Czy duzi gracze stracili zainteresowanie inwestycjami w kryptowaluty?

Data dodania: 8 października 2019 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.
Eksperci twierdzą, że zainteresowanie Bitcoinem zmalało wśród dużych graczy. Eksperci twierdzą, że zainteresowanie Bitcoinem zmalało wśród dużych graczy.
Źródło: Nathan Cowley / Pexels

Kurs Bitcoina obecnie nie zachwyca, choć utrzymuje się nadal powyżej 8 000 dolarów za BTC. Wydaje się, że wchodzi w konsolidację. Eksperci prognozowali, że w wyniku uruchomienia kontraktów terminowych na Bakkt nastąpi znaczące odbicie BTC, ale tak się nie stało. Dlatego obecnie sugerują oni, że Bitcoin, podobnie jak i wszystkie kryptowaluty są zbyt małym rynkiem, aby zainteresować sobą duże instytucje. BTC najwyższy poziom z zeszłego tygodnia osiągnęło w granicy 8230 USD, z kolei jeszcze przed tygodniem BTC wyceniano poniżej 8000 USD. Można powiedzieć, że jego obecny kurs i brak wyraźnego sukcesu Bakkt potwierdza niektóre opinie ekspertów o tym, że inwestorzy instytucjonalni nie są jak na razie zainteresowani podejmowaniem inwestycji na rynku kryptowalutowym.

Czy Blockchain pomoże obronić demokrację?

Żyjemy w czasach, kiedy internet stał się pełnoprawnym medium, obok telewizji, prasy lub radia. Co więcej, pojawiające się w sieci newsy od razu elektryzują opinię publiczną i sprawiają, że wiele może się wydarzyć, jak pokazała to już kampania prezydencka w USA, w wyniku której Donald Trump niespodziewanie dla milionów Amerykanów został kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Najbliższe wybory w Polsce również stoją pod znakiem pojawiających się w sieci informacji, które niestety w wielu przypadkach są po prostu zmyślone. Tak zwane „fake news” mogą jednak mocno wpłynąć na wyniki głosowania przy urnach wyborczych 13 października 2019 roku.

Jak Blockchain - technologia łańcucha bloków, na której oparte są niektóre kryptowaluty, mogłaby pomóc w obronie demokracji? W ten sposób, że głosowanie za pomocą Blockchain rzeczywiście mogłoby pomóc w kwestii przeprowadzenia rzetelnych i opornych na jakiekolwiek manipulacje wyborów. W kilku krajach zainicjowano już tego typu projekty pilotażowe, czego przykładem jest Urugwaj.

Kraj ten ogłosił, że chce iść właśnie w kierunku głosowania za pomocą Blockchain. Zrobił zresztą nie tylko to, ale wybrał już zdecentralizowaną aplikację Dapp firmy Aerernity, za pośrednictwem której takie głosowanie ma mieć miejsce. Aeternity to zdecentralizowana platforma dotycząca inteligentnych kontraktów, oparta na Blockchainie. Partnerstwo Aeternity i Urugwajskiej Partii Cyfrowej ma zoptymalizować procesy demokratyczne w kraju i głosowania w wyborach. Jeśli to się sprawdzi, z pewnością Urugwaj pod tym względem znajdzie licznych naśladowców.

Mark Zuckerberg zostanie wezwany na przesłuchanie w sprawie Libra Coin

Amerykańska Izba Reprezentantów ma w planach wezwać prezesa Facebooka, Marka Zuckerberga przed oblicze Komitetu ds. Usług Finansowych, aby omówić z nim projekt kryptowaluty FB Libra. Ma się to odbyć jeszcze przed końcem stycznia 2020 roku. Z niezależnych źródeł wynika, że Kongres chciałby, aby Facebook dostarczył władzom szczegółowe informacje o projekcie kryptowaluty Libra.

LibraCoin - przygotowania do wprowadzenia kryptowaluty FB

2 października 2019 roku Fundacja Libra ogłosiła nową „mapę drogową”, wydaną przez deweloperów cyfrowej waluty Facebooka, LibraCoin. Przedstawia ona poszczególne kroki, jakie zamierzają podjąć w kierunku ostatecznego uruchomienia projektu. Obecnie LibraCoin działa na bazie testentu i ma to na celu rozwiązanie problemów technicznych, zanim dojdzie do uruchomienia kryptowaluty i sieci głównej - mainnetu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!