Czy Ethereum przebije Bitcoina?

Data dodania: 23 marca 2021 r. / Aktualizacja: 23 marca 2021 r.
Czy elastyczność i mnogość zastosowań ETH przyczynią się do wskoczenia na pierwsze miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej? Czy elastyczność i mnogość zastosowań ETH przyczynią się do wskoczenia na pierwsze miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej?
Źródło: Rodolfo Clix / Pexels

Bitcoin znajduje się w fazie hossy rynkowej, a kolejni specjaliści branżowi wypowiadają się na temat jego dalszych wzrostów i przełamywania rekordów wyceny. Jednak analitycy Bank of America w raporcie pod tytułem „Bitcoin's Dirty Little Secrets” wskazali, że o ile Bitcoin króluje w mediach, to jednak Ethereum obiektywnie rzecz ujmując ma więcej funkcji i jest bardziej elastyczne. Forbes wskazuje, że waluty cyfrowe banku centralnego dla Bitcoina i podobnych kryptowalut mogą być ogromnym wsparciem.

Bitcoin zdrożeje nawet kilkukrotnie

Jeszcze na koniec lutego 2021 roku za 1 BTC trzeba było zapłacić 43 600 dolarów. W kolejnych trzech tygodniach jego wartość wahała się, ale cały czas rosła. 22 marca 2021 roku za jednego Bitcoina trzeba było zapłacić 57 624 dolary, czyli o ponad 14 tys. więcej niż trzy tygodnie temu. Analitycy są jednak zdania, że to nie koniec wzrostów na cyfrowym złocie i należy spodziewać się nawet 5-krotnego powiększenia jego ceny, co by oznaczało wycenę na poziomie 280 tys. dolarów za 1 BTC.

Potwierdza to analityk PlanB, który jako pierwszy wykorzystał model S2F w stosunku do BTC. Stwierdził on, że BTC przekroczy wkrótce poziom 100 000 USD, a później wzrośnie do ponad 288 tys. USD, co jest docelową ceną w prognozie, którą przedstawił i w ostatnim czasie modyfikował. Jest jeszcze zbyt wcześnie, by bańka na Bitcoinie miała już pęknąć.

Firma inwestycyjna Pantera Capital również jest tego zdania. Dyrektor ds. inwestycji i CEO tej firmy Dan Morehead przypomniał, że kryptowaluta BTC ustanowi nowy rekord cenowy w perspektywie kolejnych 12 miesięcy i przekroczy poziom 100 000 USD wcześniej, niż tego oczekiwano, a wszystko dzięki inwestorom instytucjonalnym, którzy przypuszczalnie zaczną dokonywać alokacji swoich środków finansowych w cyfrowej walucie.

Koreańska giełda Bithumb w centrum zainteresowania

Cały czas w branży kryptowalutowej mnożone są plotki dotyczące sprzedaży koreańskiej giełdy kryptowalutowej Bithumb. To największa tego typu giełda w całej Korei Południowej.

Media donoszą, że Deutsche Bank, Visa oraz Binance i Naver prowadzą już rozmowy dotyczące kupna udziałów w giełdzie lub nawet jej całkowitego przejęcia. Ostatnie pogłoski wskazują jednak, że to amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley złożył swoją ofertę kupna udziałów w giełdzie kryptowalutowej Bithumb.

Warto przypomnieć przy tym, że już we wrześniu 2020 roku portal Cryptonews.com podał, że giełda Bithumb jest na sprzedaż, a informację tę potwierdziła firma księgowa Samjong KPMG. Cena robi wrażenie – w granicach od 430 do nawet ponad 600 mln USD.

Czy powstanie blockchainowy paszport szczepień na COVID-19?

Cały świat szczepi się dostępnymi szczepionkami na COVID-19. To może ustrzec świat przed kolejnymi falami wzmożonych zachorowań i zgonów na chorobę spowodowaną zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie szczepione osoby mają mieć łatwiejszy dostęp do podróży zagranicznych, bez konieczności wykonywania kolejnych testów. Fundacja IOTA wysunęła propozycję względem rządu USA w celu stworzenia tak zwanego paszportu szczepień na COVID-19. Miałby on opierać się na technologii Blockchain.

Kara dla Coinbase – 6,5 mln USD

Commodity Futures Trading Commission, w skrócie CFTC, poinformowało w ostatni piątek w swoim komunikacie, że w okresie od stycznia 2015 roku do września 2018 roku platforma Coinbase dostarczała fałszywe, wprowadzające w błąd lub niedokładne raporty dotyczące transakcji na aktywach cyfrowych, w tym Bitcoin, na elektronicznej platformie handlowej GDAX, którą obsługiwała. Oskarżana jest o tzw. wash trading i CFTC nałożyło na nią karę grzywny w wysokości 6,5 mln dolarów.

Ocena artykułu
3.0/5 (głosów: 2)