łatwiej. Będzie istniała możliwość wejścia w interakcję z nieutworzonymi jeszcze adresami czy robienia niektórych rzeczy na łańcuchu z użyciem mniejszej ilości GAS`u.

Biały atak – 51 % ETC

Niedawno świat kryptowalutowy obiegła informacja o przeprowadzeniu ataku 51% na Ethereum. Obecnie pojawiły się doniesienia o prawdopodobnym zwrocie środków z ataku na konto giełdy Gate.io. Sama firma próbowała nawiązać kontakt z domniemanym napastnikiem, ale nie udało jej się to. Trudno więc powiedzieć, dlaczego atakujący zechciał zwrócić środki.

Władze giełdy Gate.io deklarują, że najprawdopodobniej atakujący Ethereum przeprowadził atak dla samego faktu ataku, nie zaś dla zysku. Mógł to być haker, dla którego zabawą była ofensywa na giełdę. Niewykluczone, że chciał on przypomnieć ludziom o bezpieczeństwie sieci i czynnikach ryzyka odnośnie konsensusu blockchain. Dlatego można go uznać za white hat hackera, czyli hakera o silnym poczuciu etyki zawodowej, który chce wykorzystywać swoje umiejętności w celu pożytecznych działań, nie zaś dla osobistych korzyści.

Podwójne wydawanie na ETC

W wyniku reorganizacji blockchainu Ethereum Classic, która wedle doniesień obejmowała podwójne wydatki, pochłonęła kryptowaluty o łącznej wartości ponad 1,1 miliona dolarów amerykańskich. Taką informację ujawnił zespół Coinbase. Najpierw wykryto osiem reorganizacji obejmujące podwójne wydatki, w sumie 88 500 ETC, czyli około 460 tys. USD, a później giełda poinformowała, że istnieje 12 dodatkowych reorganizacji w sumie 219 500 ETC, tj. około 1,1 mln USD.

Nano X – nowy portfel kryptowalutowy

Nowe urządzenie Nano X z obsługą Bluetooth zostało zaprezentowane na dorocznym pokazie Consumer Electronics Show w Las Vegas w USA przez twórcę, firmę Ledger. Nano X to portfel kryptowalutowy, z którego można korzystać z urządzeń mobilnych. Nowe urządzenie kosztuje 119 USD w Stanach Zjednoczonych oraz 119 EUR w Europie.

TwitterLinked InE-mail


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!